Jak odnowić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową: 5 kroków

Pierwszym krokiem na drodze do naprawy uszkodzonej przez wodę płyty gipsowo-kartonowej jest ocena uszkodzeń w celu ustalenia, czy należy je naprawić, czy wymienić. Instrukcje dotyczące naprawy okien są podzielone na trzy różne instrukcje.

Pierwszym krokiem jest odnowienie powierzchni uszkodzonego przez wodę okna. Pomoże to odzyskać uszkodzoną ramę okienną.

Jak odnowić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową: 5 kroków

Po tym jest proces ponownego uszczelniania, porozmawiamy o usunięciu starej pieczęci i zastąpieniu jej nową. Wreszcie, ponieważ uszkodzenie przez wodę wpływa na otaczające go struktury, porozmawiamy o naprawie płyty gipsowo-kartonowej wokół uszkodzonego przez wodę okna.

Kroki naprawy okna uszkodzonego przez wodę

Kiedy twoje okna zostaną zniszczone, naruszone zostaną uszczelki, które chronią twoje okna i dom przed uszkodzeniem przez wodę. Czasami Twoje parapety opadają i rozważysz wymianę całości.

Zatrzymaj tę myśl i najpierw przeczytaj ten artykuł. Przeczytanie tego da ci wyobrażenie, czy powinieneś naprawić swoje okno, czy też je wymienić.

Krok 1. Oceń

Uszkodzenie okna przez wodę może wydawać się drobnym problemem, ale nadal wymaga oceny. Poszukaj przebarwień i wypaczonych kawałków drewna.

Jeśli twoje okno ma łuszczącą się farbę, oznacza to również uszkodzenie przez wodę. Jeśli zauważysz zgniliznę na większości ram okiennych, może nadszedł czas, aby ją wymienić.

Dowiedz się również, skąd wzięły się szkody spowodowane przez wodę i sprawdź swoje ubezpieczenie, jeśli podstawowa przyczyna jest uwzględniona w ochronie ubezpieczeniowej. Jeśli tak jest i chcesz wystąpić z roszczeniem ubezpieczeniowym, poproś o pomoc swojego prawnika. Udokumentuj szkody spowodowane przez wodę i sporządź rachunki za konserwację.

Krok 2. Usuń

Po ocenie uszkodzeń i stwierdzeniu, że są one do opanowania, przystąp do usuwania łuszczącej się farby. Wydłub też miękkie zgniłe plamy z parapetu.

Upewnij się, że rama okienna jest sucha przed przystąpieniem do szlifowania. Użyj drobnoziarnistego papieru ściernego, aby zeszlifować parapet.

Następnie pozbądź się odprysków i farby, której wcześniej nie udało ci się usunąć. Następnie wytrzyj parapet, aby usunąć kurz.

Krok 3. Podkład epoksydowy do drewna

Wymieszać szpachlówkę i aktywator epoksydowy w odpowiedniej proporcji. Następnie za pomocą szpachli nałóż szpachlówkę na parapet, aby uszczelnić szczeliny.

Usuń nadmiar wypełniacza tą samą szpachlą. Usunięcie nadmiaru szpachlówki jest niezbędne do stworzenia równej powierzchni parapetu. Pozostaw wypełniacz do wyschnięcia.

Krok 4. Piasek

Po wyschnięciu szpachlówki przeszlifować w celu dalszego wygładzenia. Wytrzyj kurz wilgotną szmatką.

Krok 5. Prime

Aby chronić parapet przed dalszymi uszkodzeniami wody, zagruntuj go podkładem na bazie oleju. Następnie nałóż dwie warstwy farby zewnętrznej, aby chronić okno przed żywiołami.

Jak uszczelnić okna

Jak wspomniano powyżej, uszczelki okienne są narażone na uszkodzenia przez wodę. Nie oznacza to jednak, że powinieneś po prostu umieścić nową pieczęć nad starą.

Krok 1. Usuń

Najpierw musisz usunąć stare szczeliwo. Podczas tego noś rękawiczki. Za pomocą ostrego narzędzia przeciąć zużyte szczeliwo.

Prawdopodobnie byłyby pasma szczeliwa i nadal musisz je usunąć. Do rozpuszczenia pasm można użyć benzyny lakowej.

Krok 2. Zastosuj

Po usunięciu starego uszczelniacza można nałożyć nowy. Użyj wysokiej jakości uszczelniacza poliuretanowego, aby uszczelnić szczeliny w oknach.

Upewnij się, że uszczelniłeś następujące części okna:

  • Sekcja, w której jedno okno styka się z drugim
  • Obszar, w którym spotykają się rama i okna
  • Gdzie ściana styka się z ramą okna

Kroki naprawy płyt kartonowo-gipsowych wokół okna

Po zapoznaniu się z uszczelnianiem okien, oto ostatnia część naprawy uszkodzonej przez wodę płyty gipsowo-kartonowej.

Krok 1. Usuń

Poszukaj uszkodzonych części płyty gipsowo-kartonowej wokół okna i usuń je. Zrób dziurę w uszkodzonym obszarze.

Użyj piły do ​​dziurek od klucza, aby wykonać płytkie cięcia. Upewnij się, że nie przeciąłeś kołka. Użyj piły do ​​cięcia płyt kartonowo-gipsowych, aż usuniesz uszkodzony obszar.

Krok 2. Gotowe

Przygotuj kawałek deski do przymocowania do kołków. Użyj 2-calowych wkrętów do drewna, aby je zabezpieczyć.

Następnie przymocuj nową płytę gipsowo-kartonową do desek. Użyj wkrętów do płyt kartonowo-gipsowych, aby zabezpieczyć płyty gipsowo-kartonowe co cztery cale na obwodzie ściany.

Krok 3. Masa spoinowa

Nałóż warstwę masy szpachlowej wokół spoiny łaty płyty gipsowo-kartonowej. Następnie na spoiny nałożyć taśmę spoinową i nałożyć kolejną warstwę masy szpachlowej.

Pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny i przeszlifuj. Po pozostawieniu do wyschnięcia nałóż kolejną warstwę, ale spraw, aby była szersza o cztery cale niż pierwsza warstwa.

Wysuszyć drugą warstwę przed zeszlifowaniem. Zakończ projekt, nakładając kolejną warstwę i wykonując ostateczne szlifowanie.

Wniosek

Resurfacing obejmuje wiele procesów. Zwykle usuwa stare i uszkodzone części, aby zrobić miejsce dla nowych.

Ostatecznie ocena uszkodzeń ma kluczowe znaczenie. Oceniając uszkodzenia, dowiesz się, czy możesz je naprawić samodzielnie, czy potrzebujesz pomocy profesjonalisty. Jeśli możesz to zrobić sam, skorzystaj z tego artykułu, w jaki sposób naprawić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową, aby pomóc Ci w naprawach.