Jak obciążyć darowiznę Twitcha? Przeczytaj te ciekawe fakty!

Czy chcesz dowiedzieć się, jak obciążyć darowizny na Twitchu? Następnie wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z bankiem lub firmą obsługującą karty kredytowe, aby przejść przez proces, przez który chcesz Cię przeprowadzić.

Jeśli ostatnio zastanawiałeś się, jak możesz odzyskać darowiznę Twitcha, to trafiłeś we właściwe miejsce. Może być kilka powodów, dla których ktoś chciałby otrzymać zwrot pieniędzy lub odebrać darowiznę Twitcha.

Jak obciążyć darowiznę Twitcha? Przeczytaj te ciekawe fakty!

Ktoś mógł zdać sobie sprawę, że ofiarował zbyt dużo pieniędzy, więcej, niż może sobie pozwolić, z powodu upału chwili. Inną możliwością jest to, że ich dziecko mogło użyć swojej karty kredytowej, aby przekazać znaczną kwotę ulubionemu streamerowi gier wideo na Twitchu. Nie musisz się martwić, ponieważ proces jest prosty. Dzieje się tak dzięki temu, że obsługa klienta Twojego banku będzie tą, która zajmie się nieco bardziej technicznymi sprawami. Wszystko, co musisz zrobić, to przedstawić dowody i wyjaśnić swoją wersję historii.

Jeśli wszystko pójdzie gładko, będziesz mógł odzyskać pieniądze z tej darowizny Twitcha, która została pobrana z Twojej karty kredytowej. W tym artykule omówimy, czym jest obciążenie zwrotne od darowizny na Twitchu, dlaczego streamerzy otrzymują obciążenia zwrotne, a także szczegółowo opiszemy proces rozpoczynania obciążenia zwrotnego. Jeśli wiedza o tych sprawach w jakikolwiek sposób Cię interesuje, kontynuuj przewijanie tego artykułu. Na pewno dużo się nauczysz i nie pożałujesz tego. Co więcej, po przeczytaniu nie będziesz miał problemów z obciążeniami zwrotnymi.

Co to jest obciążenie zwrotne od darowizn na Twitchu

Zanim zaczniemy, omówmy najpierw, czym są obciążenia zwrotne. Obciążenia zwrotne mogą się zdarzyć osobom otrzymującym płatności kartami kredytowymi lub debetowymi, zwykle w transakcjach online. W tym artykule skupimy się bardziej na obciążeniach zwrotnych w kontekście darowizn na Twitchu. Czym właściwie jest Twitch? Twitch to platforma internetowa umożliwiająca użytkownikom strumieniowe przesyłanie filmów, głównie osób grających w gry wideo na żywo. Tak więc, jeśli korzystasz z Twitcha, możesz być twórcą lub widzem, albo obydwoma.

Jeśli jesteś twórcą, to sam tworzysz filmy, które mogą oglądać inni użytkownicy. Twoim celem jest tworzenie ekscytujących treści, które sprawią, że Twoi odbiorcy będą prosić o więcej, zwykle poprzez unikalność i osobowość. Następnie możesz otrzymywać darowizny od widzów, którzy chcą Cię wesprzeć. Przeglądający Twitch to ktoś, kto korzysta z treści dostarczonych przez twórców lub streamerów. Ponadto mogą przekazać pieniądze, aby wesprzeć swojego ulubionego streamera Twitcha, co również zachęciłoby streamerów do dalszego tworzenia treści. Darowizny mogą być przekazywane w formie bitsów Twitch lub za pośrednictwem PayPal.

Jeśli przekazałeś bity Twitcha, nie można było dokonać obciążenia zwrotnego. Jeśli jednak używany jest PayPal lub inna platforma używana przez posiadaczy kart, możliwe jest obciążenie zwrotne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak obciążyć darowizny Twitcha, czytaj dalej.

Dlaczego streamerzy Twitcha otrzymują obciążenia zwrotne

Następnie porozmawiajmy o tym, dlaczego streamerzy Twitcha otrzymują obciążenia zwrotne. Jeśli chcesz obciążyć darowiznę Twitcha, najprawdopodobniej znajdziesz się w jednym z powodów wymienionych poniżej. Pierwszym powodem, dla którego dochodzi do obciążenia zwrotnego, jest rzeczywiste oszustwo. Dzieje się tak, gdy poświadczenia i informacje właściciela karty kredytowej zostały skradzione i wykorzystane do przekazania darowizny na Twitchu. W takim przypadku obciążenie zwrotne będzie miało największą szansę na zaakceptowanie.

Poniższy powód jest spowodowany uczciwym błędem. Na przykład dziecko mogło przekazać darowiznę bez wiedzy rodzica lub widz mógł pomylić się z przekazaną kwotą. Jeśli zdarzy się coś podobnego do tych spraw, możesz nie zaakceptować obciążenia zwrotnego, ponieważ przegrałeś sprawę. Ostatni powód to coś, czego nie powinieneś robić. Dzieje się tak, gdy darowizny są dokonywane w złych zamiarach, tak jak próba zrujnowania streamera z powodów osobistych i problemów. Przykładem może być dokonywanie wielu małych darowizn na Twitchu i twierdzenie, że zostały one dokonane z powodu rzeczywistego oszustwa, aby streamer musiał ponieść wiele opłat za obciążenie zwrotne .

Proces stosowany podczas rozpoczynania obciążenia zwrotnego

Na koniec krótko podsumowany zostanie proces, który nastąpił po rozpoczęciu obciążenia zwrotnego. Proces zazwyczaj dzieli się na trzy główne etapy: pierwsze obciążenie zwrotne, drugie obciążenie zwrotne i arbitraż. Pierwsze obciążenie zwrotne rozpoczyna się, gdy właściciel karty kwestionuje obciążenie na swoim koncie. W przypadku naszego tematu byłby to widz składający spór o opłatę bankową w związku z darowizną Twitcha. Bank następnie wysyła obciążenie zwrotne do streamera Twitcha.

Nadawca może je zaakceptować i uiścić opłatę za obciążenie zwrotne lub zakwestionować. Jeśli zdecydują się ją zakwestionować, poprosisz obie strony o przedstawienie dowodów. Strona z silniejszym argumentem wygrywa spór. Drugie obciążenie zwrotne nastąpi, jeśli spór nie zostanie rozstrzygnięty podczas pierwszego obciążenia zwrotnego. Niektórzy wydawcy kart, tacy jak Visa, rozstrzygają spór przy pierwszym obciążeniu zwrotnym. Proces jest podobny do pierwszego obciążenia zwrotnego. Wreszcie ostatni krok nazywa się arbitrażem. To wtedy stowarzyszenie kartowe wkracza, aby rozwiązać problem i ostatecznie zamyka spór. Streamer może zostać obciążony wysokimi opłatami, dlatego decyzja o przegraniu sporu jest lepsza niż umożliwienie mu dojścia do tego etapu.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się, jak obciążać darowizny na Twitchu. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane. Pomocne może być przeczytanie, jak otrzymywać powiadomienia o darowiznach na Twitchu i jak zbudować pudełko na darowizny na ubrania.