Jak odbudować pompę myjki ciśnieniowej? 9 prostych kroków!

Jak odbudować pompę myjki ciśnieniowej? Obejmuje to kroki, jak najpierw rozwiązać problem z myjką ciśnieniową przed rozpoczęciem, spuścić olej podczas jego usuwania, wymienić nowy olej, zalać bok myjki ciśnieniowej, następnie wyczyścić filtr chemiczny, wybrać pompę zastępczą, uzyskać stary rodzaj pompy jest odłączony, zdemontuj pompę, zamontuj nową pompę i sprawdź, czy myjka ciśnieniowa działa.

Rzeczywiście, pompa w myjce ciśnieniowej reguluje przepływ wody i umożliwia urządzeniu prawidłowe działanie. Niestety złom będzie musiał leżeć w garażu. bez pompy. Jest to powszechny problem wśród właścicieli domów. Chodzi o to, że nadal możesz odbudować pompę myjki ciśnieniowej. Tyle tylko, że musisz zadbać o najlepszy olej.

Jak odbudować pompę myjki ciśnieniowej? 9 prostych kroków!

Kroki odbudowy pompy myjki ciśnieniowej

Poniżej znajdują się kroki, które należy rozważyć, jak odbudować pompę myjki ciśnieniowej.

Krok 1. Rozwiązywanie problemu

Najpierw niezbędna jest próba rozwiązania problemu. Pomaga określić część pompy, którą należy naprawić. Następnie zwróć uwagę na takie rzeczy jak gwarancja lub poziom przepływu wody. Na koniec zastanów się, czy myjka gazowa jest objęta gwarancją. To rzeczywiście zaoszczędzi ci wysiłku i czasu. Jak dotąd wiele myjek ciśnieniowych jest objętych gwarancją od 1 do 2 lat. Oznacza to, że możesz wysłać urządzenie do producenta zastępczego lub naprawiającego.

Jeszcze lepiej zadzwoń do obsługi klienta producenta. Podaj im numer modelu, który poinformuje Cię, czy jest to bezpłatna naprawa.

Niski przepływ wody może być skutkiem zatkania rur. Lub może to być spowodowane wadliwym połączeniem w źródle wody. Sprawdź filtry i zawór wlotowy pod kątem czystości i czystości. Spójrz także na te O-ringi i zawory, aby uniknąć wycieków. Zerowy przepływ wody jest również jedną z oznak złej pracy pompy. Jeśli nie ma przepływu wody, wyłącz urządzenie i rozpocznij procedurę naprawy. Możesz również przeczytać, jak zresetować podkładkę Kenmore.

Krok 2. Wysysanie oleju z myjki ciśnieniowej

Syfon pomaga usunąć olej z myjki ciśnieniowej. Podczas usuwania uważnie przyjrzyj się jakości olejku. Na przykład mętny olej oznaczałby więcej wody. Po usunięciu oleju weź nowy olej, aby go wymienić. Myjki ciśnieniowe często wykorzystywały wyjątkowy olej.

Krok 3. Zalewanie myjki ciśnieniowej

Zalać gruntem bok i pompę myjki ciśnieniowej. Jeśli po uruchomieniu pralki nie ma znacznego przepływu, odłączyć wąż odprowadzający. Następnie wypuść powietrze z pompy i ponownie podłącz wąż odprowadzający. Następnie ponownie uruchom myjkę ciśnieniową.

Krok 4. Czyszczenie chemicznego filtra

Zatkanie filtra chemicznego może spowodować nieprawidłowe działanie urządzenia. Może nawet wydobywać stukot, jakby to była zepsuta pompa. Wyczyść go, odkręcając go z węża. Przepuścić wodę przez filtr. Użyj małej szczotki, która usuwa zanieczyszczenia. Zamontuj go ponownie na wężu, ale jeśli myjka ciśnieniowa nie działa dobrze, wymień wtedy pompę. Warto również wiedzieć, jak wyczyścić formę z uszczelki przedniej części spryskiwacza.

Krok 5. Wybór pompy zamiennej

Zainstaluj nową pompę myjki ciśnieniowej, ponieważ po zakończeniu jest to łatwiejsze. To lepsze niż przebudowa pompy myjki ciśnieniowej. Ale zrób to drugie, jeśli masz doświadczenie w pracy i inżynierii przy użyciu delikatnych komponentów. Znajdź podkładkę, ponieważ wykorzystuje pompę osiową lub potrójną. Jeśli myjka ciśnieniowa jest mniej kosztowna, może być wyposażona w pompę typu osiowego; jeśli masz kosztowną pompę pierwszego stopnia, lepiej użyć pompy typu triplex.

Krok 6. Odłączenie starej pompy

Odłącz przewód, ponieważ jest podłączony do świecy zapłonowej i do maszyny. Następnie wyciągnij go i odłącz węże, często podłączone do pompy, takiej jak dysza natryskowa, wąż wlotowy, rurka do wtrysku chemikaliów i & wąż wylotowy. W tym procesie zaciskamy rurkę typu wtrysku chemicznego i jej koniec. Z pewnością nie wylejesz chemikaliów na siebie ani na elementy wewnętrzne, gdy wyjmiesz rurkę.

Krok 7. Odinstalowanie pompy

Po odłączeniu elementów pompy nadszedł czas, aby odinstalować starą pompę. Poluzuj wszelkie śruby lub wkręty i pracuj nad myjką ciśnieniową podczas jej wypompowywania. Musisz teraz sprawdzić typ zaworu termicznego po jego usunięciu. Wypchnie gorącą wodę, jeśli wewnętrzna woda stanie się cieplejsza. Zepsuty element wymaga zainstalowania nowego na nowej pompie. Jeśli nie ma typu zaworu termicznego, podczas gdy stary działa, nadal można je przenieść.

Krok 8. Montaż na nowej pompie

Zainstaluj nową pompę w istniejącej myjce ciśnieniowej z podobnymi śrubami i śrubami wyjętymi ze starszej myjki ciśnieniowej. Jeśli w starej pompie gromadzi się brud, dobrze jest użyć spirytusu i miękkiego dywanika, który oczyści te elementy. To jest zanim zaangażujesz się w nową instalację. Pomocna może być wiedza, jak wymienić łożysko wanny w pralce Maytag.

Krok 9. Testowanie myjki ciśnieniowej

Włącz myjkę ciśnieniową i zauważ, czy nowa pompa działa prawidłowo. Postępuj zgodnie z wymienionymi krokami, aby nie mieć problemów z tym ostatnim krokiem. Ale jeśli coś nie działa dobrze, zanieś go do fachowca w celu prawidłowej naprawy i diagnozy.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak odbudować pompę myjki ciśnieniowej, która jest bezpieczniejsza i bardziej dostępna niż naprawa niektórych delikatnych elementów obudowy. Jeśli nie masz pewności co do umiejętności wymiany lub naprawy, zanieś swoje narzędzia inżynierowi lub mechanikowi w celu uzyskania dalszej pomocy.