Jak obsługiwać podgrzewacz Delonghi? 2 Przewodnik bez wysiłku!

Chcesz nauczyć się obsługi grzejnika Delonghi? Czytaj dalej i odkryj trzy kroki, które pomogą Ci obsługiwać urządzenie w domu lub mieszkaniu.

Właściciele domów mieszkający w chłodniejszych miejscach instalują grzejnik ścienny lub przypodłogowy. Mimo że te grzejniki są wystarczające, nie można ich wynieść na zewnątrz ani w określone miejsce w pomieszczeniu.

Jak obsługiwać podgrzewacz Delonghi? 2 Przewodnik bez wysiłku!

Grzejniki ścienne i cokołowe muszą być montowane na ścianie i nie można ich szybko przenosić w różnych pomieszczeniach w domu. Z tego powodu przenośne grzejniki zostały wyprodukowane przez kilka firm, takich jak Delonghi. Z drugiej strony grzejniki przenośne są łatwiejsze do czyszczenia niż grzejniki naścienne. Delonghi oferuje różne grzejniki przenośne, takie jak grzejniki olejowe, ceramiczne i olejowe. Jeśli masz taki i nie wiesz, jak uruchomić i obsługiwać nagrzewnicę, nie martw się, ponieważ ten artykuł Ci pomoże.

Kroki obsługi elektrycznego podgrzewacza Delonghi

Obsługa grzejników elektrycznych i gazowych firmy Delonghi ma niewielką różnicę. Możesz więc uruchomić i używać grzejnika, zwłaszcza jeśli masz pomysł, jak obsługiwać jeden z nich. Z drugiej strony, jeśli nie masz pojęcia o działaniu grzejnika, nie martw się. Prosimy o uważne przestrzeganie instrukcji, aby używać go bezpiecznie, zapobiegać powszechnym wypadkom i chronić swój dom lub rodzinę. Czy jesteś gotowy, aby nauczyć się obsługi grzejnika Delonghi, przyjacielu? Zanurzmy się!

Krok 1. Ustaw grzejnik

Najlepszą rzeczą w grzejnikach elektrycznych firmy Delhongi jest to, że można je łatwo przenieść w dowolne miejsce, o ile jest gniazdko. Ustaw grzejnik na płaskiej powierzchni i kilka cali od innych materiałów. Po umieszczeniu grzejnika w miejscu, które chcesz ogrzać, możesz teraz włączyć grzejnik. Podłącz grzejnik do gniazdka. Ściśle mówiąc, używanie przedłużaczy do dowolnego grzejnika Delonghi jest zabronione i niebezpieczne. Odczep przewód z zaczepu z boku nagrzewnicy lub znajdującego się w dolnej części, rozwiń i podłącz bezpośrednio do gniazdka.

Krok 2. Włącz grzejnik i wyreguluj temperaturę

Po podłączeniu grzejnika naciśnij przycisk przełącznika i poczekaj kilka sekund, aż zaświecą się diody cyfrowe (jeśli są). Jeśli grzejnik nie jest cyfrowy, po włączeniu na przycisku przełącznika będzie migać lub wyświetlać się kontrolka. Po włączeniu naciśnij termostat w zależności od żądanej temperatury. Możesz ustawić grzejnik na średnie ustawienie, a następnie stopniowo go regulować. Pomoże Ci określić preferowaną temperaturę i jest techniką oszczędzania energii. Grzejniki elektryczne mają timer, którego możesz użyć i ustawić preferowany czas, aby go wyłączyć. Poza tym niektóre grzejniki obsługują przełącznik przechylny, w którym grzejnik automatycznie wyłącza się w przypadku przewrócenia.

Kroki obsługi grzejnika gazowego Delonghi

Jeśli masz grzejnik na propan, pamiętaj, że nie możesz go używać w domu i wymaga odpowiedniej wentylacji, jeśli grzejniki zasilane gazem mogą być używane w pomieszczeniach, podczas gdy inne nie. Po ustaleniu, jaki rodzaj grzejnika masz w domu, możesz teraz przejść do jego obsługi. Niektóre grzejniki zasilane gazem muszą być uruchamiane ręcznie, aby uruchomić palnik, podczas gdy inne mają wbudowaną zapalarkę. Po określeniu sposobu oświetlania grzejnika możesz przejść do kolejnych kroków. Zawsze pamiętaj, że grzejnik gazowy musi być dobrze wentylowany.

Krok 1. Włącz dopływ gazu

Podłącz przewód zasilający grzałki do zbiornika. Upewnij się, że połączenie jest szczelne, aby zapobiec wyciekowi gazu. Aby to sprawdzić, użyj mieszanki mydła i spryskaj nią link. Jeśli pojawią się bąbelki, oznacza to ulatnianie się gazu. Możesz go podłączyć i ponownie podłączyć, ale może być konieczna wymiana przewodu zasilającego, jeśli bąbelki nadal pojawiają się po wielokrotnym ponownym podłączaniu. Z drugiej strony dobrze jest iść, jeśli twoje połączenie jest bezpieczne i nie czujesz zapachu gazu. Być może zainteresuje Cię również grzejnik gazowy Delonghi.

Krok 2. Zapal grzejnik

Teraz musisz zapalić grzejnik. Jeśli musisz rozpalić grzejnik ręcznie, użyj zapalniczki lub długiej zapałki. Następnie zapal zapalniczkę lub zapałkę i umieść ją na palniku lub ekranie, przekręć regulator lub pokrętło do pozycji pilota i przytrzymaj przez kilka sekund. Z drugiej strony naciśnij przycisk zapalnika, aby zapalić palnik, jeśli Twój grzejnik ma zapalnik. Po pomyślnym rozpaleniu palnika przytrzymaj pokrętło przez kolejne kilka sekund i puść je powoli. Obróć regulator lub pokrętło w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i wyreguluj płomień w palniku. Po użyciu grzałki należy ustawić regulator lub pokrętło na najniższe ustawienie i wyłączyć. Wyłącz dopływ gazu, a następnie odłącz wąż dopływowy, jeśli chcesz przechować zbiornik.

To okładka!

Obsługa grzejnika Delonghi jest łatwa i można nią szybko zarządzać. Jeśli nie wiesz, jak korzystać z grzejnika, miej nadzieję, że ten artykuł pomógł ci i odpowiedział na twoje pytanie dotyczące obsługi grzejnika Delonghi, nawet jeśli nie masz pojęcia, jak i od czego zacząć. Możesz również przeczytać o tym, który grzejnik jest najbardziej energooszczędny i gdzie go umieścić.