Jak naprawić zatarty silnik myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak naprawić zatarty silnik myjki ciśnieniowej? Wykonaj krok po kroku proces odłączania akcesoriów, wyrównywania ciśnienia, zdejmowania pokryw zaworów, obracania wału korbowego i ponownego montażu.

Pamiętaj, że pojazd, który stoi bezczynnie, wymaga ponownego uruchomienia i uruchomienia.

Jak naprawić zatarty silnik myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Co więcej, silnik może się zatrzeć z powodu braku oleju lub niskiego poziomu, uszkodzenia paska rozrządu lub przegrzania; zwracanie uwagi na te warunki zatrzymuje się i wzywa profesjonalnych techników do przywrócenia funkcji. Ale jeśli silnik zatrzyma się z powodu zardzewiałej ściany cylindra, ponowne uruchomienie silnika jest konieczne bez pomocy eksperta, ponieważ jest to tylko przegląd, więc lepiej przeczytaj ten artykuł dalej!

Zrozumienie pierwszego zatartego silnika myjki ciśnieniowej

Zatarty silnik jest wynikiem zardzewiałych ścianek cylindrów, które powstają po dłuższym postoju pojazdu bez pracy. Smar pokrywa się i spływa pod wpływem grawitacji. Kiedy wyłączasz samochód, otwiera on zawory na cylindrach, umożliwiając swobodne krążenie wilgotnego powietrza we wlocie. Następnie przesuwa się w kierunku głowicy cylindra i powoduje kondensację na ściankach cylindra, pierścieniach i powierzchniach tłoka.

Po prostu wiedz, że kiedy zostawisz to wystarczająco długo, kondensacja rdzewieje i powoduje zatrzymanie silnika. Dowiedz się, jak najlepiej rozwiązać ten problem po podejrzeniu tego w swoim pojeździe. Wymagane narzędzia obejmują zestaw nasadek, śrubokręty, zestaw kluczy i pręt łamacza, podczas gdy wymagane materiały obejmują zamienne uszczelki, olej penetrujący, długopis i taśmę maskującą oraz uszczelniacz do uszczelek.

Kroki naprawy zatartego silnika myjki ciśnieniowej

Poniżej znajdują się kroki, które należy rozważyć, jak naprawić zatarty silnik myjki ciśnieniowej.

Krok 1. Odłączanie akcesoriów

To, co napędza wiele części na zewnątrz bloku silnika, to wał korbowy, więc odłącz części paska i akcesoria pod maską. Pompa wody, pompa wspomagania kierownicy i alternator to części zwiększające opór wału korbowego. Podobnie odłączenie ich obniża moc podczas zwalniania tłoków, umożliwiając obracanie się wału korbowego.

Krok 2. Wyrównywanie ciśnienia

Użyj gniazda podczas wyjmowania świec zapłonowych i obsługi kilku przewodów, ponieważ są one całkowicie odłączone. Podłącz przewód z powrotem do oryginalnego cylindra, gdy ponownie ułożysz rzeczy. Wyjmij zatyczki, które uwalniają ciśnienie wewnątrz silnika, dociskając je do siebie podczas pracy nad uwolnieniem tłoków. Ale jeśli chodzi o to, jak często potrzebujesz płynu chłodzącego silnik, to zależy od instrukcji obsługi, że musisz sprawdzić sposób wymiany płynu chłodzącego silnik.

Krok 3. Zdejmowanie pokryw w zaworze

Użyj klucza, jeśli chcesz poluzować pozostałe śruby mocujące pokrywę w zaworze w głowicy cylindrów. Usuń ciała, odsłoń ramiona w wahaczu i usuń nakrętkę, przytrzymując ramię wahacza. Następnie zdejmij ramiona wahacza, a popychacze są wyciągane z głowicy cylindrów. Ten krok pomaga zmniejszyć opór podczas ręcznego obracania wału korbowego.

Krok 4. Obracanie wałem korbowym

Poszukaj przodu bloku silnika w silniku poprzecznym z jednej strony. Następnie poszukuje się balansera okrągłego i harmonicznego oraz koła pasowego z przodu napędzającego pasek. W środku znajduje się łeb śruby w każdym z przypadków, w których należy przymocować gniazdo zamocowane na długim uchwycie w pręcie łamacza śruby. Obracaj śrubę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, uwalniając w ten sposób silnik.

Włącz silnik myjki ciśnieniowej po nałożeniu reszty oleju na ścianki cylindra i dołki świecy zapłonowej. Pozwól olejowi swobodnie pracować w pierścieniach tłokowych i zrób to ponownie, jeśli po kilku dniach będzie wymagał kilku aplikacji. Wrzuć pojazd na bieg, gdy samochód jest w manualnej skrzyni biegów i wykorzystaj tę szansę, aby obrócić silnik.

Krok 5. Ponowny montaż silnika

Pracuj nad ponownym montażem silnika po jego uwolnieniu i kontynuuj wymianę uszczelek lub uszczelek nie zakrytych podczas otwierania rzeczy. Upewnij się, że akumulator jest naładowany podczas uruchamiania silnika. Unikaj uszkodzenia rdzy cylindra, jeśli nie można obrócić silnika. Zdecyduj, czy później dokonasz remontu, ratując pojazd. Możesz również zainteresować się rozwiązywaniem problemów z myjką ciśnieniową.

Niektóre przyczyny zatartego silnika myjki ciśnieniowej

Poniżej znajdują się przyczyny zatartego silnika myjki ciśnieniowej.

#1. Akumulacja wody

Woda nie kompresuje się tak samo jak benzyna, czasami powoduje zatarcie silnika myjki ciśnieniowej

#2. Nagromadzenie rdzy

Rdza ma tendencję do gromadzenia się, gdy pojazd nie jest używany przez długi czas; zatarty silnik myjki ciśnieniowej.

#3. Wadliwe części

Wadliwe części rzadko się zdarzają, ale zawsze są tego świadome, ponieważ może to być spowodowane niewystarczającą konserwacją i olejem. Przyjrzyj się uważnie silnikowi, jeśli w środku jest nadmiar wody.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak naprawić zatarty silnik myjki ciśnieniowej i rozumiesz, że rozwija się on w pełni po dłuższym postoju pojazdu bez pracy i innych problemów. Postępuj zgodnie z instrukcjami również podczas próby naprawy silnika. Pamiętaj o przyczynach zatartego silnika, aby następnym razem uniknąć problemu! jak wyczyścić drewniany płot myjką ciśnieniową i jak uruchomić rzemieślniczą myjkę ciśnieniową.