Jak odblokować rurę spustową pralki? 5 prostych kroków!

Czy chcesz zrozumieć, jak odblokować rurę spustową pralki? W tym artykule przeprowadzimy Cię przez każdy krok, aby odblokować odpływ pralki. Możesz to łatwo zrobić samodzielnie.
Gdy na końcu każdego cyklu prania w bębnie gromadzi się woda, co skutkuje mokrym praniem, wskaż zatkaną rurę odpływową.

Jak widać, myjka usuwa odpady po każdej sesji prania. Ponieważ woda z mydłem wpływa do odpływu, może zawierać nitki lub guziki z ubrania, które mogą zatkać rurę odpływową. Rurę spustową pralki należy czyścić raz na sześć miesięcy. Jeśli rura odpływowa pralki jest zatkana, woda gromadzi się w bębnie, ponieważ nie może spłynąć do odpływu, a pod koniec cyklu znajdziesz mokre ubrania. Właściwa konserwacja myjki uchroni Cię przed ewentualnymi problemami zalania lub przelania w przyszłości. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak odblokować rurę spustową pralki? 5 prostych kroków!

Kroki odblokowania spustu pralki

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby odblokować rurę spustową spryskiwacza:

Krok 1. Wyłącz pralkę

Przed kontynuowaniem upewnij się, że wyłączyłeś wyłącznik zasilania i odłączyłeś pralkę od gniazdka elektrycznego. Dla własnego bezpieczeństwa przyklej przewód zasilający do górnej części pralki: zapobiega to zamoczeniu kabla w przypadku rozlania wody. Mokra wtyczka elektryczna może spowodować porażenie prądem, które doprowadzi do wizyty w izbie przyjęć.

Krok 2. Zamknąć dopływ ciepłej i zimnej wody

Rura odpływowa znajduje się zazwyczaj: za pralką. Aby uzyskać dostęp do rynny, może być konieczne odsunięcie pralki na odległość od ścian. Po odsłonięciu tylnej części pralki będziesz w stanie zlokalizować rurę odpływową, a także dopływ ciepłej i zimnej wody. Rury z ciepłą i zimną wodą dostarczają czystą wodę do pralki. Rury doprowadzające wodę są odpowiednio oznakowane. Zazwyczaj rura ciepłej wody jest czerwona, rura doprowadzająca zimną wodę jest niebieska, a rura odpływowa jest szara. Zatrzymaj dopływ czystej wody do pralki, obracając zawory w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Tak więc nie spowoduje to przeszkód w dalszych krokach.

Krok 3. Wyeliminuj zebraną wodę w pralce

Rura odpływowa z pralki jest zwykle przymocowana do rury stojakowej. Zdejmij końcówkę rury spustowej z rury stojakowej i mocno trzymaj rurę. Jeśli w twojej pralni zabudowany jest odpływ podłogowy, możesz pozostawić rurę odpływową na podłodze. W takim przypadku możesz użyć wiadra. Weź wiadro i wrzuć do niego rynnę. Wiadro powinno być szerokie i niższe, aby rura znajdowała się na poziomie gruntu i mogła zbierać dużą ilość wody. Woda z pralki spłynie do wiadra wbrew grawitacji. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak zainstalować wąż spustowy pralki i jak naprawić pralkę, która nie spływa.

Krok 4. Użyj środka czyszczącego

Po zebraniu brudnej wody z odpływu wlej środek do czyszczenia odpływu pralki do rury odpływowej. Możesz wyczyścić odpływ pralki w domu, używając podstawowych rzeczy, które są w każdej kuchni. Zagotuj około 4 litrów wody, możesz zmniejszyć objętość, jeśli masz małą pralkę. Po zagotowaniu pozostaw wodę na 20 do 30 minut, a następnie wymieszaj jedną szklankę sody oczyszczonej. Trzymaj rurę spustową pionowo, końcem do góry i powoli zacznij wlewać środek czyszczący do rury spustowej. Upewnij się, że w rurze odpływowej nie ma fałdów podczas przeciskania roztworu.

Po wylaniu środka czyszczącego pozostaw go na 5 do 15 minut, a następnie odłącz rurę odpływową. Chemiczne środki czyszczące do udrażniania rury odpływowej są dostępne w supermarketach. Kupując jeden, upewnij się, że wybrałeś niekorozyjny środek do czyszczenia odpływów, ponieważ agresywne środki czyszczące mogą powodować korozję odpływu. Odłącz odpływ i wlej środek czyszczący bezpośrednio do odpływu. Po kilku minutach wlej do niego wrzącą wodę. Zazwyczaj zawór spustowy znajduje się w pobliżu zaworów dopływu ciepłej i zimnej wody. Podczas zdejmowania połóż wiadro lub jakąkolwiek szmatkę do czyszczenia na podłodze, ponieważ może dojść do wycieku wody. Być może zainteresuje Cię również sposób czyszczenia węży spustowych pralki

Krok 5. Korzystanie z węża spustowego

Po wyjęciu rury spustowej z myjki umieść ją w wiadrze lub na podłodze. Użyjemy węża spustowego, aby usunąć blokadę z odpływu pralki i rury spustowej. Węże odpływowe są dostępne w prawie każdym sklepie z narzędziami. Wsuń sprężystą główkę węża do odpływu pralki. Popychaj go, aż napotkasz jakikolwiek opór, taki jak zatkanie. Aby wyczyścić skręt odpływu, lub obróć uchwyt węża zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ten ruch spowoduje zebranie wszystkich zatkanych i nagromadzonych zanieczyszczeń z odpływu. Kontynuuj, aż nie wykryjesz więcej nagromadzonych zanieczyszczeń. Wyciągnij wąż odpływowy z pralki i usuń zablokowany materiał. W razie potrzeby może być konieczne powtórzenie tej procedury. Powtórz te same czynności, o których mowa powyżej, aby wyczyścić rurę odpływową. Gdy obie są czyste, wlej gorącą wodę do rury odpływowej. Na koniec podłącz rurę spustową z powrotem do jej zaworu.

To okładka!

Możesz samodzielnie odblokować odpływ pralki, ponieważ wiesz już, jak odblokować rurę odpływową pralki. Jeśli nie możesz tego zrobić, zadzwoń do hydraulika, aby ci pomógł. Konieczna jest właściwa konserwacja myjki, zwłaszcza utrzymanie rury spustowej w czystości. W rurze odpływowej mogą gromadzić się resztki detergentu i materiały z ubrań i może być trudne do usunięcia. Rób to często, aby oszczędzić sobie wiele wysiłku. Poznaj właściwy sposób odpływu kanalizacji z pralki.