Jak odblokować odpływ pralki? 5 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak odblokować odpływ pralki? W tym artykule znajdziesz różne metody, jak to zrobić.

Wiele osób wydaje dużo pieniędzy na wymianę części swojej maszyny lub oddaje ją na złom, ponieważ obawiają się, że nie nadaje się do użytku po nieprawidłowym opróżnieniu. Tylko przy regularnym czyszczeniu konserwacyjnym będziesz w stanie zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Jak odblokować odpływ pralki? 5 prostych kroków!

Są szanse, że po prostu pracujesz z niektórymi typowymi problemami z rurami. Jednak ważne jest, aby najpierw dokładnie sprawdzić, zanim zrezygnujesz z urządzenia, ponieważ jest to nie tylko przyjazne dla środowiska, ale może zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Jak działa odpływ pralki

Aby zrozumieć, jak to działa, musimy wiedzieć, co to jest. Odpływ pralki jest częścią pralki, która odpowiada za czynność odprowadzania wody. „Funkcja drenażowa” pralki powoduje, że spuszcza ona wodę z wanny. To, co się dzieje, to wąż spustowy spod pralki. To tutaj pompa maszyny wyciąga całą wodę z wanny.

Dlaczego moja pralka nie odprowadza wody?

Istnieje wiele powodów, dla których odpływ spryskiwacza nie działa. Pompa może się zepsuć, a woda pozostaje w stagnacji. Nie można było podłączyć rury ciasno lub wystarczająco. Może być również tak, że rura odpływowa została uszkodzona i po drodze wycieka woda, więc nawet bez wciśnięcia przycisku „spust” woda powoli wycieka. Najczęstszym powodem jest jednak zatkanie odpływu. Poniższe kroki pokazują, jak odblokować odpływ pralki.

Krok 1. Umyj syfon

Syfon jest syfonem, który łączy rury kanalizacyjne urządzenia. Pierwszą rzeczą, którą chciałbyś zrobić, to wyczyścić te pułapki. Odkręć dno kranu, przygotuj wiadro lub jakikolwiek pojemnik, bo woda będzie wypływać zaraz po odkręceniu. Pozwól wodzie spłynąć wraz z brudem i wypłucz syfon. Ponownie zamknij sieć i możesz użyć uszczelki, aby lepiej dopasować pułapkę. Sprawdź przepływ wody.

Krok 2. Woda i soda oczyszczona

Płukanie pułapki nie działało dla Ciebie? Cóż, do tego następnego kroku będziesz potrzebować wody i sody oczyszczonej. Najpierw przygotuj się odrobiną wrzącej wody. Upewnij się, że wystarczy na całe wiadro i wlej całą paczkę sody oczyszczonej. Następnie wyjmij rurkę spustową z pralki i wlej mieszankę do rurki. Pozostaw na kilka minut. Możesz to sprawdzić później, wpuszczając wodę do rury i sprawdzając, czy spływa gładko.

Krok 3. Wąż spustowy

Jeśli po wypróbowaniu powyższych sugestii nadal nie osiągnąłeś płynnego odpływu, oto bardziej bezpośrednie podejście do zatkanego odpływu. Użyj węża spustowego do odpływu pralki. Usuń pułapkę i włóż ją do rynny. Wkładaj odpływ węża, aż dojdziesz do zatrzymania. To jest miejsce, w którym dotarłeś do tego, co blokowało przepływ twojego drenażu. Kontynuuj obracanie węża spustowego i ciągnięcie go w przód iw tył, aż blokada zniknie. Jeśli jest zbyt uparty dla węża odpływowego, nie martw się. Są jeszcze inne metody do wypróbowania. Przeczytaj, jak zainstalować wąż spustowy pralki.

Krok 4. Ciśnienie

Więc blokada okazała się bardziej uparta niż myślisz. Dzieje się tak często, ponieważ rura odpływowa nie była sprawdzana przez długi czas. Czyszczenie pod wysokim ciśnieniem to skuteczny sposób na usunięcie tej blokady. Aby to zrobić, musisz mieć wąż kanalizacyjny do myjki wysokociśnieniowej. Użyj tego, aby zejść do odpływu, aż dotrze do zablokowanego obszaru. Następnie zacznij spryskiwać wodą pod ciśnieniem, a blokada w końcu się rozpadnie. Możesz również zatrudnić profesjonalistę do tego zadania.

Krok 5. Oczyszczacz odpływów

Środki do czyszczenia odpływów to wytrzymałe produkty czyszczące, które są sprzedawane w każdym sklepie z narzędziami. Rozpuszcza uporczywy brud, który blokuje odpływy. Istnieją różne rodzaje, więc wybierz taki, który pasuje do materiału, z którego wykonany jest odpływ. Przekonasz się, że istnieje granulowany i płynny rodzaj środka do czyszczenia rur. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, aby użyć środka do czyszczenia odpływów. Dowiedz się, jak naprawić podkładkę, która nie spływa.

Co powoduje zapychanie się odpływów pralki

Korzystamy z naszych pralek kilka razy w tygodniu z różnymi materiałami odzieżowymi. Z biegiem czasu kłaczki z ubrań mogą gromadzić się w rurze odpływowej i zbijać się. Zależy to od tego, jak często używana jest pralka i czy większość sukienek jest podatna na zrzucanie. Innym powodem chodaków mogą być pozostałości mydła. Upewnij się, że rodzaj mydła, którego używasz, można prać w pralce, aby szybko się rozpuszczał i zapobiegał gromadzeniu się podczas spuszczania. Czasami tłuszcz lub oleje z naszych ubrań mogą przyczyniać się do zatkania. Myślę, że powinieneś wiedzieć więcej o pralce do ubrań.

To okładka!

Teraz, gdy wiesz, jak odblokować odpływ pralki i co je powoduje, możesz przećwiczyć regularne zasady czyszczenia pralki. Możesz łatwo zapobiec ponownemu nagromadzeniu się nagromadzenia w przyszłości. Dziękuję za przeczytanie! Dowiedz się również, jak korzystać z podkładki.