Jak obszyć koc szydełkowy? 2 najlepsze szwy

Ci, którzy chcą nauczyć się, jak obszywać koc szydełkowy, pokochają dwa ściegi, których nauczymy. Są to szydełko V-stitch i szydełko muszelkowe. Ten ostatni jest dla tych, którzy chcą bardziej dekoracyjnego wykończenia, ale oba ściegi będą dobrze działać na twoich szydełkowych kocach, takich jak kwadrat babci.

Ale jeśli wolisz najłatwiejszy sposób na obszycie koca szydełkowego, w tym artykule omówimy również pojedynczą krawędź szydełkową. To doskonała technika dla tych, którzy są ciekawi, jak naprawić nierówny koc szydełkowy. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak wykończyć szydełkowy koc dla początkujących?

Najlepszym sposobem na obszycie koca szydełkowego, zwłaszcza dla początkujących, jest ścieg w kształcie litery V. Świetnie sprawdza się w przypadku koców kwadratowych, takich jak te, które używają kwadratu babci. A jeśli chcesz bardziej dekoracyjnego wykończenia, wypróbuj ścieg muszlowy.

Obramowanie koca ściegiem V

 • Rozpocznij nitkę w dowolnym rogu i łańcuszkiem cztery, podwójne szydełko w tym samym rogu
 • Ścieg w kształcie litery V jest zasadniczo podwójnym szydełkiem, łańcuszkiem, podwójnym szydełkiem i będziesz go przerabiał w każdym miejscu rzędu, aż dotrzesz do rogu
 • W rogach użyjesz ściegu w kształcie litery V, łańcuszka 1 i ściegu w kształcie litery V dla każdego z nich
 • Powtórz proces wokół koca i zamknij rundę, wykonując jeden ścieg w kształcie litery V, jeden łańcuszek i ścieg ślizgowy na trzecim łańcuszku, gdy dojdziesz do łańcucha początkowego.
 • Obramowanie koca ze ściegu muszlowego

 • Rozpocznij nitkę w dowolnym rogu lub ostatnim, z którym pracowałeś i łańcuszkiem trzy, dwa podwójne szydełka w tym samym rogu
 • Wykonaj ścieg poślizgowy w poprzedniej rundzie, używając drugiego ściegu z następujących trzech podwójnych szydełków
 • Wykonaj pięć słupków w następnym miejscu i wsuń oczko w drugie oczko ostatniej rundy, tak jak w kroku 2
 • Powtarzaj ten proces, aż dojdziesz do kolejnego rogu i przerób trzy słupki, łańcuszek dwa i trzy słupki
 • Gdy dotrzesz do rogu, od którego zacząłeś, zamknij rundę, wykonując trzy podwójne szydełko, łańcuszek drugi i ścieg zsuwany na górze łańcuszka trzeciego.
 • Jak szydełkować obramowanie na pojedynczym szydełkowym kocu?

  Innym przyjaznym dla początkujących sposobem obramowania koca jest użycie jednego szydełka. Jest wszechstronna dla różnych typów i rozmiarów koców, a także może służyć jako krawędź przejściowa w projektach wielokolorowych. Możesz nawet pojedynczo szydełkować brzeg koca jako podkład przed szydełkowaniem bardziej ozdobnych ściegów.

 • Łańcuch jeden, pojedynczy szydełko w każdym ściegu w górnym rzędzie
 • Przerób róg trzema pojedynczymi szydełkami ostatniego ściegu i przenieś nitkę na koc, aby wykonać szydełko po tej stronie projektu
 • Pojedynczy szydełko wokół podwójnego szydełka i pojedyncze szydełko na podstawie tego ściegu
 • Powtórz proces wokół słupka z podwójnym szydełkiem, aż dotrzesz do dolnej krawędzi koca
 • Pracuj róg jak zwykle w łańcuchu początkowym lub w pierwszym ściegu dolnego rzędu
 • Pojedyncze szydełko w każdym ściegu w tym rzędzie, aż zostanie jeden i przerobisz w nim róg
 • Pracuj po drugiej stronie koca, aż dojdziesz do górnego rzędu lub miejsca rozpoczęcia rundy
 • Ścieg ślizgowy w tym łańcuszku i w razie potrzeby możesz wykonać więcej okrążeń
 • Jak wykończyć brzeg szydełkowego koca?

  Prosta prosta ramka

  Jednym z najbezpieczniejszych sposobów wykończenia krawędzi koca szydełkowego bez martwienia się o ostateczny wygląd i funkcjonalność jest po prostu użycie prostej granicy za pomocą ściegu łańcuszkowego, ściegu potrójnego i ściegu poślizgowego. Ta krawędź zapewni również, że Twój koc pozostanie równy i będzie leżał płasko. Pamiętaj jednak, że inne czynniki mogą spowodować, że krawędź koca stanie się nierówna.

  Obramowanie szydełkowe z muszelki

  Jeśli zrobiłeś afgański koc, możesz użyć szydełka z muszelki do jego obramowania. Zapiekane obrzeże jest nawet przyjazne dla początkujących, a świadomość, że może być Twoją podstawą za każdym razem, gdy skończysz Afgańczyka. Nazywa się to również obrzeżem muszli.

  Żebrowana podwójna ramka szydełkowa

  Jeśli chcesz mieć teksturowane brzegi na kocu, możesz użyć prążkowanego szydełka. Używa tylko podwójnego szydełka, więc jest również przyjazny dla początkujących. I w zależności od preferencji łatwo tę granicę poszerzyć.

  Obramowanie ściegu mchu

  Wykończenie krawędzi koca może również wpłynąć na ogólny schludność projektu. Możesz uzyskać czysty wygląd za pomocą obramowania ściegiem mchu, a wystarczy znać pojedyncze ściegi szydełkowe i łańcuszki. Rezultatem jest płaska tekstura, która dobrze wygląda po obu stronach.

  Obramowanie ściegu wielbłąda

  Wreszcie, ci, którzy nienawidzą trzymać się liczby ściegów, mogą zdecydować się na wykończenie krawędzi koca szydełkowego ściegiem wielbłąda. To brzegi sprawdzają się na wszystkich rodzajach koców i możesz je łatwo dopasować do tego, jak duży chcesz. Jeśli chcesz, zmień kolory w każdym rzędzie, aby poprawić wygląd swojego koca.

  Wniosek

  Wykończenie koca szydełkowego oznacza, że ​​krawędzie są schludne. W tym artykule nauczyłeś się, jak obszyć koc szydełkowy za pomocą ściegu w kształcie litery V, ściegu muszli i pojedynczego ściegu szydełkowego. Istnieją również inne obramowania, które warto sprawdzić, które mogą najlepiej pasować do wzoru koca.

  Który z tych brzegów koca jest Twoim ulubionym? Czy zrobiłeś któreś z nich? Daj nam znać poniżej!