Jak nosić wełniany koc na 4 wspaniałe sposoby?

Jeśli martwisz się, jak nosić wełniany koc, ten artykuł przedstawi Ci cztery sposoby na zrobienie tego dobrze!

Może pomóc ci lepiej spać, utrzymać ciepło i uniemożliwić wstawanie w środku nocy.

Jak nosić wełniany koc na 4 wspaniałe sposoby?

Możesz czuć się najlepiej, gdy nosisz swój wełniany koc tak, jak chcesz i potrzebujesz!

Porozmawiamy o najłatwiejszym sposobie noszenia wełnianego koca jako płaszcza, płaszcza, kiltu i peleryny. Czytaj dalej ten artykuł, ponieważ uczymy Cię, jak to zrobić ze stylem, wygodą i pizzaz!

Jak nosić wełniany koc

Wełniane koce pochodziły od odległych przodków z Europy, którzy używali ich jako osłony przed zimnem. W dzisiejszych czasach nadal możemy ich używać, aby dodać więcej stylu do naszych codziennych strojów.

Oto cztery sposoby noszenia wełnianego koca!

Płaszcz

Pierwszym krokiem do wykonania płaszcza jest złożenie go na pół. Po złożeniu zawieś go przez głowę jak pelerynę lub na ramionach jak szal.

Za pomocą agrafki przymocuj ją do okolicy gardła. Użyj sznurka, aby zawiązać resztę koca w torsie.

Efektem powinien być wełniany płaszcz z dwoma rękawami, który skutecznie pomoże Ci w mrozie!

Płaszcz

Musisz złożyć koc na jedną trzecią, a następnie zapiąć broszkę, aby utworzyć podwójną warstwę materiału wokół ciała.

Czterokrotna warstwa musi również znajdować się na klatce piersiowej. Zapewnia dodatkowe ciepło, ponieważ utrzymuje temperaturę ciała kontrolowaną w wietrznym klimacie, podczas gdy dłonie mogą się swobodnie poruszać.

Kilt

Kilt może Cię również uratować w nagłych wypadkach. Przez większość czasu jesteśmy zbyt podekscytowani naszą podróżą i zapominamy o zabraniu zapasowych ubrań.

Możesz złożyć koc na pół wzdłuż długiej osi. Owiń go wokół talii, a następnie użyj liny, aby przymocować go na miejscu. Masz swoje spodnie ratunkowe!

Możesz pomyśleć, że pod spodem będzie nieco przewiewny, ale w rzeczywistości może zapewnić ci więcej ciepła.

Peleryna

Niespodziewanie koc wełniany może zapewnić Ci ochronę przed deszczem. Musisz zakryć nim głowę i przypiąć go pod brodą, aby się nie poluzował.

Czyszczenie wełnianego koca

Wstrząśnij i zawieś

Dobrze potrząśnij kocem przed powieszeniem go w miejscu, w którym jest dobry przepływ powietrza.

Wentylacja powietrzna pomaga w tym procesie i jest to najlepszy sposób na odświeżenie wełnianych koców. Poluzuje również wszelki brud lub kurz, który osadza się na wełnie.

Pędzel

Należy używać szczotki do odzieży z miękkim włosiem i łatwo szczotkować wzdłuż włókien koca. Usuwa wszelkie zabrudzenia i wygładza tkaninę.

Usuń plamy 

Możesz użyć ciepłej wody i łagodnego detergentu, aby usunąć plamy bez szorowania tkaniny.

Możesz go również osuszyć miękką szmatką.

Przeczytaj etykiety instrukcji

Koniecznie przeczytaj etykiety, aby sprawdzić, czy mówi, że koc można prać w pralce.

Do czyszczenia tych mocno zabrudzonych koców należy używać delikatnych ustawień i detergentów do prania wełny. Nieprzestrzeganie tych instrukcji może tylko uszkodzić wełnę.

Suszenie na powietrzu

Najlepiej, aby koce były na zewnątrz, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Może to spowodować szybkie blaknięcie i wysychanie wełny.

Należy również unikać korzystania z suszarki, ponieważ może to uszkodzić miękkość nici.

Pamięć

Przechowując koce, należy je przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu w szczelnym pojemniku.

Możesz użyć cedru jako naturalnego środka odstraszającego owady latające, aby nękać szkodniki, które mogą zbliżać się do twojej wełny.

Jak zachować miękkość mojego wełnianego koca?

Tekstura Twojego koca może zależeć od struktury włókien wełnianych. Stosowane chemikalia mogą również przyczynić się do tego, że powierzchnia będzie twarda i swędząca.

Dzięki technice namaczania można poprawić jej miękkość wraz ze środkami zmiękczającymi.

Możesz użyć letniej wody i dodać lanolinę jako zmiękczacz. Aby jeszcze bardziej poprawić miękkość, możesz również dodać odżywkę do włosów bez spłukiwania.

W międzyczasie włóż koc do tego roztworu, aby włókna wchłonęły wodę.

Aby zakończyć tę procedurę, zdejmij koc w umywalce i wyciśnij go. Nie wykręcaj tkaniny i układaj ją w suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Wniosek

Koce wełniane to jeden z najbardziej lubianych przedmiotów, zwłaszcza w chłodne dni. Daje nieoczekiwane ciepło i chroni przed uczuciem przewiewności.

Czy wiesz jednak, jak nosić wełniany koc? Możesz go nosić na 4 sposoby, po prostu próbując uszyć płaszcz, pelerynę, kilt lub szal!

Pamiętaj, że tekstura twojej tkaniny zależy od chemikaliów i struktur. Nadal możesz poprawić jej miękkość, odpowiednio prając i stosując środki zmiękczające.

Nie zapomnij, że powinien być z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby zapobiec blaknięciu i wysychaniu.