Jak odprowadzić pralki? 8 prostych kroków!

Czy chcesz wiedzieć, jak podłączyć odpływ pralki? Musisz najpierw rozważyć najlepszą lokalizację nowej pralki w pobliżu źródła wody i upewnić się, że tradycyjna pralka jest całkowicie odłączona przed rozpoczęciem. Następnie wypoziomuj myjkę do pełnego działania za pomocą poziomicy. Dokręć nakrętki na nogach i ponownie użyj starego węża lub zmień go na nowy. Podłącz wąż doprowadzający wodę, ale nie rozciągaj go nadmiernie. Po podłączeniu węża postępuj zgodnie z wytycznymi producenta.

Następnie upewnij się, że nie ma wycieków, zanim przejdziesz dalej. Podłącz wąż spustowy i podłącz urządzenie do gniazdka elektrycznego. Kiedy używasz pionu lub odpływu do zlewu, aby podłączyć urządzenie, podłącz je bezpośrednio do pionu. Jest o wiele więcej do rozważenia, przyjacielu; poniżej znajdują się szczegółowe kroki i więcej wskazówek, jak podłączyć odpływ pralki. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak odprowadzić pralki? 8 prostych kroków!

Kroki do odwodnienia pralki

Odpływ pralki jest dostępny tylko po zainstalowaniu. Dlatego postępuj zgodnie z zamierzonymi kodami hydraulicznymi i samodzielnie wykonaj instalację. Lub, jeśli chcesz, skonsultuj się z doświadczonym hydraulikiem, aby nie brać udziału w tym wypadku. Oto kroki, jak wykonać odpływ pralki:

Krok 1. Wyszukiwanie rury odpływowej

Wyszukaj rurę spustową do podłączenia węża spustowego pralki. Jeśli chcesz, skorzystaj z prysznica, wanny, odpływu zlewu lub toalety. Upewnij się, że zastępcze odpływy są odpowiednie dla pralki.

Krok 2. Odcinanie końca piły

Gdy masz już rurkę spryskiwacza, odetnij koniec piłą do metalu. Następnie zainstaluj trójnik lub nawet trójnik sanitarny. Zamontuj złączkę prawidłowo zgodnie z orientacją rury.

Krok 3. Klejenie złączki

Następnie przyklej złączkę do rury za pomocą plastikowego kleju do rur. Będzie wylot skierowany w stronę podkładki, który powinien mieć 2 cale długości.

Krok 4. Podłączanie rury ABS

Przymocuj rurę ABS o długości dwóch cali w obszarze, w którym należy zainstalować podkładkę. Wylot powinien znajdować się z 2-calowego trójnika sanitarnego skierowanego do góry.

Krok 5. Instalowanie rury

Zainstaluj rurę 2 cale wychodzącą z sąsiedniej ściany i 36 cali od ziemi. Przymocuj syfon ABS do jego połączenia za pomocą kleju do rur z tworzywa sztucznego. Przyklej następne dziesięć cali rury do pułapki P. Dowiedz się, jak zainstalować wąż spustowy pralki.

Krok 6. Pobieranie rurki spustowej pralki

Podłącz rurę spustową pralki do rury pionowej lub rury stojącej. Używaj tylko odpowiedniego łącznika, aby połączyć rurę spustową z wężem spryskiwacza.

Krok 7. Instalowanie podkładki

Zainstalować myjkę i upewnić się, że przewody doprowadzające wodę są podłączone do odpowiedniego kranu. Linia zimnej wody jest potrzebna tylko wtedy, gdy masz już nową pralkę.

Krok 8. W zależności od instrukcji pralki

Jeśli więc powyższe kroki nie są dla Ciebie idealne, najlepiej zapoznać się z instrukcją obsługi pralki i sprawdzić wskazówki dotyczące instalacji. Następnie naucz się, jak to zrobić, chociaż może to być dość mylące dla początkującego majsterkowania. Podłącz wąż spustowy obok rury stojącej tuż pod zlewem. Ustaw wargę rury stojakowej trzydzieści cali nad ziemią. Zakończ, instalując zawór zwrotny lub podpinając wąż odpływowy w górę i pod blatem.

Oznaki, że odpływ pralki ma problem z hydrauliką

Poniżej znajdują się niektóre oznaki, że odpływ pralki ma problem z hydrauliką i że musisz coś z tym zrobić.

Woda spływa z pralki i rozlewa się na podłogę

Skrzynka odpływowa to miejsce, w którym węże i przewody są podłączone do instalacji wodociągowej w Twoim domu. Jeśli jest woda, która ją wspiera, jest to znak, że wystąpił problem z hydrauliką. Wiedz, że to normalne, że pralka i urządzenia kuchenne spuszczają wodę za pomocą tej samej rury. Mimo to w rurze gromadzą się cząsteczki tłuszczu i żywności, które spowalniają przepływ wody. Teraz, jeśli sytuacja się pogorszy, wszystko się zatrzyma, ponieważ nie tylko wspiera to pralkę, ale także zlew kuchenny. Zadzwoń do profesjonalnej pomocy w celu opróżnienia pralki. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak czyścić węże odpływowe pralki.

Pralka ma niewłaściwą temperaturę lub nie napełnia się prawidłowo

Ten problem często występuje w zaworach wlotowych pralki. Te zawory wlotowe doprowadzają dwa węże do urządzenia, które teraz kontroluje przepływ zimnej i gorącej wody. Gromadzą się w nich osady mineralne, które powodują ograniczenia i zatrzymują przepływ wody. Węże zimnej i ciepłej wody łączą elektrozawory wlotowe. Sygnały elektryczne, które otwierają i zamykają przepływ zimnej i ciepłej wody, są utrudnione, jeśli na tych elementach powstaną osady mineralne. Zainstaluj zmiękczacz wody, który najlepiej ograniczy ten problem. Po pierwsze, twarda woda może zawierać minerały wpływające na urządzenia. Ten zmiękczacz wody pozwala zaoszczędzić więcej na naprawach.

Pralka wydaje głośne dźwięki i wydaje się, że chce wyjść z pralni

Wibracje i głośne dźwięki oznaczają problem z pompą. Pompa podłączona do węża spustowego wypycha wodę do pralki i na zewnątrz. Skarpetki i drobne elementy garderoby wpadają między jego bęben i blokują pompę. Dlatego przed włożeniem artykułów do pralki sprawdź wszystkie klucze, małe przedmioty, monety i kieszenie na ubrania. Małe przedmioty mogą dostać się do pompy i dalej uszkodzić żeberka pompy spustowej, gdy będą przemieszczać się za filtrem.

Ponadto drobne przedmioty mogą rozbić szybę pralki ładowanej od przodu. Może przedostać się przez rurę odpływową, powodując zatkanie. Włóż małe ubrania do siateczkowych worków do prania, aby pozostały w bębnie. Możesz również przeczytać o pralce LG, która głośno kręci podczas wirowania.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak podłączyć odpływ pralki za pomocą wymienionych niżej metod. Postępuj zgodnie z nimi właściwie i korzystaj później. Dowiedz się również więcej o istotnych problemach, które powodują problemy z odpływem pralki i wymagają jej podłączenia do kanalizacji. W ten sposób najlepiej ich unikniesz, dzięki czemu pralka będzie miała dłuższą i bardziej gwarantowaną żywotność! Możesz również przeczytać o prawidłowym sposobie kanalizacji odpływu pralki.