Jak naturalnie pozbyć się zapachu pleśni: łatwy przewodnik w 4 krokach

Choć może to zabrzmieć banalnie, czysty dom jest rzeczywiście szczęśliwym domem. Następnie powinieneś przeczytać o tym, jak naturalnie pozbyć się zapachu pleśni w ramach majsterkowania.

Zapach pleśni i pleśni prawdopodobnie podrażniłby twój zmysł węchu ze względu na swój nieprzyjemny zapach. W domowej atmosferze wydziela stęchły zapach, który jest nieprzyjemny dla Ciebie i Twoich gości.

Jak naturalnie pozbyć się zapachu pleśni: łatwy przewodnik w 4 krokach

Dobrą wiadomością jest to, że możesz pozbyć się zapachu pleśni z domu, ponieważ różne produkty odświeżające powietrze i dezodoranty do pomieszczeń można kupić w różnych sklepach. Nie należy jednak pozbywać się faktu, że istnieją skuteczne i wydajne naturalne sposoby na złagodzenie zapachu pleśni.

Co powoduje zapach pleśni?

Pleśń to rodzaj pleśni, która należy do dużego i różnorodnego królestwa grzybów. W rzeczywistości pleśń i pleśń zawierają toksyczne związki zwane mikotoksynami, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego w zależności od poziomu narażenia.

Aby odpowiedzieć na pytanie, co powoduje zapach pleśni, to z powodu wytwarzanych przez nią związków, które są bezpośrednio uwalniane do powietrza. Takie związki są naukowo określane jako drobnoustrojowe lotne związki organiczne (mVOC).

Mikrobiologiczne lotne związki organiczne (mVOC) wydzielają stęchły zapach, który jest naturalnym procesem odgazowywania z biologicznego wzrostu, takiego jak pleśń i pleśń. Według Environmental Testing Professionals, mVOCs mogą zawierać różne związki, takie jak ketony, aldehyd, kwasy karboksylowe, alkohol, laktony, siarka, azot i węglowodory.

Chociaż badania naukowe i badania dotyczące mVOC są niewystarczające, jedno jest pewne: toksyny i związki mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dlatego nie należy dopuszczać do rozprzestrzeniania się pleśni i pleśni, więc należy je jak najszybciej wyeliminować.

Co więcej, ludzie zwykle łączą zapach pleśni ze starymi książkami, wilgotnymi szafkami, strychem lub piwnicą. Następnie, jeśli podejrzewasz, że twój dom jest skolonizowany przez pleśń i pleśń, zaczerpnij powietrza w swoim pokoju i poczuj te paskudne smród.

Naturalne kroki w celu pozbycia się zapachu pleśni

Istnieją naturalne sposoby na pozbycie się zapachu pleśni, które nie będą Cię dużo kosztować. Więc bez zbędnych ceregieli przejdźmy do głównego celu tego artykułu.

Krok 1. Lokalizowanie źródła zapachu pleśni

Aby móc zastosować niezbędne środki, należy najpierw określić źródło problemu. W przypadku zapachu pleśni, najczęstszym problemem właścicieli domów jest obecność pleśni i pleśni.

Ukrywanie zapachu stęchlizny bez próby zlokalizowania jego źródła prowadzi do prawdopodobieństwa powrotu zapachu pleśni. Możesz spróbować sprawdzić swoją łazienkę, sufit, szafki, ściany i inne wrażliwe obszary domu.

Jeśli znalazłeś obszary, w których rośnie pleśń i pleśń, musisz je wyczyścić, zanim się pogorszy. Przypadkowo masz poważne problemy z pleśnią lub pleśnią, powinieneś skontaktować się z najlepszymi firmami zajmującymi się usuwaniem pleśni, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Krok 2. Ocet cytrynowy i biały

Połączenie octu cytrynowego i białego jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli kiedykolwiek nienawidzisz chemikaliów, ponieważ jest nietoksyczny, wygodny i naturalny środek dezynfekujący. Wystarczy namoczyć skórki cytryny w białym occie i namoczyć przez tydzień.

Ekstrakty z cytrusów i roztwór białego octu mogą być używane do usuwania niechcianych zapachów w Twoim domu. Pamiętaj tylko, że mieszanina jest kwaśna i dlatego może być jasnego marmuru, granitu i innych delikatnych powierzchni kamiennych.

Krok 3. Olejki eteryczne

Nie wszystkie olejki eteryczne działają na pleśń lub pleśń, dlatego powinieneś wiedzieć, jakie olejki eteryczne zabijają pleśń. Naturalnie olejki eteryczne mają aromatyczny zapach, który oczyszcza powietrze i pomaga eliminować zarodniki pleśni i pleśni.

Konwencjonalnym sposobem użycia olejku eterycznego jest dyfuzja. To staje się oczyszczającą domową alternatywą dla produktów chemicznych.

Krok 4. Świece zapachowe

Po serii czyszczenia pleśni i pleśni świeca zapachowa może sprawić, że Twój dom znów będzie świeży. W rzeczywistości zostało naukowo udowodnione, że świece zapachowe pomagają złagodzić stres, wahania nastroju i inne pozytywne efekty psychologiczne.

Świece zapachowe są dostępne w różnych zapachach, takich jak lawenda, mięta pieprzowa, cytryna, rozmaryn, rumianek, jaśmin i inne. Te

Jak odróżnić pleśń od pleśni

W szerokim królestwie grzybów mączniak jest jednym z wielu gatunków pleśni, które mogą się rozwijać wszędzie, o ile istnieje wilgoć, wilgoć i materia organiczna. Prawdopodobnie myślisz, że pleśń i pleśń to to samo, ale w rzeczywistości różnią się teksturą i wyglądem.

W przeciwieństwie do pleśni, która ma różne tekstury i kształty, pleśni mają wspólny wygląd płaskiej i pudrowej tekstury. Ponadto pleśń jest zwykle widoczna w kolorze białym lub szarym z rozmytą formą.

Aby dowiedzieć się więcej o pleśni, odwiedź ten artykuł i dowiedz się, jaka jest kluczowa różnica między drożdżami a pleśnią.

Wniosek

Naturalnie zwalczający zapach pleśni jest niezbędny, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i dobry stan Twojego domu. W szczególności wiedza o tym, jak naturalnie pozbyć się zapachu pleśni, złagodzi Twoje zmartwienia i frustrację.

Teraz, gdy omówiliśmy podstawy, możesz pozbyć się zapachu pleśni ze swojego domu. Chociaż może się wydawać, że jest to wiele kroków, należy z góry podjąć środki zapobiegawcze, aby zabić pleśń i zapobiec zapachowi pleśni.