Jak naprawić zegar suszarki? 5 prostych kroków!

Szukasz sposobu na naprawę timera suszarki? Cóż, jesteś na właściwej stronie! Tutaj dowiesz się jak naprawić suszarkę za kilka minut. Będziesz mógł to zrobić sam; w tym celu należy postępować zgodnie z wytycznymi wymienionymi w tym artykule.

Powinieneś wiedzieć, że ustawienie timera zależy od produktu i jego rodzaju, a także od roku Twojej suszarki, wydaje się, że istnieje kilka różnych ustawień suszarki. Chociaż wiele obecnych urządzeń jest wyposażonych w przyciski sterujące cyklem i sterowaniem suszarki, starsze często mają zegar z pokrętłem.

Jak naprawić zegar suszarki? 5 prostych kroków!

Ponieważ suszarki działają przez dłuższy czas, wiele gospodarstw domowych nadal ma starsze modele, a zegary mogą się zużywać znacznie szybciej niż reszta suszarki. Jeśli przycisk suszarki jest uszkodzony, może zostać zmieniony. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiedni licznik czasu wymiany i pewny chwyt ze wskazówkami.

Środki bezpieczeństwa, które należy podjąć przed rozpoczęciem

Przed przystąpieniem do naprawy należy pamiętać, że zawiera ona układy elektroniczne. W rezultacie będziesz musiał wyłączyć prąd z suszarki. Możesz to osiągnąć, odłączając tylne gniazdko lub wyłączając przełącznik, który uruchamia suszarkę. Następnie musisz odsunąć suszarkę od ściany, aby móc pracować za nią. Możesz całkowicie wysunąć suszarkę lub po prostu przesunąć ją na bok, jeśli masz już wystarczająco dużo miejsca.

Kroki naprawy timera suszarki

Poniżej znajdują się kroki, jak naprawić zegar suszarki.

Krok 1. Wyjmij pokrętło

Odłącz przycisk sterowania czasomierzem od suszarki. Zwykle naginasz tę sekcję, aby poinstruować suszarki, ile mają uruchomić i jakiego programu użyć. Umieść go na górnym końcu suszarki.

Krok 2. Usuń zewnętrzną powierzchnię ekranu ustawień

Teraz przejdź do tylnej części suszarki i poszukaj tylnej pokrywy centrum sterowania. Jest to obszerny prostokątny materiał, który służy jako szkielet panelu sterownika suszarki. Zdejmij pokrywę wokół krawędzi za pomocą półcalowego śrubokręta i odłóż je. Delikatnie podnieś tylną pokrywę, używając gumowych rękawic. Rogi mogą być zaostrzone, ponieważ nie są przeznaczone do dotykania w typowym użyciu. Ale za ekranem zauważysz szereg części, z których każda ma kable podłączone i przymocowane z przodu centrum sterowania suszarką.

Krok 3. Wyeliminuj wadliwy zegar suszarki

Bardzo następująca procedura polega na odkryciu dokładnej części, której potrzebujesz, timera suszarki, który będzie łatwy do zidentyfikowania po dopasowaniu do nowego zamiennika. Można go również wykryć z przodu suszarki, aby określić dokładną lokalizację połączenia dla takiej jednostki sterującej suszarnią.

Po zlokalizowaniu dysku dobrym pomysłem jest zrobienie zdjęcia telefonem komórkowym lub użycie taśmy klejącej w różnych kolorach, aby określić, który kabel należy do którego należy. W przeciwieństwie do niektórych innych części, zegar suszarki jest bardzo skomplikowany i ma kilka dodatkowych połączeń, co utrudnia późniejsze prawidłowe zamocowanie. Odłącz kable od elementów zawieszenia. Następnie za pomocą śrubokręta wyjmij zegar suszarki. Wyjmij go i trzymaj z dala do późniejszego użycia. Możesz teraz odinstalować i wyrzucić poprzedni zegar suszarki. Oto jak zresetować zegar suszarki.

Krok 4. Skonfiguruj zupełnie nowy zegar suszarki

Upewnij się, że nowy zegar suszarki jest całkowicie wolny od opakowania przed włożeniem go w miejsce, w którym zainstalowano poprzedni zegar, wkładając śrubę przez dany otwór. Sprawdź, czy jest w pozycji pionowej, zanim przykręcisz ją śrubami instalacyjnymi, które właśnie odłożyłeś na bok. Mocno dokręć śruby, ale nie za mocno. Następnie wymień przewody dokładnie tak, jak zostały odkryte. Spójrz na schemat telefonu lub sprawdź oznaczenia na taśmach, aby upewnić się, że każda z nich jest we właściwej pozycji. Równie dobrze możesz podłączyć przewody przed instalacją w innych poprawkach; jednak łatwiej jest zainstalować, a następnie podłączyć kable do timera.

Krok 5. Wymień tylny panel ekranu ustawień

Rzeczywiście zakończyłeś instalację timera suszarki. Wydaje się, że nadszedł czas, aby ponownie zamknąć suszarkę i przygotować się do przeprowadzenia testu. Wsuń tylny panel systemu operacyjnego na miejsce, dopasowując go do otworów dostępowych. Musisz widzieć, jak otwory na śruby pasują do siebie. Wymień wkręty śrubokrętowe mocujące tylną osłonę suszarki na miejscu.

To okładka!

Teraz musisz się nauczyć, jak naprawiać zegar suszarki. Możesz to łatwo zrobić sam. Jest to łatwe i pozwoli zaoszczędzić dużo pieniędzy. Po wybraniu suszarki spróbuj ją raz przetestować, aby sprawdzić, czy działa dobrze, czy nie. Włącz główne połączenie z gniazdkiem i przestaw wyłącznik, aby dostarczyć energię, gdy suszarka jest nadal na swoim miejscu. Uruchom suszarkę na łagodnym poziomie ciepła lub w szybkim suszeniu, aby sprawdzić, co się dzieje. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz wznowić suszenie odzieży jako część swojej codziennej rutyny.

Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca i jak naprawić pralkę, która się nie spływa.