Jak obsługiwać pralkę Kenmore? 6 prostych kroków!

Czy musisz wiedzieć, jak obsługiwać pralkę Kenmore? Pod koniec tego artykułu będziesz wiedział, jak to zrobić. Za pomocą kilku prostych kliknięć przycisku możesz wygodnie zmienić kurs swojej pralki.

Kenmore od wielu lat jest jedną z czołowych marek sprzętu AGD. Nie musisz się martwić o ich jakość i o to, co może zrobić dla zadowolenia klienta.

Jak obsługiwać pralkę Kenmore? 6 prostych kroków!

Ten artykuł zawiera również krótki opis tego, jak bezpiecznie obsługiwać pralkę. Mamy tutaj te ubrania, które chcesz poznać, kilka bezpłatnych dodatkowych wskazówek dotyczących efektywnego prania odzieży. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Czy pralki Kenmore są dobre?

Kenmore to jedna z najlepszych marek sprzętu AGD. Według konsumentów tworzą jedno z najbardziej niezawodnych urządzeń wraz z innymi topowymi markami. Jeśli przyglądasz się ich pralkom, powinieneś również wiedzieć, że ich oczekiwana żywotność przy regularnym użytkowaniu wyniesie około 14 lat. Świetnie czyszczą wszystkie tkaniny. Oznacza to, że mają szeroki zakres ustawień podczas czyszczenia prania.

Kroki obsługi pralki Kenmore

Oczywiście nie możemy mówić o pralkach bez wyjaśnienia, jak je obsługiwać. Każdy robi swoje pranie inaczej. To tylko ogólne czynności związane z obsługą pralki i jak dbać o swoje ubrania podczas prania. Oto kroki, jak obsługiwać pralkę Kenmore:

Krok 1. Oddzielne pranie

Pierwszym krokiem jest oddzielenie brudnego prania według koloru, a nawet rodzaju tkaniny. Kolorowe ściereczki są prane oddzielnie od białych, aby uniknąć wnikania koloru w biel. Delikatniejsze tkaniny najlepiej prać ręcznie, aby nie uległy uszkodzeniu podczas cyklu pralki. Więc wiedz, jak prać ręcznie ubrania.

Krok 2. Wybierz swój środek wybielający

Kiedy wybielasz ubrania do dezynfekcji, musisz wybrać odpowiedni rodzaj. Do swojej sterty kolorowych ubrań użyj wybielacza przeznaczonego do ubrań w różnych kolorach. Jeśli chodzi o gromadzenie się białej odzieży, użyj wybielacza przeznaczonego do białej odzieży, ponieważ daje to najlepsze rezultaty. Pomaga je wybielić i najlepiej usuwa żółte plamy.

Krok 3. Wybierz cykl prania

Znając metkę odzieży, należy wybrać dla niej odpowiedni cykl prania. Pralka może się obracać z różnymi prędkościami; najlepiej, gdy szybkie wirowanie jest zarezerwowane podczas suszenia ubrań, ponieważ szybkie wirowanie powoduje wyciskanie wody. Jest to niezbędny krok, aby Twoje ubrania były bezpieczne i czyszczone tak skutecznie, jak to tylko możliwe. Pralki Kenmore mają kilka zakresów cykli, więc masz wiele opcji.

Krok 4. Temperatura wody

Temperatura wody, której używasz do prania, dramatycznie wpływa na wyniki. Gorąca woda może być intensywna dla tkaniny, ponieważ może powodować blaknięcie, kurczenie się, rozluźnianie podwiązek, a nawet pozostawianie przeoczonych plam. Jednak może szybko zabijać zarazki i bakterie, więc jest doskonały do ​​celów odkażających. Mając to na uwadze, najlepiej nadaje się do pościeli, ręczników, prześcieradeł lub twardych tkanin, które wymagają głębokiego czyszczenia lub dezynfekcji. Zimna woda służy do delikatnego czyszczenia ubrań i wymaga mniej energii. Używaj zimnej wody do delikatnych materiałów, ubrań ledwo zabrudzonych lub tych, które mają tendencję do przeciekania.

Krok 5. Wybierz detergent

Mądrze wybieraj detergent. Niektóre detergenty są specjalnie przeznaczone do użytku w pralkach. Są one zazwyczaj łatwiejsze do rozpuszczenia w wodzie i mają mniejsze ryzyko zatkania rury odpływowej. Detergenty, które nie są oznakowane dla pralek, są dopuszczalne w użyciu, ale praktycznie rzecz biorąc, mogą uszkodzić urządzenie na dłuższą metę, gdy będą używane przez wiele miesięcy. Sprawdź w instrukcji pralki, gdzie należy wlać detergent i płyn do zmiękczania tkanin. Na urządzeniu powinna znajdować się informacja, ile detergentu lub płynu do zmiękczania tkanin należy użyć do każdego wsadu.

Krok 6. Obserwuj obciążenie

Podczas ładowania pralki upewnij się, że nie spowoduje to przepełnienia wanny. Może to być przyczyną nieefektywnego czyszczenia odzieży z powodu nierównomiernego rozłożenia obciążenia. Może to również spowodować uszkodzenie urządzenia, podobnie jak w przypadku każdego urządzenia, które jest przeciążone. Możesz przeczytać o tym, jak korzystać z pralki.

Co się stanie, jeśli popełnię błąd podczas ustawiania cykli pralki?

Co się stanie, jeśli zdasz sobie sprawę, że ustawiłeś go na niewłaściwych cyklach spryskiwaczy w połowie lub już zacząłeś? Czy nadal możesz to zapisać? Tak, możesz. Musisz wiedzieć, jak zresetować pralkę Kenmore. Podczas cyklu poszukaj dwukrotnie przycisku „Pauza/Zatrzymaj”, aby go anulować. Następnie możesz wybrać żądany cykl prania i zmienić wodę, jeśli chcesz. Naciśnij przycisk „Start”, a to zresetuje proces prania.

To okładka!

Teraz wiesz, jak obsługiwać pralkę Kenmore. Jest to proste w obsłudze urządzenie i można na nim polegać, że będzie działać tak długo, jak będzie regularnie konserwowane. Mamy nadzieję, że poznałeś dzisiaj nowe informacje. Dziękuję za przeczytanie! Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak korzystać z pralki i jak czyścić węże spustowe pralki.