Jak nazywa się kran nad piecem? 5 niesamowitych zalet!

Zastanawiasz się, jak nazywa się kran nad piecem? Renowacja kuchni ujawni bogactwo kuchennych wygód. Istnieje wiele akcesoriów do kuchni, które nie są niezbędne, ale wyglądają fantastycznie. Jedną z tych kulinarnych pyszności jest wypełniacz do garnków.

Istnieje kilka innych nazw kranu do napełniania garnków, ale dwie najpopularniejsze to ramię do makaronu i ramię czajnika.

Jak nazywa się kran nad piecem? 5 niesamowitych zalet!

Długie, przegubowe ramię baterii czajnika, umieszczone nad piecem, wychyla się. Dzięki temu można go umieścić bezpośrednio nad płomieniami, aby napełnić garnki. Długą metalową szyję można schować, gdy nie jest używana. Te wahliwe krany z zimną wodą eliminują potrzebę przesuwania ciężkich garnków z wodą w kierunku kuchenki ze zlewu.

Zalety kranu nad piecem

Zastanawiasz się więc, jak nazywa się kran nad piecem. Moi przyjaciele, można w pełni wykorzystać swoją kuchnię, jednocześnie oszczędzając miejsce, kupując kran do czajnika. Oto cztery zalety posiadania baterii czajnikowej w Twojej kuchni.

#1. Wielozadaniowość

Dzięki temu możesz robić więcej niż jedną rzecz na raz. Na przykład ułatwienie wielozadaniowości w kuchni poprzez zainstalowanie kranu do czajnika to świetny pomysł. Dzięki tej baterii nie musisz używać zlewu kuchennego do napełniania garnków.

Przygotowując obiad ze spaghetti, nie będziesz musiał dzielić zlewu z nikim innym. Wraz ze wzrostem umiejętności wielozadaniowości w kuchni, będziesz w stanie szybciej i wydajniej wykonywać bardziej złożone prace, aby przygotowywać smaczne posiłki. W wyniku tej zmiany będzie mniej stresu i dyskomfortu.

#2. Nie trzeba nosić ciężkiej wody

Woda może stać się dość ciężka, gdy jest spiętrzona. Ciężar może szybko gromadzić się podczas przenoszenia garnków z wodą ze zlewu do pieca. Możesz ciągnąć do 30 lub 40 funtów na raz! Nie będziesz już musiał nosić ciężkich garnków z wodą po kuchni, gdy masz założony kran na kuchenkę. Jeśli ciężkie garnki wypełnione wodą są rutynowo odwracane w ruchliwej kuchni, może to zrobić znaczną różnicę.

#3. Funkcjonalność, wydajność i użyteczność

Nie trzeba dodawać, że ten kran zainstalowany na kuchence ułatwia napełnianie dużych garnków, które nie mieszczą się w zlewie. Baterie do czajników, konewki, wazony i słoiki można napełniać wodą za pomocą tego, podczas gdy zbiorniki nawilżacza i akwaria można napełniać za pomocą napełniacza do garnków.

Używając ramienia kranu, możesz również napełnić zbiornik na wodę w elektrycznym ekspresie do kawy z drugiego końca pokoju. Aby zwiększyć wydajność, baterie z wypełniaczem garnków mogą mieć natężenie przepływu prawie trzy razy większe niż zwykła bateria zlewozmywakowa.

#4. Poprawia atrakcyjność wizualną obszaru gotowania

Obecne trendy w projektowaniu kuchni obejmują nadawanie przestrzeni wyrafinowanej atmosfery „domowego szefa kuchni”, czerpiąc wskazówki z profesjonalnych kuchni. Dodanie tego kranu do kuchni może mieć ogromny wpływ na jego wygląd i odczucia. Zaakcentuj nimi dowolny styl, niezależnie od tego, czy jest to tradycyjny, elegancki i nowoczesny, czy połączenie obu. Jeśli Twoja kuchnia jest otwarta lub obszerna, te szafki są wspaniałym dodatkiem.

#5. Mniej bałaganu

Baterie do napełniania garnków pomagają utrzymać kuchnię w czystości. Pomogą Ci również w usuwaniu zanieczyszczeń w zlewie, co pozwoli Ci wykorzystać dostępną powierzchnię. Instalując te baterie na kuchence, będziesz mógł napełniać garnki i patelnie bez korzystania ze zlewu. Ponadto podczas przenoszenia garnków ze zlewu do kuchenki ramię do makaronu może pomóc w uniknięciu rozlania.

Wady posiadania wypełniaczy garnków

Właśnie znasz pięć dobrych powodów, dla których warto mieć ten kran w swojej kuchni. Teraz pozwól nam poznać jego dwie wady, abyś był świadomy ich przed zakupem.

#1. Możliwość wycieku

Podczas gdy cieknące krany są niewygodne, rzadko stanowią problem po zainstalowaniu. Ale w przypadku wycieków może uszkodzić piec, ścianę, podłogę i inne niewidoczne miejsca, takie jak wnętrze ściany, których naprawa może być kosztowna. Napełniacz garnków powinien mieć zawór odcinający, abyś mógł tymczasowo zatrzymać przepływ wody podczas usuwania wycieku. Na przykład wymiana zużytej podkładki jest prostym rozwiązaniem, które może wykonać nawet najmniej zaawansowany technicznie właściciel domu.

#2. Ograniczone opcje estetyczne

Jeśli umieścisz wypełniacz garnka bezpośrednio na górze palnika, możesz mieć problemy z czyszczeniem, a jeśli kran nie jest regularnie czyszczony, tłuszcz, ciepło i dym będą korodować wykończenie i zbierać się na ścianie wokół niego. Dotarcie do kranu może być trudne, w zależności od tego, gdzie jest on zainstalowany. Może to być stratą czasu, jeśli nie używasz często wypełniacza garnków. Mimo że niektórzy uważają go za nic więcej niż bezużyteczny symbol statusu, jego użyteczność może zainspirować Cię do większej kreatywności w kuchni.

To okładka!

Wreszcie zorientowałeś się, jak nazywa się kran nad piecem. To wypełniacz garnków! Wiesz również o zaletach, jak i wadach posiadania go w swojej kuchni. Możesz przeczytać powiązane artykuły o tym, jak sprawić, by piec na drewno wyglądał jak nowy i jak czyścić płytę ceramiczną.