Jak odczepić pralkę i suszarkę? 6 najlepszych wskazówek!

Zastanawiasz się, jak odpiąć pralkę i suszarkę? Przed odłączeniem suszarki należy najpierw odłączyć ją od zasilania. Może uchronić Cię przed wypadkiem, gdy odcięcie zasilania elektrycznego musi zatrzymać dopływ wody, aby Twoja pralnia lub suszarka i pralka w ogóle nie zamoczyły się.

Należy usunąć całą wodę z węża zasilającego, upewnić się, że w wężu nie pozostała woda. Lepiej zebrać całą wodę do wiadra, aby wykorzystać tę wodę do czyszczenia lub mycia.

Jak odczepić pralkę i suszarkę? 6 najlepszych wskazówek!

Po odcięciu wszystkich materiałów eksploatacyjnych otwórz filtr kłaczków i usuń wszystkie zanieczyszczenia. Jeśli nie usuniesz śmieci, włóż ręcznik do przedniego otworu do filtrowania lub umieść wiadro, aby móc szybko przenieść pralkę i suszarkę. Zbliżmy się do tego!

Wskazówki dotyczące odczepiania pralki i suszarki

Nie jest łatwo odczepić pralkę i suszarkę. Każda podkładka ma co najmniej cztery różne rodzaje przyłączy połączonych ze ścianą w innych miejscach. Zanim pralkę i suszarkę można zdjąć z rowka i przerobić lub przenieść na ładowarkę w celu demontażu, należy delikatnie odczepić każdą z nich. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, jak odczepić pralkę i suszarkę:

#1. Wyłącz suszarkę i pralkę

Wiesz, że w przypadku każdego sprzętu elektrycznego, gdy jest on naprawiany lub przechodzi do konserwacji, pierwszą rzeczą jest odłączenie go, aby stał się bardzo bezpieczny od wszelkiego prądu elektrycznego. Najpierw odłącz połączenie od zasilania. Wsuwanie rąk pod gniazdko i dotykanie żelaznych haczyków jest niebezpieczne, nawet jeśli jest bezpiecznie umocowane i trudne do usunięcia. Aby odłączyć od ściany, pociągnij powoli i potrząsaj nią, jeśli to konieczne.

Użyj skręcanego klipsa lub zacisku, aby przymocować wtyczkę do siebie po jej wyjęciu. Podczas pracy lub przenoszenia urządzenia, powinno to zapobiec przeciąganiu końcówki złącza po powierzchni lub wpadaniu do wody.

#2. Wyłącz wodę

Kolejnym etapem jest zminimalizowanie możliwości rozlania lub wycieku wody do elementów elektronicznych. Można to zrobić po prostu odcinając dopływ wody do pralki. Można to zrobić jedną z trzech metod. Zakręciłem wodę do zaworów łączących, uszczelniłem otwory wentylacyjne lub całkowicie zakręciłem wodociąg.

#3. Usuń przewód odpływowy

Odpływ pralki to często odłączany wąż w kształcie litery U, który jest wkręcany lub luźno osadzony w rurze odpływowej będącej elementem przyłączy pralki w pomieszczeniu. Poszukaj tego węża i techniki jego odłączenia. W wielu przypadkach trzeba go podnieść z pionowej, przezroczystej rury z tworzywa sztucznego. Ustaw pojemnik na podłodze obok pralki przed odłączeniem rury spustowej. Po wyjęciu i opuszczeniu przewodu odpływowego nie można go opróżnić i wytrysnąć resztki wody. Zadaniem pojemnika jest powstrzymanie Cię przed zrobieniem spektaklu.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak zainstalować wąż spustowy pralki i jak naprawić pralkę, która nie będzie spływać.

#4. Odłącz wszystkie przewody zasilające

Następne są linie zaopatrzenia. Są to wszystkie przewody zimnej i ciepłej wody, które łączą się z zaworami ściennymi. Zanim zdejmiesz pralkę lub suszarkę, musisz je odczepić, a ze względu na gromadzenie się rdzy i szlamu z czasem są one najtrudniejsze do usunięcia. Odłącz te zawory tak szybko, jak to możliwe, jeśli tego nie zrobiłeś. Przygotuj się na użycie pęsety i dużej mocy, jeśli są zardzewiałe i zablokowane w dostępnym miejscu. Jeśli nadal się nie zamykają, zakręć dalej wodę i spodziewaj się bałaganu.

Odłącz każde złącze przewodu zasilającego od kranu za pomocą klucza lub szczypiec. Może to być również trudny proces, który wymaga brutalnego wysiłku i prawdopodobnie użycia odrobiny rozwiązania luzującego, takiego jak Dlr lub rozwiązanie do naprawy instalacji hydraulicznych.

#5. Odłącz węże od maszyn

Jeśli są przymocowane klipsami, poluzuj zaciski, obracając znajdujące się na nich śruby zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie skieruj końce węży w kierunku wiadra, aby usunąć wodę. Możesz też wrzucić je do odpływu w pojemniku pralki. Zanim to zrobisz, sprawdź, czy baterie są nadal wyłączone. Niektóre pokrętła kranu można łatwo odkręcić przez przypadek, co mogło się zdarzyć, gdy poruszałeś maszyną lub stałeś za nią.

Proszę odczekać kilka sekund po zamknięciu zaworów przed usunięciem przewodów, ponieważ umożliwi to obniżenie ciśnienia w wężach, co ułatwi ich usunięcie.

Dowiedz się, jak czyścić wąż odpowietrzający suszarki.

#6. Wyjmij pralkę i suszarkę

Upewnij się, że pralka nie jest podłączona do ściany za pomocą dodatkowych wtyczek lub kabli. Kontynuuj przenoszenie urządzenia z jego aktualnej lokalizacji. W pralce może znajdować się woda. Odłącz kabel zasilający lub, jeśli nie można go odłączyć, przyklej go taśmą, chyba że ponownie instalujesz urządzenie w dokładnym miejscu. Zabezpieczy to wtyczkę i uchroni przewód przed omyłkowym wyrwaniem podczas ruchu. Aby uniknąć zgubienia pokręteł, dobrze jest również zdjąć je z maszyny.

To okładka!

Wiemy, że nauczyłeś się wszystkiego o tym, jak odczepić pralkę i suszarkę. Powyższe kroki są dla Twojej pomocy, dzięki czemu możesz łatwo odłączyć swoje maszyny, ale uważne przeczytanie tych kroków jest konieczne, aby uzyskać lepsze wyniki.