Jak naprawić wiklinowe siedzisko dwuosobowe złamane pośrodku?

Foteliki z wikliny wymagają pewnej konserwacji, zwłaszcza jeśli wiklina jest wykonana z naturalnego materiału, takiego jak trzcina lub rattan. Charakter problemu determinuje metody naprawy i wymagane materiały eksploatacyjne. Jak więc naprawić wiklinowe dwuosobowe siedzisko złamane pośrodku?

Chociaż meble z wikliny są zaprojektowane tak, aby wytrzymać większość warunków pogodowych, nadal mogą zostać uszkodzone przez ludzi i zwierzęta. Na przykład nieprawidłowe siedzenie w wiklinowym foteliku może nadwyrężyć części zaprojektowane do podtrzymywania ciężaru. Inny stojący na nich może potencjalnie poluzować kawałki.

Jak naprawić wiklinowe siedzisko dwuosobowe złamane pośrodku?

Co to jest sofa dwuosobowa?

Sofa dwuosobowa to mebel do siedzenia przeznaczony specjalnie dla dwóch osób. Ma jednak wygląd małej sofy. Ma zwykle kształt małej kanapy i jest przeznaczony do wygodnego siedzenia dla dwóch osób.

Są idealne do małych przestrzeni, które nie mogą pomieścić dużej sofy. Możesz również użyć fotelika miłosnego, aby uzupełnić większą kanapę. Na przykład niektórzy ludzie używają ich, aby dodać dodatkowe miejsca do siedzenia w swoich sypialniach.

Co to jest wiklina?

Wiklina to zwinna gałąź lub gałązka rośliny używana do wyplatania koszy lub mebli. Wiklina to starożytne rzemiosło, które sięga czasów Egipcjan, którzy wykorzystywali ten materiał do produkcji mebli ogrodowych. Często jest mylony z rattanem, który odnosi się do wszystkiego, co zostało utkane z rattanu. Z drugiej strony wiklina może być utkana z dowolnego włókna roślinnego, w tym z wierzby, rafii i rattanu.

Jak naprawić wiklinowe siedzenie Loveseat zepsute w środku?

Oto parę sugestii:

Krok 1. Wyczyść wiklinowe kanapy dwuosobowe.

Najlepiej byłoby, gdybyś wyczyścił wiklinowy fotelik. Na początek odkurz kawałek suchą szmatką. Następnie za pomocą wilgotnej szmatki i ciepłej wody oraz łagodnego środka czyszczącego usuń wszelkie zabrudzenia lub pozostałości. Jeśli twoja wiklinowa kanapa jest poplamiona, użyj roztworu octu i wody, aby usunąć plamy.

Krok 2. Określ szkody.

Zbadaj uszkodzenia, które chcesz naprawić i zobacz, czy wystarczy po prostu ponowne utkanie. Określ, jak rozległa jest uszkodzona lub brakująca wiklina, jeśli jest widoczna. Najlepiej byłoby, gdybyś wiedział, jakie naprawy są wymagane.

Krok 3. Zidentyfikuj materiał.

Aby przygotować się do wymiany, określ rodzaj materiału, którego potrzebujesz oraz średnicę i kolor wikliny. Niezależnie od tego, czy używasz trzciny naturalnej, czy żywicznej, styl, kolory i rozmiar wikliny są różne. Jeśli musisz wymienić jakiekolwiek złamane kawałki, odetnij każdy koniec złamanego kawałka trzciny.

Aby uzyskać prawidłowy zamiennik, należy pobrać próbkę z uszkodzonej lub nadmiaru wikliny wystającej pod mebel. Jeśli możesz przynieść przykład, aby pokazać sprzedawcy, lepiej zdobądź odpowiedni zamiennik. Albo coś na tyle bliskiego, żeby było do zaakceptowania.

Krok 4. Wyjmij uszkodzony stroik.

Za pomocą nożyc do drutu lub podobnego narzędzia odetnij i usuń uszkodzoną trzcinę. Wycofaj pozostałą trzcinę tak, aby jej koniec był skierowany w dół i z dala od powierzchni. Co najmniej 1-2 cale oryginalnego stroika należy pozostawić schowane pod powierzchnią.

Krok 5. Oceń wzór splotu.

Zanim zaczniesz, powinieneś zapoznać się ze wzorem splotu. Możesz nie rozpoznać wzoru, gdy ponownie wplecisz nowy stroik po usunięciu uszkodzonego stroika. Więc dobrze się zastanów, kiedy to robisz.

Przyjrzyj się temu uważnie i zastanów się, w jaki sposób zastosujesz nowe. Warto spojrzeć na przeciwległą stronę mebla. Zobacz, jak wygląda w obszarze, który nie jest uszkodzony lub brakujący; korzystne może być również zrobienie wyraźnego zdjęcia.

Krok 6. Tnij i tkaj w nowej trzcinie.

Naturalną trzcinę wiklinową należy moczyć w wodzie przez co najmniej 30 minut przed tkaniem. Ma to na celu uelastycznienie go do zginania. Jest to niezbędne, aby podczas tkania nie napotkać żadnych problemów.

Splot na całej długości, a gdy już prawie skończysz, odetnij nadmiar, aby uniknąć marnowania tego, co kupiłeś. Łatwiejsze może być cięcie odcinków, które są łatwiejsze w obróbce. Tylko nie skracaj ich zbyt krótko, bo zniszczysz trzcinę.

Jeśli masz problemy z tkaniem materiału, pojawiają się sugestie. Możesz użyć drucianego narzędzia, które pomoże ci wpleść trzcinę na miejsce. Chwyć koniec trzciny pod powierzchnią i pociągnij z powrotem nad pokrywę, aby zakończyć wzór.

Po wymianie każdego złamanego lub brakującego stroika splot powinien być ciasny, ale nie za luźny. Czasami nieuniknione jest posiadanie otwartego splotu, ale lepiej jest, aby był elastyczny niż łamany lub brakujący. Pamiętaj, że nowy stroik wytrzymuje generalnie takie samo zużycie jak oryginał.

Krok 7. Barwienie i uszczelnianie.

Poplem lub pomaluj go tak, aby pasował do reszty Twojej wiklinowej kanapy. Jeśli barwisz, a nie malujesz, po zaplamieniu i wysuszeniu trzciny uszczelnij ją przezroczystą farbą akrylową. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami barwienia dostarczonymi przez producenta.

Wniosek

To wszystko dla naszego przewodnika! Wystarczy wykonać poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak naprawić wiklinowe dwuosobowe siedzisko złamane pośrodku. Następnie możesz w krótkim czasie i przy niewielkim budżecie przywrócić zepsuty fotelik z wikliny do stanu jak nowy.