Jak odblokować lodówkę Samsung? 3 najlepsze sposoby!

Zastanawiasz się, jak odblokować lodówkę Samsung? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Można go otworzyć, naciskając przycisk alarmu w drzwiach przez trzy sekundy lub do momentu usłyszenia dzwonka. Tylko kilka modeli jest wyposażonych w tę funkcję.

Zarówno dystrybutory wody, jak i lodu są wyłączone, ale reszta jednostki sterującej nadal działa. Lodówka Samsung ma kilka różnych mechanizmów zamka w zależności od modelu.

Przykładami są blokada sterowania, blokada rodzicielska lub blokada dozownika. Te zamki są niezbędne, aby uniemożliwić dzieciom manipulowanie konfiguracjami lub omyłkową zmianę rzeczy za każdym razem, gdy wpadniesz na panel. Dozowanie wody i lodu jest również zabronione przez blokadę rodzicielską lub blokadę dozownika. Kiedy próbujesz użyć tablicy, a ikona kłódki świeci się lub gdy panel po prostu odpowiada sygnałem dźwiękowym, nadszedł czas, aby je odblokować. Cóż, to tylko przegląd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Sposoby odblokowania lodówki Samsung

Lodówka Samsung ma różne rodzaje zamków i omówimy wszystkie te zamki, które pomogą Ci zrozumieć, jak odblokować lodówkę Samsung. Poniżej wymienione są rodzaje zamków, więc zacznijmy czytać dalej.

#1. Automatyczne blokowanie sterowania (ACL)

Blokada automatycznego sterowania lodówką Samsung to najczęstsza blokada lodówki Samsung. Taka blokada jest włączana automatycznie, aby zagwarantować, że konfiguracje centrali nie zostaną zmodyfikowane. Znaczenie dostępu do panelu w lodówce Samsung stałoby się dla ciebie jasne. Na szczęście wskazówki są zwykle umieszczane bezpośrednio na jednostce sterującej. Naciśnij przycisk alarmu drzwi na panelu na 3 sekundy, aby otworzyć blokadę automatycznego sterowania. Umożliwi to dostęp do centrum sterowania i zmianę konfiguracji urządzenia. Ten panel sterowania może pozostać aktywny po odblokowaniu przez 1 minutę bez użycia. Ta blokada następnie ponownie połączy się sama.

#2. Blokada dozownika

Jego zamki do dozowników stały się trudniejsze niż blokada jednostki sterującej. W lodówce Samsung dozowniki są blokowane na różne sposoby. Aby otworzyć bezpieczne dozowniki lodówki Samsung wyposażonej w przycisk blokady obok symboli dozownika na jednostce sterującej, naciśnij przycisk trzy razy w ciągu 10 sekund. Jeśli poprawnie zablokowałeś dozowniki, lampka nad przyciskiem blokady, który kliknąłeś, zaświeci się. To światło zgaśnie, jeśli odblokujesz jego dozowniki przy użyciu tej samej metody.

Samsung Family Link jest podłączony do kilku lodówek Samsung. Ta lodówka musi być zamknięta za pomocą aplikacji na centrum sterowania. Wejdź do aplikacji do zarządzania lodówkami na panelu, wybierz konfigurację lodówki i naciśnij symbol kłódki obok dozowników. Aktywuje blokady dozownika urządzenia. Aby użyć tablicy do odblokowania dystrybutora, szybko otwórz aplikację do zarządzania lodówką, przejdź do konfiguracji lodówki i wybierz przycisk odblokowania.

#3. Blokada bezpieczeństwa dziecka

Często konieczne jest zamknięcie całej lodówki lub używanie jej tylko do przechowywania rzeczy w chłodzie. Lodówki Samsung mają opcje zabezpieczenia przed dziećmi, które są idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Rodziny zazwyczaj korzystają z tej opcji w przypadku dzieci w wieku wystarczającym, aby wejść do lodówki, ale nie na tyle, aby stwarzać problemy lub bawić się przyciskami. Blokada dziecięca blokuje dystrybutory i ogranicza dostęp do tablicy kontrolnej.

Zabezpieczy to ustawienia lodówki, a także zapobiegnie rozlewaniu wody przez dozowniki. Blokada rodzicielska jest aktywowana w ten sam sposób we wszystkich lodówkach Samsung. Przytrzymaj wyłącznik kostkarki do lodu przez 3 sekundy, aby włączyć lub wyłączyć blokadę dziecięcą w dowolnej lodówce Samsung. Urządzenie wyda niewielką melodyjną nutę, aby ostrzec Cię, gdy blokada jest włączona lub wyłączona.

Dlaczego lodówka Samsung powinna być zablokowana?

Lodówka Samsung jest wyposażona w jednostkę sterującą, za pomocą której można dostosować ustawienia urządzenia. Nie chciałbyś, aby ta jednostka sterująca została przypadkowo uderzona, a nawet konfiguracje zostały zmodyfikowane bez Twojej wiedzy. Samsung stworzył funkcję automatycznego blokowania sterowania, która blokuje centrum sterowania, gdy nie jest używane. Ta blokada zwykle aktywuje się, gdy panel sterowania nie jest używany przez określony czas.

Jego blokada dozownika to kolejna dobra blokada lodówki Samsung. Za każdym razem, gdy ta blokada jest włączona, nikt nie będzie w stanie wyciągnąć lodu i wody z lodówki. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to idealne miejsce dla rodziców z małymi dziećmi. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to doskonałe miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Oprócz konfiguracji dozownika, blokady dozownika umożliwiają również dostęp do pozostałej części jednostki sterującej.

Blokada rodzicielska i blokada kontrolna to ostatni rodzaj blokady w lodówce Samsung. Ta opcja zatrzymuje dystrybutory lub blokuje panel sterowania. Zasadniczo zabezpiecza przed dziećmi sterowanie lodówki. Jestem przekonany, że widzisz wiele zalet każdego z tych zamków. W przypadku lodówki Samsung wspaniałe jest to, że takie funkcje można łatwo skonfigurować i usunąć. Możesz również zainteresować się problemami z lodówką Samsung i rozwiązywaniem problemów.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się odblokować lodówkę Samsung. Lodówka Samsung ma trzy rodzaje zamków, a wszystkie trzy mają swoją odpowiedzialność. Otwieranie lodówki Samsunga nie jest takie trudne, jeśli dobrze zdajesz sobie sprawę z wszystkich takich fal. Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja lodówka nie chłodzi i ile waży lodówka. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.