Jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej? 7 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej? Wymaga to uprzedniego wyłączenia myjki ciśnieniowej, wyodrębnienia miejsca nieszczelnego, zmierzenia średnicy węża, pamiętania o złączce zaciskowej zasuwy, dopasowania złączki męskiej, podłączenia i skręcenia adaptera typu M22 oraz zakończenia naprawy.

Naprawa nieszczelności w myjce ciśnieniowej nie jest podobna do naprawy nieszczelności w wężu ogrodowym. Wąż wysokociśnieniowy może wytrzymać kilka funtów na każdy cal kwadratowy ciśnienia, podczas gdy wąż ogrodowy może wytrzymać drobną naprawę. Ponadto często stosowane materiały to trwałe i plastikowe rodzaje pokryć oraz siatki druciane, dzięki czemu nie przeciekają ani nie pękają. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej? 7 prostych kroków!

Kroki mocowania węża myjki ciśnieniowej

Jak więc naprawić wąż do myjki ciśnieniowej? Oto dokładne kroki, które należy wziąć pod uwagę podczas mocowania węża myjki ciśnieniowej:

Krok 1. Najpierw wyłączanie myjki ciśnieniowej

Upewnij się, że najpierw wyłączyłeś myjkę ciśnieniową, w tym wodę spuszczoną całkowicie w wężu ciśnieniowym. Następnie odłącz myjkę elektryczną lub wyłącz myjkę ciśnieniową typu gazowego. Na koniec naciśnij spust, który wyrzuca wodę z węża.

Krok 2. Wyodrębnienie nieszczelnego obszaru

Wyodrębnij nieszczelny obszar, jeśli zauważysz rozdarcie w rurce. Rozłóż go, wykonując kwadratowe cięcia z dwóch stron. Następnie starannie odetnij wąż po którejkolwiek z nieszczelnych stron. Wąż musi radzić sobie z wysokim ciśnieniem. Odetnij więc nieszczelny kawałek i mocno połącz go nowym złączem. Możesz również przeczytać o tym, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej.

Krok 3. Pomiar średnicy węża

Zmierz średnicę węża, aby upewnić się, że używasz odpowiedniej złączki zaciskowej. Na przykład myjka ciśnieniowa do zastosowań domowych ma średnicę 0,25 cala. Potwierdź to najpierw, zanim zrobisz cokolwiek innego.

Krok 4. Mając na uwadze złączkę zaciskową bramy

Wiedz, że złączka zaciskowa bramy ma część żeńską i męską. Ta ostatnia uzupełnia kobiecą część. Następnie przymocuj każdą z tych części do jednego z końców węża. Złączka męska znajduje się na jednym końcu węża, a na przeciwległym jest złącze żeńskie. Rozpocznij smarowanie i odetnij końce olejem silnikowym.

Krok 5. Montaż męskiej złączki

Na dobrze nasmarowanym końcu znajduje się złącze męskie. Użyj dłoni, aby go zacisnąć. Wyprostuj zagniecenia i zapewnij stabilne i idealne dopasowanie. Wykonaj ten sam proces ze złączem żeńskim. A następnie połącz je ze sobą. Następnie użyj klucza nastawnego, aby dokręcić jego połączenie.

Krok 6. Podłączanie i przykręcanie adaptera typu M22

Podłącz adapter typu M22 i przykręć go do myjki ciśnieniowej. Tak łatwo to zrobić. Następnie zacznij cieszyć się myciem ciśnieniowym bez jakichkolwiek wycieków. Jeśli chcesz, zdecyduj się na wymianę, jeśli nie chcesz naprawiać węża.

Krok 7. Zakończenie naprawy

Kontynuuj każdy krok. Następnie sprawdzaj wszystko w kółko. Ponadto zbadaj połączenia między zaciskiem, złączką i wężem. I spróbuj sprawdzić, czy siedzą poprawnie, w niewłaściwy sposób. To, co zapewnia, to bezpieczeństwo i; udana naprawa w wężu. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o zimowaniu i przechowywaniu myjki ciśnieniowej.

Materiały do ​​przygotowania podczas mocowania węża myjki ciśnieniowej

Materiały do ​​przygotowania wspomnianej naprawy obejmują olej silnikowy, wagę, przecinak, klucz nastawny, złączkę zaciskową typu bramek oraz & Adapter M22.

Powody, dla których wąż do myjki ciśnieniowej staje się problemem

Jednym z oczywistych powodów, dla których wąż myjki ciśnieniowej staje się problemem, jest nadmierne ciśnienie wody. Wąż nie wytrzymuje określonej ilości naprężeń, nawet przy wysokim ciśnieniu wody. To wciąż jeden z powodów przecieków. Wyciek nadal występuje, gdy wąż zbliży się do wylotu płuczki gazowej. Inne przyczyny mogą obejmować plątanie się lub zaginanie pod naciskiem, normalne zużycie i; łza i nie tylko. Różne niezręczne sytuacje mogą spowodować nieszczelny wąż.

Korzyści po naprawie węża do myjki ciśnieniowej

Oto korzyści, które odczujesz po naprawieniu węża myjki ciśnieniowej

  • Napraw wąż, jeśli nie ma ciśnienia, ponieważ może to być owocne, ponieważ zapobiega to przedostawaniu się wody przez różne otwory w wężu.
  • Napraw nieszczelny wąż, aby rozwiązać problem z wodą na końcu węża.
  • Wadliwy stały wąż może powodować nierównomierne ciśnienie wody. Nie ma już pulsującego i skokowego ciśnienia, które jest bardzo powszechne w domowych myjkach ciśnieniowych.
  • Wąż myjki ciśnieniowej ma nieodpowiednie złączki. Nie ma możliwości zamocowania łączników do wadliwego węża. Chociaż zastosujesz odpowiednie okucia, zakręcony otwór lub wąż nie pozwolą na dobre działanie węża.

Podczas gdy próbujesz zapakować papiery, taśmy, & kleje do naprawy, nadal są skutecznym rozwiązaniem tymczasowym, a nigdy trwałym. Nawet jeśli użyjesz kleju lub taśmy izolacyjnej, nadal będzie działać, jeśli będzie wysoki & stałe ciśnienie wody.

To okładka!

Dowiesz się, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej metodą „zrób to sam”. Postępuj zgodnie z wymienionymi wyraźnymi krokami i wymień stary na nowy. To przyjemny pomysł, jeśli uważasz, że nie możesz go naprawić. Przed naprawą przeczytaj instrukcje producenta. Przygotuj potrzebne narzędzia i zrelaksuj się podczas naprawy tych rzeczy. Ciesz się korzyściami później, po naprawieniu węża myjki ciśnieniowej! Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej i jak uruchomić myjkę ciśnieniową gazu.