Jak nosić tiulową spódnicę na wesele: czy powinieneś?

Porozmawiamy o tym, jak nosić tiulową spódnicę na wesele, ponieważ może to być nieodpowiednie, zwłaszcza, że ​​tiulowe spódnice zwykle wyglądają na ślubne. Jednak wesela różnią się stopniem surowości, ale pamiętaj, że będąc gościem weselnym musisz zachować takt.

Częściej wybieranym strojem dla kobiet weselnych jest sukienka maxi. Spróbuj przeczytać ten poradnik, jak ubrać sukienkę maxi na wesele, aby była bardziej odpowiednia na tak wyjątkową okazję.

Jak nosić tiulową spódnicę na wesele: czy powinieneś?

Jak nosić tiulową spódnicę jako gość weselny

Jako gość weselny można założyć tiulową spódnicę, ale pamiętaj, że ten rodzaj spódnicy płynie, czuje się i wygląda jak strój ślubny. To byłby kiepski gust być gościem weselnym ubranym w coś, czego zwykle oczekuje się od panny młodej.

Pamiętaj, że nie powinieneś wyglądać jak panna młoda ani wyglądać, jakbyś ją umniejszał, nawet jeśli nie jest to twoją intencją. Dlatego jeśli nie masz sygnału od panny młodej, wybierz inny rodzaj spódnicy, która nie jest wykonana z siateczkowego materiału, ponieważ wygląda na ślub.

Co więcej, jeśli musisz poprosić pannę młodą o pozwolenie, ponieważ podejrzewasz, że to, co założysz, jest potencjalnie lekceważące, może to być doskonały znak, aby założyć inną opcję.

Czy możesz założyć tiulową spódnicę na wesele?

Noszenie tiulowej spódnicy na wesele jest dość ryzykowne, ponieważ wygląda na to, co nosiłaby panna młoda. Tiulowa tkanina to lejący się i siatkowy materiał znany z celów ślubnych, czy to w jej welonie czy sukience.

Tiulowe spódnice nawet się puchną, co oznacza, że ​​nawet jeśli masz na sobie prosty top, nadal może wyglądać jak bufiasta suknia ślubna. Jednak nie wszystkie wesela są konwencjonalne, a niektóre pary są bardziej wyrozumiałe, jeśli chodzi o to, co mogą ubrać ich goście weselni.

Na przykład wiadomo, że biel i pokrewne kolory nie nadają się do noszenia dla gości weselnych. Zdarzają się jednak wesela, na których panna młoda jest odważniejsza i woli inny odcień, co pozwala jej gościom nosić biel.

Być może twoja panna młoda wolałaby raczej nosić spodnie niż tradycyjną suknię z tiulową spódnicą na dole. Zapytaj ją sam, gdy nie masz pewności, lub zdecyduj się na inną spódnicę.

Czy możesz założyć białą spódnicę na wesele?

Powinno być dopuszczalne noszenie białej spódnicy na wesele, o ile styl nie wygląda na ślubny. Oznacza to, że nie powinna być ozdobiona, szczegółowa ani spuchnięta, aby wyglądała jak dół sukni ślubnej.

Prosta spódnica w kształcie litery A lub prosta bez wysokiego rozcięcia powinna być odpowiednia na wesele. Ponadto zwróć uwagę na długość i fason spódnicy zgodnie z formalnością ślubu.

Na przykład formalne wesela powinny być skromniejsze, a niektóre tradycyjne wymagają nawet, aby goście nie nosili niczego krótszego poniżej kolan. Innym przykładem jest ślub w plenerze, na którym biel może się pobrudzić, a spódnica może zostać zdmuchnięta z powodu wiatru.

Jesteś ciekawa, dlaczego biel zawsze kojarzy się z panną młodą? Przeczytaj, czym jest biały ślub, aby dowiedzieć się więcej.

Czy mogę założyć spódnicę maxi na wesele?

Spódnica maxi jest prawdopodobnie najlepszym rodzajem spódnicy na wesele ze względu na jej długość. Powinien pasować do wszystkich zasad ubioru, w zależności od tego, jak go stylizujesz, a także jest wygodny na wesele przez cały rok.

Na przykład na weselach na plaży kobiety mogą nosić spódnicę maxi z topem, który pasuje do dress code’u wydarzenia. Z drugiej strony spódnica maxi jest również odpowiednia na ślub religijny, gdzie skromność jest niezbędna.

Czy możesz założyć mini spódniczkę na wesele?

Noszenie mini spódniczki na wesele zależy od rodzaju wydarzenia, w którym będziesz uczestniczyć. Oficjalne lub półformalne okazje, takie jak wesela, częściej wolą, aby kobiety nosiły sukienki maxi, midi, do herbaty, a na niektórych imprezach wieczorowych spódnice lub sukienki koktajlowe.

Minispódniczka może wydawać się lekceważąca dla religii lub kultury, która ceni bycie konserwatywną. Ponadto bardzo krótkie i odsłaniające ubrania mogą przyciągnąć zbyt wiele uwagi, co jest niegrzeczne ze strony panny młodej.

Czy mogę założyć spódnicę midi na wesele?

Długość spódnicy maxi czasami nie jest idealna dla wygody i ruchu w określonych miejscach ślubu. Jeśli więc nie chcesz, aby Twoja spódnica została przypadkowo nadepnięta lub uważasz, że jej długość jest niepraktyczna ze względu na podłogę sali, spódnica midi jest dobrą alternatywą.

Spódnica midi jest nadal poniżej kolan, ale krótsza niż spódnica maxi. W zależności od stylu znalezienie odpowiedniego kształtu dla Twojego typu ciała powinno być łatwe.

Czy to dziwne nosić spódnicę na wesele?

Noszenie spódnicy na wesele w taki sam sposób, w jaki dopuszczalne są sukienki, nie jest dziwne. Kluczem do sukcesu jest wybór typu, który nie jest zbyt swobodny, przyciągający wzrok lub odsłaniający, aby pozostał odpowiedni na ślub.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie rozmawialiśmy o tym, jak założyć tiulową spódnicę na wesele i czy jest to w ogóle dopuszczalne.

Odpowiedź nie jest trudna, ale najlepiej unikać tego stylu i materiału spódnicy, ponieważ wygląda zbyt weselnie. Zamiast tego noś spódnice, które nie są zbyt puszyste lub używają materiałów często spotykanych w sukniach ślubnych.