Jak naprawić zepsutą świecę?

Czy zauważyłeś, że teraz jest wiele osób zainteresowanych świecami? Tak więc teraz wielu kupuje go i używa; jednak nie wiedzą, kiedy coś pójdzie nie tak. Dlatego pomożemy Ci między innymi w naprawie zepsutej świecy.

Kiedy świeca pęka, albo knot jest cięty, świeca jest podzielona na dwie części, albo świeca jest podzielona na dwie części, ale knot pozostaje nienaruszony. W każdym razie świeca nie jest nieskuteczna. Istnieje kilka metod naprawy zepsutych świec, z których najczęstszą jest użycie lżejszej lub gorącej wody.

Jak naprawić zepsutą świecę?

Świece są podatnymi przedmiotami. Ponieważ wosk jest nieco miękki, wielu producentów świec dodaje utwardzacze, takie jak vybar, do swoich wosków parafinowych, aby zamaczać prawie gotową świecę. W rezultacie świece są podatne na odpryski, pękanie i pękanie.

Im cieńsza świeca, tym większe prawdopodobieństwo, że rozbije się na pół, nadal trzymana przez knot. Możesz naprawić uszkodzoną świecę stożkową, ale nigdy nie będzie wyglądać tak dobrze, jak przed pęknięciem. Oto różne sposoby naprawy zepsutej świecy.

Jak naprawić zepsutą świecę, jeśli knot jest rozdarty

Krok #1

Napełnij mały rondelek lub patelnię do połowy wodą i umieść go na dużym ogniu na kuchence. Kiedy woda zaczyna „tańczyć” z upału, osiąga temperaturę od 160 do 180 stopni Fahrenheita. Jest odpowiedni, ponieważ temperatura topnienia większości świec woskowych wynosi od 125 do 155 stopni Fahrenheita.

Krok 2

Zanurz potłuczone końce świecy w rondlu, aż wosk zacznie się topić. Kilka sekund powinno wystarczyć na cienkie świece; więcej dla bardziej widocznych, gęstszych świec. Uważaj, aby nie zanurzyć świecy zbyt głęboko w garnku, ponieważ tylko końcówki kawałków muszą zostać roztopione.

Krok 3

Jak tylko kawałki zostaną wyjęte z wody, zabezpiecz je razem w ich oryginalnej formie. Trzymaj razem przez 30 sekund, a następnie delikatnie połóż na stole do wyschnięcia. Trzydzieści sekund może nie wystarczyć na całkowite wyschnięcie świecy.

Będzie jednak wystarczająco bezpieczny, aby można go było położyć, jeśli zostanie to zrobione delikatnie. Oczywiście cały czas schnięcia zależy od grubości świecy. Ale w przypadku większości świec wystarczy kilka minut.

Jak naprawić zepsutą świecę, jeśli świeca jest stłuczona, ale knot jest nadal nienaruszony

Krok #1

Na stole rozłóż gazetę lub starą szmatkę. Następnie trzymaj świecę prawą stroną do góry na stole. Połącz obie sekcje jedną ręką.

Krok 2

Zegnij górną część z powrotem, aby w pełni odsłonić dwa roztrzaskane końce świecy. Uderz zapalniczką i trzymaj płomień na złamanych końcach, obracając płomień z boku na bok, aż wosk zacznie się topić. Powinno to zająć tylko kilka sekund.

Krok 3

Gdy wosk zacznie się topić, odłóż zapalniczkę. Natychmiast połącz oba kawałki, trzymając je razem rękami. Wykonuj ten proces przez 30 sekund.

Jak naprawić zepsutą świecę, jeśli jest zwężona

Krok #1

W podwójnym bojlerze rozpuść niewielką ilość wosku ze świecy. Rozpuść wosk pszczeli, jeśli masz pęknięty stożek wosku pszczelego. Rozpuść wosk parafinowy, jeśli masz zepsutą świecę parafinową.

Nie jest wymagane dodawanie koloru lub aromatu, aby uzupełnić świecę. To zależy wyłącznie od Ciebie. Umieść roztrzaskaną świecę stożkową na kawałku starej gazety, papieru woskowanego lub pergaminu do pieczenia.

Krok 2

Zanurz pędzel w rozgrzanym wosku i nałóż go na pęknięcie. Pracuj szybko, ponieważ wosk ostygnie, gdy tylko znajdzie się w powietrzu. Następnie kontynuuj malowanie woskiem w przerwie.

Trzymaj dwie sekcje świecy razem, aż będziesz mieć pewność, że świeca jest stabilna. Nie przejmuj się zabrudzeniem świec na zewnątrz. Zamiast tego pozwól świecy ostygnąć.

Krok 3

Sprawdź, czy schłodzona świeca jest wystarczająco mocna, aby stać w świeczniku bez rozpadania się. Następnie delikatnie umieść go w świeczniku. Jeśli pęknie podczas procedury, powtórz kroki od 1 do 3.

Krok #4

Wyjmij świecę z uchwytu. Zeskrob wszelkie grudki wosku na świecy za pomocą malutkiego, ostrego noża. Następnie delikatnie wypoleruj miękką, czystą szmatką.

Krok 5

Wygładź wykończenie świecy jeszcze bardziej, wysadzając ją opalarką przez sekundę lub dwie. Nadmierne używanie opalarki bardziej uszkodzi wykończenie świecy niż ją naprawi. Ręczna suszarka do włosów wystarczy, jeśli nie masz opalarki.

Krok 6

Aby wykończyć świecę, zanurz ją zbyt mocno. Jest to krok opcjonalny. Roztop wosk świecy w garnku lub pojemniku za pomocą podwójnego bojlera. Pojemnik musi mieć co najmniej taką samą wysokość jak świeca.

Rozgrzej wosk do 180 ° F. Używając termometru do cukierków, miej oko na temperaturę. Szybko podgrzej świecę opalarką, a następnie zanurz ją na trzy sekundy w gorącym wosku.

Załóżmy, że świeca stożkowa ma połowę pary. Podgrzej i zanurz drugą połowę, aby upewnić się, że pasuje. Pozwól świecy ostygnąć przed jej użyciem.

Wniosek

Oto różne sytuacje i rozwiązania, jak naprawić zepsutą świecę. Mocowanie świec jest dość łatwe; po prostu upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami i wiesz, z czym masz do czynienia.