Jak naturalne zwalczanie szkodników pomaga w bioróżnorodności? 6 korzyści

Czy jesteś ciekawy, w jaki sposób naturalne zwalczanie szkodników pomaga w bioróżnorodności? Być może zastanawiasz się nad alternatywnymi opcjami, które są bezpieczne w użyciu, działają długo i są skuteczne.

Jesteś we właściwym miejscu, ponieważ ten artykuł pomoże ci uświadomić sobie, jak naturalna kontrola szkodników jest najlepszą opcją do zarządzania szkodnikami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak naturalne zwalczanie szkodników pomaga w bioróżnorodności? 6 korzyści

Zwalczanie szkodników

Według National Geographic bioróżnorodność dotyczy wszystkich żywych istot na całej planecie. Częścią tego są ludzie, rośliny, zwierzęta i mikroorganizmy, które mogą przynosić sobie nawzajem korzyści.

Oczywiście, jeśli istnieje organizm pożyteczny, niektóre są też szkodliwe. Te niebezpieczne stworzenia są częściej nazywane szkodnikami lub szkodnikami.

Szkodniki od dawna są przeciwnikami innych żywych istot; naruszają przestrzeń osobistą i sprowadzają choroby lub powodują szkody w mieniu. W tym miejscu pokazano znaczenie zwalczania szkodników.

Możesz zobaczyć ten artykuł dotyczący określania szkód wyrządzonych przez szkodniki, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Dobry plan zwalczania szkodników może wyeliminować istniejące szkodniki, a nawet wyeliminować możliwość ich powrotu. Najczęściej stosowaną metodą zwalczania istniejących problemów jest chemiczne zwalczanie szkodników, ale ma to z pewnością wady.

Udowodniono, że niektóre pestycydy mają negatywny wpływ na otoczenie. Chociaż jest tania, łatwa w użyciu i praktyczna, nie jest to najlepsza metoda, jaką tam znajdziesz.

Na szczęście istnieją inne metody, które można wykorzystać, inne niż pestycydy. Jest to naturalna kontrola szkodników; biologiczne, fizyczne, kulturowe lub behawioralne zwalczanie szkodników to tylko niektóre ze sposobów, które są w jakiś sposób związane z naturalnym zwalczaniem szkodników.

Naturalna kontrola szkodników

Oto kilka naturalnych przykładów zwalczania szkodników stosowanych przeciwko szkodnikom:

Metoda nr 1. Kultura

 • Uprawianie na przemian różnych roślin.
 • Wybieranie roślin odpornych na szkodniki.
 • Wdrażanie płodozmianu
 • Przycinanie i odchwaszczanie
 • Stosowanie fizycznych barier, takich jak osłony rzędów i taśmy klejące.
 • Metoda nr 2. Biologiczne

 • Wykorzystywanie naturalnych wrogów szkodników, które nie są szkodliwe dla innych.
 • Metoda nr 3. Fizyczne

 • Ręczne zbieranie większych szkodników.
 • Bariery do rzucania, takie jak siatki lub osłony.
 • Używanie pułapek.
 • Metoda nr 4. Behawioralne

 • Specjalne feromony są używane jako pułapka.
 • Wykorzystywanie sygnałów wibracyjnych do zakłócania kojarzenia się ze szkodnikami.
 • Płapanie na szkodniki za pomocą przynęt na żywność.
 • Korzystanie z zestawów do wychwytywania masy.
 • Metoda nr 5. Naturalne środki zaradcze

 • Możesz użyć resztek fusów po kawie, aby odstraszyć zwierzaki, które nie lubią silnych zapachów.
 • Ułóż skórkę od banana w pobliżu roślin, aby uzyskać dodatkowe składniki odżywcze.
 • Użyj białego octu, aby zmyć ślady mrówek.
 • Dodaj do ogniska trochę rozmarynu lub szałwii, aby odstraszyć komary.
 • Możesz użyć olejków eterycznych, aby odeprzeć roztocza.
 • Zasadź słodką bazylię obok drzwi, aby odstraszyć muchy.
 • Możesz użyć miski z wodą z pokrojoną cebulą przeciwko pająkom.
 • Dowiedz się więcej z tego artykułu na temat naturalnego zwalczania szkodników.

  Jakie są korzyści dla bioróżnorodności?

  Istnieje kilka sposobów radzenia sobie ze szkodnikami, niektóre są tańsze, ale nadal działają skutecznie, ale niektóre mogą mieć wpływ na zdrowie i środowisko. Wielu rozważało już skuteczne wybory, ale nie przyniosłoby to negatywnych skutków, a naturalna kontrola szkodników jest jednym z nich.

  Aby Cię przekonać, oto niektóre z korzyści płynących z naturalnej kontroli szkodników dla bioróżnorodności:

  1. Przyjazny dla środowiska

  Możesz już zgadywać po nazwie metody; promuje naturalne sposoby radzenia sobie ze szkodnikami. Może maksymalnie zmniejszyć ślad węglowy, a także eliminuje stosowanie toksycznych chemikaliów, aby zapewnić, że otoczenie nie zostanie naruszone.

  Nie wpłynie również na rośliny, drzewa, kwiaty i pożyteczne stworzenia w ekosystemie.

  2. Zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego

  Chemikalia do zwalczania szkodników mogą zawierać pewne toksyczne substancje, które nie są dobre dla zdrowia człowieka. Niektóre działają szybko po wdechu lub kontakcie, podczas gdy inne są wyzwalane po akumulacji.

  Ponieważ wyeliminowano stosowanie chemikaliów, toksyczne pozostałości również ustąpiły, zmniejszając możliwość narażenia zdrowia.

  3. Długotrwałe wyniki

  Naturalne zwalczanie szkodników jest raczej środkiem wolno działającym, ale efekty rzeczywiście utrzymują się długo. Szybki powrót do zdrowia oferowany przez pestycydy może przyciągnąć więcej ludzi, ale gdy zmierzą się z jego negatywnymi skutkami, uświadomią sobie korzyści płynące z naturalnej kontroli szkodników.

  4. Lepsza jakość powietrza

  Jest to bardziej powszechne w zastosowaniach wewnętrznych. Często rozpylane pestycydy wydzielają silne zapachy, których wdychanie nie jest bezpieczne, co prowadzi do problemów z oddychaniem.

  Zastosowanie naturalnej kontroli szkodników jest lepsze dla jakości powietrza, nawet jeśli używasz go w pomieszczeniach.

  5. Zapobiega przyczynom chorób

  Jak każda inna metoda, naturalna kontrola szkodników pomaga zapobiegać szkodnikom będącym nosicielami chorób.

  6. Ochrona mienia

  Substancje chemiczne mogą uszkadzać drewno i inne powierzchnie w zależności od tego, jak są toksyczne. Zbyt częste używanie może uszkodzić twoje rzeczy i stworzyć czynnik odporności na szkodniki.

  Możesz być spokojny, jeśli chodzi o wszystkie wymienione powyżej, z naturalnym zwalczaniem szkodników. Aby uzyskać dodatkową wiedzę, możesz zapoznać się z tym artykułem, jakie są zagrożenia związane ze stosowaniem pestycydów.

  Wniosek

  Miej na uwadze swoje zdrowie, decydując, czego chcesz użyć, aby powstrzymać inwazję szkodników. Możesz użyć wielu opcji, ale wiele z nich jest niebezpiecznych, więc wybieraj mądrze.

  Mam nadzieję, że ten artykuł dotyczący tego, w jaki sposób naturalne zwalczanie szkodników pomaga w bioróżnorodności, był w stanie cię oświecić.