Jak odróżnić grzybnię od pleśni i jak jej zapobiegać?

Chcesz wiedzieć, jakie grzyby zanieczyszczają Twój dom? W takim razie możesz przeczytać ten artykuł o tym, jak odróżnić grzybnię od pleśni. Nie tylko to, wspomnimy również o najlepszych sposobach niszczenia wystającej grzybni w twoim domu.

Pleśń w poszczególnych częściach domu jest irytująca, dlatego trzeba się jej pozbyć. Istnieją różne rodzaje pleśni, które można zobaczyć w środowisku, zwłaszcza w wilgotnych, ciepłych częściach. W tym artykule omówimy rodzaj pleśni powszechnie występującej w domach.

Jak odróżnić grzybnię od pleśni i jak jej zapobiegać?

Czy grzybnia to pleśń?

Jest blisko, ale nadal są różne. grzybnia jest uważana za wegetatywny grzyb lub właściwy grzyb ze względu na to, jak zorganizowane są linie podczas wzrostu.

Obecnie struktura pleśni wydaje się być bardziej chaotyczna i bardziej rozmyta niż grzybnia. Również duża różnica polega na tym, że pleśnie rozprzestrzeniają się podczas wzrostu grzybni. Lepiej obserwować strukturę rosnącego grzyba w swoim domu, aby poznać lepsze sposoby na jego zniszczenie.

Charakterystyka grzybni

1. Należy do rodziny grzybów

Musimy wyjaśnić, że grzybnia to rosnący grzyb. Rosną w określonych porach roku, głównie w zimnych porach roku.

Przeplatane nitkowate włókna zwane Hyphae są tym, z czego składa się grzybnia. Można ją również uznać za pleśń grzybową, ponieważ podobnie jak kwiaty ma zdolność kwitnienia.

2. Uwielbia wilgotne środowisko

Ważne jest, aby grzybnia wchłaniała składniki odżywcze ze swojego środowiska. Struktura włókna uwalnia enzymy z wilgotnego drewna, które rozkładają się na monomery. Wilgoć drewna teraz zatrzymuje te monomery, podczas gdy grzybnia je wchłania.

Nie rośnie na betonie jak pleśń, ale zwykle rośnie na lasach i obszarach o głębokich korzeniach. Jeśli w Twoim domu znajdują się drewniane obszary, lepiej sprawdzaj je często, gdy temperatura otoczenia spada.

3. Możesz kontrolować jego strukturę

Wśród grzybni jest wyjątkowość, ponieważ można interweniować, zanim grzyb wyskoczy z substratu. Kontrolując wilgotność powietrza i temperaturę, możesz łatwo zapobiec jej wzrostowi.

Jednak może to być trudne, jeśli ściana jest umieszczona na stałe w niektórych narożnikach, ponieważ możesz napotkać dużą wilgotność. Jeśli masz do czynienia z tego rodzaju problemem, czytaj dalej, aby poznać kilka wskazówek dotyczących pozbycia się grzybni.

Wskazówki dotyczące niszczenia grzybni

Masz problem z grzybami wyskakującymi z sufitu? Oto najbezpieczniejsze metody zapobiegania ich wzrostowi. Jest tak samo jak pleśń, jeśli chodzi o określone obszary, ale w przeciwieństwie do pleśni zapobieganie grzybni jest znacznie łatwiejsze.

Zabiegi domowe

1. Ocet

Stosowanie octu po usunięciu grzyba może pomóc w zahamowaniu odrostu. Ocet jest znany jako naturalny zabójca pleśni i, co zaskakujące, można go również użyć do grzybni!

2. Alkohol

Innym przydatnym leczeniem jest alkohol. Pocierając uszkodzony obszar, będziesz w stanie całkowicie wysterylizować włókna. Nie musisz już martwić się używaniem szorstkich materiałów.

3. Wybielacz

Aby zatrzymać zarodniki wewnątrz grzyba, możesz użyć roztworu do spryskiwania z wybielaczem. Wiadomo, że wybielacz jest doskonałym środkiem do czyszczenia pleśni, a stosowanie ich na grzybni również okazało się skuteczne. Upewnij się, że nosisz sprzęt ochronny, taki jak maska ​​i rękawiczki, ponieważ wiadomo, że ma szkodliwy wpływ na nasz organizm, i nie zapomnij rozcieńczyć go wodą.

4. Nadtlenek wodoru

Aby całkowicie zatrzymać wzrost grzybni, możesz użyć kombinacji nadtlenku wodoru i wody. Po prostu rozsmaruj roztwór na grzybach i odczekaj kilka minut, a następnie możesz go zetrzeć.

Do grzybów trawnikowych

Grzyby pierścieniowe z grzybni, które znajdują się na trawniku, są również nieznośne i stale wystające. Aby całkowicie je usunąć, nie wystarczy tylko zdjąć nakrętkę — spryskaj nawóz azotowy, aby powstrzymać wzrost zarodników. Możesz również spryskać substancję chemiczną, zanim się pojawi, aby zarodniki zostały wykastrowane.

Do form

Formy są również uciążliwe dla właścicieli domów i w przeciwieństwie do grzybni mogą rosnąć w betonie. Dla niektórych osób może to nie stanowić problemu, ale jeśli mieszkasz w dobrze zorganizowanym domu, upewnij się, że zawsze sprawdzasz ukryte obszary, w których może rozwijać się pleśń.

Jeśli doświadczasz tego rodzaju dylematu w domu, oto artykuł o czyszczeniu pleśni na ścianach z bloczków betonowych. Ten przewodnik może być również pomocny na wykończonych ścianach.

Wniosek

Ważne jest, abyś wiedział, jak odróżnić grzybnię od pleśni, ponieważ nie wszystkie domowe zabiegi lub rozwiązania do majsterkowania mogą ci pomóc. Ponadto ważne jest, aby stale sprawdzać obszary domu, które są podatne na wysoką wilgotność. Musisz również sprawdzić, czy leczenie zadziała, ponieważ może być konieczne skontaktowanie się z inspektorami pleśni, jeśli uszkodzenie jest niemożliwe do opanowania.