Jak odblokować pralkę Whirlpool? 2 najlepsze sposoby!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak odblokować pralkę z hydromasażem? Użytkownicy pralki Whirlpool są świadomi, że ten rodzaj pralki blokuje się automatycznie, będąc jej inteligentną funkcją zapobiegającą rozlaniu się wszystkiego wewnątrz pralki. Dobra wiadomość dla Ciebie, ponieważ istnieje kilka sposobów na wykonanie tej pracy, z których jednym jest wykonanie tego ręcznie za pomocą pierścienia zwalniającego.

To rzeczywiście przywilej mieć taką pralkę w domu. Składa się z funkcji, o których marzy się w pralce. Ale oczywiście możesz cieszyć się pralką, jeśli wiesz, jak ją prawidłowo obsługiwać. Drogi przyjacielu, nie musisz się tym martwić, ponieważ funkcjonalność pralki jest podana w jej instrukcji i sugeruję, abyś jej nie przegapił!

Jak odblokować pralkę Whirlpool? 2 najlepsze sposoby!

Jednak produkty, które są bez wątpienia wysokiej jakości, mogą być również narażone na problemy techniczne – i to jest normalne. Poza tym wkrótce wszystko stanie się wadliwe. Chodzi o to, że możemy napotkać trudności podczas obsługi naszych urządzeń, ale co ważne, wiemy, jak należy sobie z tym radzić. Aby dowiedzieć się, jak odblokować pralkę Whirlpool Duet Washer, po prostu przewijaj.

Sposoby odblokowania pralki Whirlpool

Najczęstszym i najczęstszym powodem blokady Whirlpool Duet Washer jest naciśnięcie jednej z opcji prania. Jeśli zostanie odblokowany w nie tak naturalny sposób, może to oznaczać problem z elementami pralki. W tym dziale odpowiemy na pytanie: jak odblokować pralkę z hydromasażem? Oto następujące sposoby:

#1. Zwykły sposób

Kiedy jest idealny czas na odblokowanie pralki Whirlpool Duet Washer? Oczywiście dzieje się tak, gdy skończysz robić pranie. Musisz mieć świadomość, że pralka nie otworzy się zaraz po procesie opróżniania, ponieważ musisz trochę poczekać, zanim automatycznie się odblokuje.

Więc jeśli zajmuje ci to trochę czasu, nie wpadaj bezpośrednio w panikę, ale pamiętaj, że to normalne. Jak to jest normalne? Cóż, dla wielu informacji, pralka potrzebuje trochę czasu, aby jej silnik całkowicie się wyłączył, co wskaże obwód sterujący pralki, aby otworzyć drzwi.

Teraz, jeśli uważasz, że to trwa tak długo, możesz otworzyć drzwi w inny zwykły sposób. Aby nacisnąć i przytrzymać przycisk z napisem „blokada sterowania” przez co najmniej trzy sekundy. Wtedy będziesz wiedział, że to się udało po usłyszeniu dźwięku zatrzaskiwania, po którym następuje otwarcie drzwi pralki. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, co robi podkładka zabezpieczająca.

#2. Niezwykły sposób

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby odblokować drzwi pralki, która nie wymaga czekania i naciskania, jest usunięcie panelu palców za pomocą śrubokręta. Gdzie możesz to znaleźć? Znajduje się w dolnej części pralki. Następnie znajdź zatrzask w drzwiach. Tam musi zobaczyć zakładkę, której figura jest jak łza. Pociągnij, aż usłyszysz kliknięcie, wskazujące, że drzwi są otwarte.

Sprawdzanie przełącznika pokrywy

W tej metodzie będziesz musiał mieć multimetr. Przełącznik pokrywy odpowiada za blokowanie i odblokowywanie pralki; to zależy od tego, na jakim etapie jest cykl prania. Jeśli ten element ulegnie uszkodzeniu, drzwi pralki prawdopodobnie nie będą się prawidłowo blokować i odblokowywać.

Najpierw odłącz źródło zasilania od gniazdka. Następnie sprawdź instrukcję obsługi pralki, aby zlokalizować wspomniany element. Następnie sprawdź, czy jest wyrównany w prawo i czy nie jest luźny. Jeśli widzisz, że problem jest w osiowaniu, po prostu wyrównaj go i sprawdź, czy jest już rozwiązany. Jeśli nie ma problemu z osiowaniem, musisz teraz przetestować ciągłość za pomocą multimetru. Najpierw musisz usunąć go z jego miejsca. Jeśli odkryjesz, że składnik nie działa poprawnie, musisz go wymienić. Jeśli jednak działa poprawnie, musisz przejść do następnej opcji rozwiązywania problemów. Oto przeznaczenie przełącznika pokrywy w pralce i oznaki, że może to być szkodliwe.

Sprawdzanie silnika siłownika

Zróbmy pierwsze fizyczne rozwiązywanie problemów. Włącz pralkę i obserwuj, czy z pralki nie wydobywają się żadne odgłosy i niepotrzebne dźwięki. Jeśli je zauważysz, możesz stwierdzić, że silnik jest w jakiś sposób uszkodzony. Sprawdź instrukcję obsługi pralki, aby zlokalizować silnik. Następnie upewnij się, że kupiłeś nowy i zastąp go tym. Teraz, jeśli nie słyszysz tak niepokojących dźwięków, sprawdź przewody, czy są prawidłowo podłączone do silnika, czy nie. Należy zauważyć, że przed testowaniem podłączasz przewód zasilający z gniazdka. Jeśli nie ma oznak ciągłości, należy wymienić silnik pralki.

To okładka!

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się, jak odblokować pralkę z hydromasażem. Niech powyższe pisma pomogą ci w potrzebach i uczą się nowych rzeczy. Dziękuję bardzo za przeczytanie do tego momentu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane! Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak używać podkładki zabezpieczającej i jak odblokować podkładkę whirlpool duet.