Jak obszyć firanki? 5 prostych i szybkich porad!

Cześć wszystkim, z przyjemnością podzielę się z wami tym tematem, jak obszywać firanki. Niedawno przeniosłem się do nowego mieszkania i kupiłem zasłonę do okien.

Po ich zawieszeniu odkryłem, że są za długie jak na mój gust. Musiałem więc wymyślić, jak obszyć firanki, aby zmniejszyć długość, o czym będę się z wami dzielił w tym artykule.

Jak obszyć firanki? 5 prostych i szybkich porad!

Jeśli zastanawiasz się, o co chodzi w czystych zasłonach, są to bardzo lekkie zasłony umieszczone przed główną zasłoną. W idealnym przypadku, po otwarciu głównej zasłony, sama zasłona pozostaje, aby zapewnić trochę prywatności i zapewnić, że do pomieszczenia przedostanie się wystarczająca ilość promieni świetlnych.

Kroki, jak obszyć firanki

Jak wspomniałem wcześniej, obszycie zasłony jest jedną z technik, które można zastosować, aby skrócić długość zasłony. Możesz użyć tego zamiast przycinania.

Obszycie czystej zasłony jest nieco trudne ze względu na delikatny charakter ich tkanin. Dlatego należy zachować ostrożność podczas wykonywania procesu.

Proces jest stosunkowo łatwy i nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Do osiągnięcia dobrych wyników wymagana jest jedynie podstawowa wiedza z zakresu szycia i mierzenia.

Tak więc, jeśli jesteś gotowy, aby nauczyć się obrębiania firanek, jestem gotów Cię tego nauczyć!

Krok nr 1:Pierwszym krokiem, gdy chcesz podwinąć samą zasłonę, jest powieszenie zasłony i obserwacja, jak długa jest zasłona. Ten proces pomoże Ci określić, na jaką długość chcesz obszyć zasłonę.

Krok 2: Użyj wymazywalnego markera i zaznacz na zasłonie. Ten znak wskaże, jak długa ma być zasłona i pomoże ci określić, od czego zacząć składanie.

Krok 3:Użyj szpilki i złóż zasłonę w miejscu, w którym zaznaczyłeś znacznikiem zmazywalnym.

Krok 4: Następnym krokiem w podszyciu prześwitujących zasłon jest zdjęcie znacznika z zasłony i wieszaka.

Krok 5: odmierz 3 cale od końca zasłony, złóż ją, a następnie przeprowadź ścieg w poprzek za pomocą maszyny do szycia. Jeśli są ostre krawędzie, możesz je ostrożnie usunąć nożyczkami.

Następnie złóż kolejne 3 cale, wzmocnij żelazkiem i zszyj za pomocą maszyny do szycia, aby utworzyć drugą warstwę obszycia. Kontynuuj ten proces, aż dojdziesz do punktu, w którym zrobiłeś znak.

Jeśli zasłona przezroczysta jest początkowo zbyt długa, przed przystąpieniem do obszycia może być konieczne odcięcie nadmiaru materiału.

Zwijając rąbek i prasując go, należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić przezroczystej zasłony gorącym żelazkiem.

Jakich innych technik możesz użyć, aby skrócić długość czystej zasłony?

Oprócz tego, jak obszywać firanki, które omówiliśmy powyżej, istnieją inne techniki, których możemy użyć do skrócenia naszych firanek i ogólnie innych zasłon.

Umieść przezroczyste zasłony za tradycyjnymi zasłonami. Chociaż są lekkie i zagrażają naszej prywatności, korzystają z wpuszczania do pomieszczenia większej ilości światła niż tradycyjne zasłony.

Problem z nimi polega na tym, że często są za długie, więc istnieje potrzeba ich skrócenia. Jednak ich skrócenie wiąże się również z wyzwaniami, ponieważ materiały są bardzo lekkie.

W tej sekcji podzielę się kilkoma sposobami na skrócenie długości tych prześwitujących firan bez niszczenia tkanin.

Przycinanie

Przycinanie to łatwa i odpowiednia metoda redukcji nadmiernej długości czystej zasłony. Najpierw zawieś zasłonę i zaznacz żądaną długość.

Następnie możesz przystąpić do skrócenia nadmiaru długości. Pamiętaj, aby podczas cięcia pominąć dodatkowe pół cala. Użyjesz tego dodatkowego ½ cala do złożenia.

Taśma na hełm

Możesz użyć taśmy Helm, aby skrócić długość zasłony. Po przycięciu. Umieść taśmę pomocniczą na przycisku zasłony, a następnie złóż taśmę do tyłu. Otrzymasz oszałamiający i schludny wygląd na dole zasłony.

Obrębienie

Możesz również użyć obszycia, aby skrócić długość firan. Polega to na zszyciu ściegu około ¼ cala, usunięciu szorstkiej krawędzi nożyczkami i ponownym ich złożeniu. Proces jest korzystny, gdy długość zasłony nie jest zbyt długa.

Wniosek

Tak, wierzę, że nauczyłeś się jednej lub dwóch rzeczy o tym, jak obszywać firanki. To łatwy proces i każdy może to zrobić, jeśli ma podstawowe umiejętności szycia.

Tak więc następnym razem, gdy chcesz skrócić długość swojej czystej zasłony, niekoniecznie musisz ją przycinać, z wyjątkiem tego, że długość jest zdecydowanie za duża.

Jeśli zasłona ma zaledwie kilka centymetrów nad ziemią, możesz zdecydować się na zastosowanie tej metody i skrócić jej długość. Uprzejmie podziel się swoimi przemyśleniami, a gdy napotkasz jakiekolwiek pytania lub wyjaśnienia dotyczące kroków, nie wahaj się je tam zostawić.