Jak odtwarzać muzykę podczas ceremonii ślubnej w plenerze

Łatwo zrozumieć, jak skutecznie odtwarzać muzykę podczas ceremonii ślubnej w plenerze, biorąc pod uwagę cztery przeszkody. W tym artykule omówimy źródło zasilania, przygotujemy się na pogodę, zaaranżujemy miejsce i zapewnimy dobrą wydajność.

Pamiętaj, że występy na weselach w plenerze będą trudniejsze niż w salach zamkniętych. A jeśli jesteś zainteresowany, dlaczego nie przeczytać również, jak zostać piosenkarką weselną.

Jak odtwarzać muzykę podczas ceremonii ślubnej w plenerze

Zawiera wskazówki dla ciekawych zawodu.

Oto wskazówki dotyczące odtwarzania muzyki podczas ceremonii ślubnej w plenerze

Rozważ zasilanie

Ponieważ będziesz występować na zewnątrz, musisz zabezpieczyć zasilanie sprzętu. Miejsce na zewnątrz powinno znajdować się w rozsądnej odległości od gniazd wtykowych lub użyć przedłużaczy, aby dotrzeć do gniazd w pomieszczeniu.

Inną opcją jest posiadanie generatorów jako źródła zasilania muzyki podczas ceremonii ślubnych na świeżym powietrzu. Małe systemy dźwiękowe mogą korzystać z generatorów benzynowych lub możesz zdecydować się na generator na olej napędowy, w zależności od tego, jak długo chcesz, aby działał, a jednocześnie był oszczędny.

Trzeba jednak pamiętać, że generatory potrafią być głośne. Wybierz więc cichą maszynę, aby nie pokonała muzyki, którą grasz.

Przygotuj się na pogodę

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest odsłonięcie i potencjalne uszkodzenie drogiego sprzętu i instrumentów przez żywioły. Dlatego powinieneś mieć pokrowiec chroniący przed deszczem, śniegiem i innymi wyzwaniami środowiskowymi podczas wykonywania na zewnątrz.

Musisz również wcześniej odwiedzić miejsce, aby dowiedzieć się, czy jest okładka na obrączkę ślubną. Na przykład, gdy nagle w recepcji pada deszcz lub jest głównie słonecznie, czy można szybko biegać pod przykryciem?

Jeśli ubezpieczenie nie jest dostępne, być może trzeba będzie je wynająć. Para może mieć wesele w namiocie, co oznacza, że ​​możesz poprosić ich o kolejny namiot łączący dla wykonawców muzyki na świeżym powietrzu.

Przeczytaj, co to jest ślub w namiocie, aby dowiedzieć się więcej.

Zaaranżuj miejsce

Innym powodem, dla którego musisz być zaznajomiony z plenerowym miejscem weselnym, jest ustawienie zespołu i różnego rodzaju sprzętu w celu uzyskania optymalnej wydajności. Na przykład, czy będziesz potrzebować sceny, czy miejsce ma już odpowiednią podłogę, abyś mógł wygodnie grać?

Scena i podłoga niekoniecznie są obowiązkowe podczas ceremonii ślubnych na świeżym powietrzu. Jednak obszar może być trudny lub ogólna konfiguracja lokalizacji byłaby niewygodna.

Najlepiej wiedzieć, czy potrzebujesz maty, czy może dekoratorzy przygotują dla ciebie scenę. Będziesz mógł grać odpowiednio tylko wtedy, gdy czujesz się komfortowo w miejscu, w którym będziesz występować.

Zaplanuj jakość wykonania

Po zabezpieczeniu źródła zasilania, ochrony i miejsca do odtwarzania muzyki, ostateczną kwestią jest to, jak zapewnić najlepszą jakość wykonania. Muzycy mogą zmagać się z miejscem na świeżym powietrzu, ponieważ może to wpływać na jakość dźwięku ze względu na otwartą przestrzeń.

Czy akustyka będzie satysfakcjonująca na wesele? Czy będziesz miał wystarczająco dużo miejsca, aby zespół mógł wygodnie występować bez uszczerbku na jakości?

Co więcej, sprawdź dokładnie w miejscu ślubu, czy mają ograniczenia dotyczące dźwięku. Na przykład, być może muszą być utrzymane określone poziomy hałasu i dozwolone są tylko określone rodzaje muzyki i instrumentów.

Jak odtwarzać muzykę bez prądu na weselu w plenerze?

Upewnij się, że wokaliści są najgłośniejsi

Nic nie może być głośniejsze niż wokaliści, decydując się na swój zestaw na wesele w plenerze bez dostępu do prądu. Pamiętaj, że wesela wymagają nie tylko instrumentalnej muzyki, ponieważ są fragmenty programu, w których potrzebne są piosenki.

Aby rozwiązać ten problem, poćwicz z instrumentami i muzyką w tle, aby sprawdzić, czy wokalista/wokaliści nadal są wśród nich zauważalni. Śpiewacy powinni również wiedzieć, jak potężnie przekazywać swoje głosy bez wysiłku.

Istnieją różne praktyki, dzięki którym możesz próbować śpiewać głośniej, nie robiąc sobie krzywdy. Ponieważ będziesz występować na zewnątrz bez prądu, musisz zastosować techniki, aby nadal być rozpoznawanym w hałasie.

Przyrządy zasilane bateryjnie lub nieelektryczne

Ponieważ na weselu w plenerze nie będziesz mieć źródła prądu, będziesz potrzebować instrumentów zasilanych bateryjnie lub takich, które w ogóle nie wymagają prądu. Na przykład istnieją instrumenty klawiszowe zasilane bateryjnie, które mają nawet wbudowane głośniki, idealne do lepszego wzmocnienia dźwięku.

W przypadku perkusji istnieją różne opcje i możesz stworzyć konfigurację, taką jak Cajon, talerz, werbel i tamburyn. Gitary potrzebują pomocy, aby zostały usłyszane, więc rozważ przenośny wzmacniacz z baterią.

Nigdy też nie możesz się pomylić z zabraniem głośnika bezprzewodowego lub tylu, ile potrzeba, w zależności od tego, ilu gości będzie na weselu. Jeśli miejsce na zewnątrz nie jest tak otwarte, możesz nie mieć ze sobą tylu.

Jeśli uważasz, że nie potrzebujesz obrączki ślubnej, zastanów się nad tym, jak zrobić MC własnego ślubu. Jednak może to być zbyt trudne na zewnątrz, chyba że masz wygodny dostęp do zasilania.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie nauczyliśmy się sztuczek, jak grać muzykę podczas ceremonii ślubnej w plenerze.

Podsumowując, musisz zabezpieczyć źródło zasilania, przygotować się na żywioły, zaaranżować miejsce i zaplanować skuteczny sposób występu bez poświęcania jakości i akustyki.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże; jeśli masz wskazówki, którymi możesz się podzielić, skomentuj je poniżej.