Jak naprawić wgniecenie materaca na 2 proste sposoby

Masz dwie opcje, aby dowiedzieć się, jak naprawić wgniecenie materaca. Uciążliwe może być zauważenie nierównej powierzchni materaca, wpływającej na jego ogólny komfort. Ale zanim otrzymasz nowy, przeczytaj najpierw ten artykuł.

W tym przewodniku dowiesz się również, dlaczego materac tworzy wgniecenia i jak ich uniknąć. Podobnie jak prawidłowe czyszczenie, konserwacja materaca pomaga w zapewnieniu optymalnej struktury materaca. Trzeba jednak podkreślić, że niektóre rozwiązania są tylko tymczasowe.

Jak naprawić wgniecenie materaca na 2 proste sposoby

Jak mogę naprawić wgniecenia na moim materacu?

Metoda nr 1. Rozprowadź farsz

Zanim zastanowisz się nad pozbyciem się materaca z powodu wgnieceń na powierzchni, być może nadal możesz przywrócić jego gładkość. Podobnie jak w przypadku innych wypchanych rzeczy, wgłębienia można nadal naprawić, rozprowadzając materiał wewnątrz materaca. Aby to zrobić, możesz odkurzyć materac, aby wygładzić grudki i nierówności.

Te grudki farszu mogą powodować wgniecenia, a ich rozbicie przywróci gładkość powierzchni. Jest to jednak tylko pierwsze rozwiązanie i będzie działać tylko wtedy, gdy wgniecenia są płytkie. Jeśli udało Ci się naprawić gładką powierzchnię, chcesz regularnie odkurzać materac, aby zapobiec ponownemu pojawianiu się nierówności.

Metoda nr 2. Wzmocnij poduszkami

W przypadku głębszych wgłębień odkurzanie materaca nie wystarczy do wyrównania powierzchni. Niestety, kolejnym rozwiązaniem jest tymczasowa naprawa, jeśli nie możesz od razu dostać nowego materaca. Ponieważ wgniecenia wpływają na podparcie, które otrzymasz od materaca; chcesz podnieść powierzchnię za pomocą poduszek.

Miejsca, w których leżysz, powinny być wypełnione, aby postawa ciała pozostała neutralna. Jest to szczególnie pomocne, jeśli wgłębienia materaca są głębokie i obwisłe. Po prostu uważaj, aby nie unosić zbytnio jednej części ciała, ponieważ może to powodować dyskomfort i ból ciała z powodu złej pozycji do spania.

Dlaczego moje łóżko jest zanurzone w środku?

Rzeczywiście, napotkanie wgnieceń na materacu jest kłopotliwe, ponieważ wpływa to na twoją postawę podczas leżenia. Dobrze byłoby wiedzieć, co je powoduje, aby móc później uniknąć tych problemów. Szybkie wyjaśnienie, dlaczego zdarzają się wgniecenia, znajduje się na sprężynach materaca.

Z biegiem czasu tracą pływalność z powodu stałego ciśnienia. Kiedy tak się stanie, nie tylko zanurzysz się w materacu, ale czasami sprężyny będą również wystawać z materiału. Rozwiązanie to polega na wypełnieniu go poduszką i dodaniu nakładki na materac, aby powierzchnia była wygodniejsza.

Inne przyczyny wgniatania materaca to zła pielęgnacja, niska jakość podłoża i długotrwałe użytkowanie przy nierównomiernym rozłożeniu ciężaru. Spodziewasz się nie tylko spadków po materacach ze sprężynami śrubowymi, ponieważ występuje to również w materacach z pianki piankowej i piankowej z pamięcią kształtu. Oznaką, że używałeś wgniecionego materaca, jest budzenie się z bólem ciała spowodowanym niewystarczającym odciążeniem i niewspółosiowością kręgosłupa.

Jak zapobiec zapadaniu się materaca?

Dwie metody, których się właśnie nauczyłeś, to szybkie sposoby na wgniatanie materaca. Czy są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby nie zatonąć materac? W zależności od używanego rodzaju materaca można również obrócić materac, jeśli używasz nakładki na materac, a ponowne rozmieszczenie wypełnienia poszewki poduszki jest niezadowalające.

Możesz również sprawdzić listwy i zablokować je tekturą lub sklejką, aby zapobiec zatonięciu. Jeśli wszystko inne zawiedzie, nie masz innego wyjścia, jak tylko kupić nowy materac. W końcu wspomniane poprawki nie będą trwałe, a jakość snu będziesz tracić na nierównym materacu.

Kiedy należy wymienić materac?

Najlepiej byłoby zapoznać się z różnymi okresami życia, jakich można oczekiwać od każdego rodzaju materaca. Pomoże Ci to ocenić, czy warto naprawić wgłębienie, czy też należy całkowicie wymienić materac. Na przykład materac ze sprężynami śrubowymi może wytrzymać do pięciu lat, szczególnie przy odpowiedniej pielęgnacji.

Jednak po kilku latach nadal może opadać. Możesz spodziewać się, że nastąpi to szybko, jeśli użyjesz cewek metalowych niskiej jakości. Z drugiej strony, materace z pianki z pamięcią kształtu mogą potrzebować nawet 10 lat, zanim będą wymagały wymiany. Jednak stosowane przez nich lepkosprężyste chemikalia mogą powodować zwiotczenie w ciągu trzech lat lub wcześniej.

Inny popularny materac na rynku wykorzystuje piankę piankową i można się spodziewać, że będzie ona opadać szybciej niż wspomniane materiały. Jednak te dobrej jakości powinny wystarczyć na trzy lata. Wreszcie materace lateksowe mają tendencję do opadania po czterech latach, ale mogą wytrzymać do 10 lat.

Wniosek

Jeśli ciągle budzisz się z bólem ciała, przyczyną może być materac. Po potwierdzeniu musisz wiedzieć, jak naprawić wgłębienie materaca, nawet jeśli rozwiązanie jest krótkotrwałe. Dopóki nie otrzymasz nowego materaca, będziesz musiał położyć poduszki na zagłębieniach, aby Twoje ciało pozostało dobrze wyrównane.

Możesz również potrzebować nakładki na materac lub zablokować listwy sklejką, aby rozwiązać problem. W niektórych przypadkach możliwe jest ponowne rozłożenie nierówności poprzez odkurzanie materaca i utrata wgnieceń. Ale po chwili warto zauważyć, że te poprawki mogą nie wystarczyć, a najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w nowy fundament pod materac.