Jak naprawić zniszczone przez wodę pływające deski podłogowe: 6 prostych kroków

Potrzebujesz poradnika, jak naprawić uszkodzone przez wodę deski podłogowe? Oto przewodnik, jak je naprawić.

Deski podłogowe mogą się wyginać i wyginać po nasączeniu cieczą, co może być niebezpieczne dla każdego w domu, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak radzić sobie z pływającymi deskami podłogowymi uszkodzonymi przez wodę.

Jak naprawić zniszczone przez wodę pływające deski podłogowe: 6 prostych kroków

Sposoby naprawy pływających desek podłogowych, które zamoczyły się

To prawdziwy problem, gdy woda przedostaje się pod pływającą deskę podłogową. Ta deska podłogowa zawiera szczeliny przedłużające, które rozszerzają się i kurczą, ale może pozostawić miejsce na przedostawanie się wody pod spód i powodować poważne problemy.

Oto kroki, które możesz wykonać, aby zmniejszyć ilość nieodwracalnych uszkodzeń spowodowanych przez wodę na desce podłogowej.

Krok 1. Znajdź źródło zalania

Najpierw znajdź źródło wody. Czy pochodzi z przypadkowego rozlania, wycieku ze zmywarki lub innego miejsca?

Postaraj się zatrzymać źródło zalania, zanim zaczniesz martwić się o deski podłogowe. Możesz skontaktować się z wykonawcą szkód po zalaniu, jeśli nie możesz znaleźć źródła.

Kiedy już zatrzymasz przepływ wody, możesz teraz skupić swoją uwagę na uszkodzonych deskach podłogowych, aby zobaczyć rozmiar problemu.

Krok 2. Usuń nadmiar wody

Obecność wody na powierzchni może być szkodliwa, jeśli będzie leżała zbyt długo, więc przed przejściem do następnego kroku wyczyść i osusz wszystkie dotknięte nią deski. Upewnij się, że pozbyłeś się przecieków przed wykonaniem jakichkolwiek napraw.

Jeśli przeciek nadal występuje, może dojść do dalszych uszkodzeń desek.

Krok 3. Określ ilość deski podłogowej wymagającej naprawy

Następną rzeczą do zrobienia jest określenie, jak rozległe jest uszkodzenie przez wodę i ile desek należy naprawić. Oceń podłogę w każdym pokoju i zaznacz uszkodzone miejsca za pomocą kolorowego kawałka taśmy lub karteczki samoprzylepnej.

Dokładnie zbadaj dotknięty obszar. Musisz zlokalizować wszystkie deski wymagające naprawy, ponieważ jeśli niektóre miejsca pozostaną niezauważone, uszkodzenia wodne mogą rozprzestrzenić się na więcej regionów, a pleśń i bakterie mogą gromadzić się w obszarach, które nie są natychmiast leczone.

Wejdź na każdą deskę, aby wyczuć każdy ruch, który może sugerować, że pod spodem jest woda. Warto również poszukać wizualnych zmian w posadzce.

Uszkodzone deski będą wykazywać przebarwienia i mogą czasami wyginać się pod wpływem wody i na tych deskach należy się skupić.

Krok 4. Przygotuj narzędzia niezbędne do naprawy

Przygotuj wszystkie narzędzia potrzebne do naprawy desek podłogowych. Oto niektóre z narzędzi, których potrzebujesz:

  • Okulary ochronne
  • Klej do podłóg
  • Szpachelka
  • Klej do podłóg
  • Taśma miernicza
  • Nóż użytkowy
  • Szczypce
  • Młotek
  • Rozpuszczalnik czyszczący
  • Wymienny materiał podkładowy

Oprócz tych wszystkich narzędzi najlepiej byłoby przygotować również nowe deski podłogowe, które pasują do wzoru podłogi.

Krok 5. Usuń dotknięte tablice

Po zebraniu wszystkich narzędzi, których użyjesz, następnym krokiem jest usunięcie uszkodzonych desek. Upewnij się, że określiłeś już wszystkie uszkodzone obszary i kupiłeś płyty zastępcze przed ich usunięciem.

Zacznij od ostrożnego pociągnięcia dotkniętych desek. Użyj szpachelki na uszkodzonych krawędziach.

Usuń całą deskę podłogową, sprawdź czystą podłogę pod kątem śladów pleśni i usuń ją przed zamontowaniem nowej deski.

Chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach eliminowania i zapobiegania pleśni? Kliknij ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak usunąć pleśń z betonowej podłogi.

Krok 6. Wymień deski uszkodzone przez wodę

Po usunięciu uszkodzonych desek i sprawdzeniu śladów pleśni można je teraz wymienić na nowe. Wyzwaniem jest to, że dopasowanie nowych desek podłogowych do tych, które już masz, może być trudne.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naprawy uszkodzonych przez wodę podłóg w łazience, zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, jak naprawić uszkodzone przez wodę podłogi w łazience.

W razie wątpliwości zapytaj specjalistę

Naprawa desek podłogowych po uszkodzeniu przez wodę może być czasem czasochłonna. Uszkodzenia spowodowane przez wodę nie są śmieszną sprawą, a deski podłogowe są podatne na niektóre z poważniejszych problemów.

Jeśli nie wiesz, jak dobrze to naprawić, spowodujesz więcej uszkodzeń podłogi. Zwróć uwagę, że rzeczy leżące w domu lub w miejscu pracy nie będą w stanie rozwiązać niektórych problemów.

Wskazane jest, aby poszukać specjalisty od uszkodzeń spowodowanych przez wodę, który zajmie się naprawami. Niektórzy profesjonaliści mogą Ci pomóc w razie potrzeby i mogą naprawić źródło problemu i z łatwością wymienić podłogę.

Jak czyścić pływające deski podłogowe: nakazy i zakazy

Zastanawiasz się nad sposobami czyszczenia pływających desek podłogowych i utrzymania ich doskonałego wyglądu przez lata? Oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia pływających desek podłogowych.

Przeczytaj instrukcje

Zawsze sprawdzaj instrukcje producenta swojej deski podłogowej. Marka może mieć pewne zalecenia oparte na użytych materiałach, a wiele firm ma na swoich stronach internetowych szczegółowe przewodniki po produktach, dotyczące właściwego sposobu czyszczenia swojego produktu.

Natychmiast wytrzyj wycieki

Pamiętaj, aby zająć się wyciekami, gdy się pojawią. Płyny mogą uszkodzić pływające deski podłogowe, dlatego ważne jest, aby zminimalizować ich kontakt.

Nie używaj narzędzi ściernych

Powstrzymaj się od używania narzędzi ściernych, takich jak na przykład wełna stalowa. Możesz użyć miękkiej miotły lub mopa do kurzu, aby zamiatać zanieczyszczenia.

Nie używaj zbyt dużo wody

Tradycyjne mopowanie nie jest zalecane w przypadku pływających desek podłogowych, ponieważ woda może wsiąkać w szwy i powodować uszkodzenia, takie jak bulgotanie podłogi. Zbyt dużo wody może również powodować plamienie lub blaknięcie.

Wniosek

Jak naprawić uszkodzone przez wodę deski podłogowe? Zanim przystąpisz do naprawy desek uszkodzonych przez wodę, musisz najpierw skupić się na przyczynie problemu z wodą i jak najszybciej go powstrzymać.

Następną rzeczą do zrobienia jest określenie, ile desek podłogowych wymaga naprawy. Po zidentyfikowaniu możesz teraz przygotować swoje narzędzia do naprawy, usunąć uszkodzone deski i wymienić deski na nowe.