Jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej? 7 prostych kroków!

Jeśli Twój wąż ciśnieniowy ulegnie uszkodzeniu lub pęknie podczas pracy, musisz pomyśleć o: jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej? Ten artykuł poprowadzi Cię przez wszystkie kroki, aby naprawić wąż do myjki ciśnieniowej.

Myjka ciśnieniowa może ulec uszkodzeniu z powodu wysokiego ciśnienia wody. Jest stworzony do pracy w ten sposób, aby pozbyć się uporczywych plam. Myjka ciśnieniowa to niezbędne urządzenie każdego gospodarstwa domowego. Służy do czyszczenia garażu, podjazdu, ogrodzenia i zewnętrznej części domu.

Korzystanie z myjki ciśnieniowej zaoszczędzi dużo czasu i smarowania kolan. Możesz szybko pozbyć się uporczywych plam z betonowej podłogi podjazdu, wskazując na nią myjkę ciśnieniową. Z czasem wąż myjki ciśnieniowej może ulec zużyciu i uszkodzeniu. Wąż jest niezbędnym elementem myjki ciśnieniowej. Utrzymuje ciśnienie wody. Uszkodzenie węża myjki ciśnieniowej może być frustrujące i kosztowne. Lepiej więc go naprawić niż wymienić.

Kroki wymiany węża myjki ciśnieniowej

Wąż myjki ciśnieniowej przecieka, gdy jest uszkodzony lub ma dziury w wężu. Uszkodzenie w wężu powoduje, że woda wypływa stamtąd, co powoduje mniejsze ciśnienie z dyszy. Wąż do myjki ciśnieniowej jest drogi, a używanie uszkodzonego może być niebezpieczne. Więc będziesz musiał go naprawić przed ponownym użyciem. Nie można naprawić węża myjki ciśnieniowej, uszczelniając go taśmą klejącą. Żaden klej nie naprawi uszkodzonego węża myjki ciśnieniowej.

Wszelkie uszkodzenia węża myjki ciśnieniowej: należy natychmiast naprawić. Woda pod wysokim ciśnieniem wydobywająca się z otworów może spowodować poważne obrażenia. Poniżej znajdują się kroki, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej:

Krok 1. Wyłącz urządzenie

Wyłączyć myjkę ciśnieniową, gdy tylko zauważysz uszkodzenie lub rozdarcie w wężu. Następnie odłącz urządzenie. Nigdy nie przechodź do dalszego kroku bez upewnienia się, że myjka ciśnieniowa jest całkowicie wyłączona.

Krok 2. Usuń wodę z węża

Po wyłączeniu myjki ciśnieniowej odczekaj pięć minut, aby upewnić się, że nie ma w niej prądu elektrycznego. Następnie upewnij się, że w wężu nie ma wody. Nigdy nie należy pracować z mokrym wężem. Jeśli pracujesz z mokrym wężem zaraz po wyłączeniu urządzenia, może być w nim prąd elektryczny. Woda w wężu i prąd elektryczny razem mogą spowodować poważne obrażenia, takie jak porażenie prądem.

Dlatego przed przystąpieniem do pracy z wężem myjki ciśnieniowej należy usunąć wodę. Aby usunąć wodę z węża myjki ciśnieniowej: kontynuuj dociskanie końcówki węża. Upewnij się, że spuściłeś całą wodę z węża. Praca na suchym wężu jest bardziej dostępna i bezpieczna.

Możesz również przeczytać o tym, ile wody zużywa myjka ciśnieniowa.

Krok 3. Znajdź uszkodzoną część

Następnie musisz zlokalizować obszar na wężu, który jest uszkodzony. Jeśli znajdziesz część z nacięciami lub dziurami, poczekaj, aż wyschnie, możesz również użyć ręcznika, aby ją wysuszyć. Gdy wyschnie, zaznacz obszar. Znak na uszkodzonej części ułatwi jej przecięcie lub możesz usunąć niewłaściwą część węża.

Krok 4. Wytnij uszkodzoną część

Do usunięcia uszkodzonej części węża potrzebny będzie przyrząd do cięcia. Kup nowe narzędzie tnące, zamiast używać starego i zardzewiałego. Ostre narzędzie do cięcia zapewni dokładniejsze cięcie. Użycie starego narzędzia tnącego spowoduje nierówne cięcia, które mogą powodować problemy z instalacją złączy. Używając nowego narzędzia tnącego, wykonaj kwadratowe nacięcie na wężu. Ostrożnie usuń uszkodzoną część. Upewnij się, że wykonujesz schludne i ostre cięcie.

Krok 5. Kup zawór przyłączeniowy gazu

Będziesz potrzebować zaworu odcinającego do węża myjki ciśnieniowej. Możesz kupić zawór zasuwowy w dowolnym sklepie z narzędziami. Jednak upewnij się, że kupujesz zawór zasuwowy zgodny ze średnicą węża myjki ciśnieniowej. Zazwyczaj średnica węża myjki ciśnieniowej wynosi około sześciu milimetrów lub jednej czwartej cala. Nigdy nie kupuj niewłaściwego rozmiaru zaworu zasuwowego, ponieważ nie spełni swojego zadania.

Krok 6. Zamontuj zawór odcinający na wężu

Po zakupie łącznika bramkowego przyszedł czas na jego montaż. Rozmontuj zawór zasuwowy na dwa elementy: jeden męski, a drugi żeński. Po jednej stronie węża ciśnieniowego wepchnij męską część zaworu do węża. Upewnij się, że zawór jest ustawiony równolegle do węża. Pierścienie dociskowe utrzymują zawór we właściwej pozycji. Dlatego wsuń pierścień dociskowy na zawór męski. Teraz przymocuj żeńską część zaworu po przeciwnej stronie męskiego zaworu. Po jednej stronie węża jest podłączony i zabezpieczony. Powtórz ten sam proces po drugiej stronie.

Krok 7. Użyj klucza, aby zabezpieczyć zawór

Za pomocą klucza dokręć zawór łącznika zasuwowego do węża. Po zamontowaniu zaworu można teraz obsługiwać myjkę ciśnieniową. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak wyregulować zawór odciążający myjki ciśnieniowej i wyregulować zawór odciążający myjki ciśnieniowej.

To okładka!

Oto proste kroki, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej. Uszkodzenie w wężu możesz naprawić samodzielnie. W dowolnym momencie jesteś zdezorientowany lub nie rozumiesz kroku: sugerujemy zatrzymanie procedury i skontaktowanie się z profesjonalistą.