Jak naprawić uszkodzony przez wodę blat w 5 prostych krokach?

Umiejętność naprawy uszkodzonego przez wodę blatu pomoże Ci zaoszczędzić trochę czasu na panikowanie z powodu zepsutego blatu. Zamiast tego możesz oznaczyć uszkodzony obszar.

Nie przegapisz tego, ponieważ uszkodzony przez wodę blat zwykle pęcznieje. Szczegóły tego, co możesz zrobić dalej, są opisane poniżej.

Wraz z etapami naprawy uszkodzonych przez wodę blatów, uwzględniliśmy również sposób usuwania plam wodnych z drewnianych blatów. Na koniec uwzględniliśmy temat ubezpieczenia i czy szkody spowodowane przez wodę na blatach kuchennych są objęte jego ochroną ubezpieczeniową.

Kroki naprawy uszkodzonych przez wodę blatów

Blaty często mają kontakt z wodą, więc są bardziej podatne na uszkodzenia przez wodę. Chociaż nie oznacza to, że po prostu pozwalasz, aby woda uszkodziła blaty, zwłaszcza te znajdujące się w pobliżu zlewu. Oto kroki, które możesz wykonać, aby naprawić uszkodzone przez wodę blaty.

Krok 1. Wyjmij zlew

Jeśli w pobliżu zlewu doszło do obrzęku spowodowanego zalaniem wodą, najpierw należy go wyjąć. Ostrożnie wyjmij zlew, aby nie uszkodzić dalej laminatu blatu. Jeśli potrzebujesz dokładniejszego przewodnika po demontażu zlewu, obejrzyj ten film.

Krok 2. Użyj ołówka do smarowania

Po wyjęciu zlewu zaznacz opuchnięte części blatu ołówkiem do smarowania. Poczuj spuchnięte części i zaznacz oba końce tych części.

Możesz użyć linijki do dokładnego sprawdzenia, czy narysowałeś we właściwym miejscu. Po dwukrotnym sprawdzeniu liniałem, przenieś znak na wewnętrzną stronę (tam, gdzie kiedyś był zlew) blatu.

Krok 3. Zmierz i wytnij

Zmierz wybrzuszenie, a następnie użyj narzędzia oscylacyjnego i ostrza do cięcia drewna, aby przeciąć zaznaczoną część blatu. Nie przecinaj całości i zostaw dziurę w blacie. Wystarczy wyciąć obszar równolegle do dotkniętej powierzchni, na około ¼ cala wysokości.

Zachowaj ostrożność podczas cięcia i utrzymuj ją tak prosto, jak to możliwe. Nie przechylaj ostrza do góry i nie przecinaj górnej części blatu. Tnij tak głęboko, jak krawędź wypukłości.

Krok 4. Krawędź prosta

Uzyskaj prostą krawędź i połóż ją na opuchniętym obszarze. W zależności od szerokości spuchniętego obszaru możesz potrzebować kilku zacisków.

Upewnij się również, że zaciski, których używasz do linii prostej, pasują. Następnie wykonaj dopasowanie na sucho za pomocą zacisku i linijki i obmacuj krawędzie.

Krok 5. Taśma malarska i klej

Po zaciśnięciu wypukłości nałóż na nią taśmę malarską, aby niczego nie zamieniać. Następnie weź klej goryla i aktywuj go wodą.

Wlej trochę wody do wyciętej szczeliny, a następnie dodaj do niej trochę kleju. Rozwiąż wiązanie wewnątrz przestrzeni za pomocą szpachli.

Następnie użyj linijki i zacisku, aby dokręcić gniazdo. Następnie zetrzyj nadmiar kleju goryla.

Pozostaw zacisk i linijkę na dotkniętym obszarze na kilka godzin. Następnie usuń taśmę malarską i ponownie zainstaluj zlew.

Jak usunąć plamy wodne z drewnianych blatów?

Uszkodzenia powodowane przez wodę to nie tylko wybrzuszenia na blatach, ale mogą to być również plamy na blacie. Musisz wiedzieć, że są dwa rodzaje plam. Są plamy na powierzchni i głębokie plamy.

Jeśli plamy na twoich drewnianych blatach są białe, to są to plamy powierzchniowe. Jeśli są koloru ciemnobrązowego lub nawet czarnego, mogą to być głębokie plamy. Plamy z powierzchni można usunąć, pocierając poplamioną powierzchnię płatkiem z bardzo cienkiej wełny drucianej z olejkiem cytrynowym.

Aby uzyskać głębsze plamy, oto kroki:

Krok 1. Piasek

Szlifować wykończenie blatu w kierunku słojów. Zrób to lekko.

Krok 2. Wybielacz

Po przeszlifowaniu poplamionej powierzchni osusz ją odrobiną wybielacza. Powtarzaj to, aż plama zostanie usunięta. Jeśli plamy nie można usunąć za pomocą bibuły, pozostaw na niej trochę wybielacza na noc.

Możesz użyć komercyjnego wybielacza do drewna, jeśli standardowy wybielacz nie działa. Pamiętaj jednak, aby postępować zgodnie z instrukcjami na dostępnym w handlu wybielaczu do drewna.

Krok 3. Wyczyść

Po wybieleniu plamy dokładnie wyczyść blat. Pozostaw blat do wyschnięcia i wykończ blat olejem bezpiecznym dla żywności.

Po oczyszczeniu i wykończeniu nadaj kolor blatowi, pracując warstwami.

Czy szkody spowodowane przez wodę są częścią mojego ubezpieczenia?

Jeśli jesteś ubezpieczony, dobrą wiadomością jest to, że szkody w kuchni są objęte ochroną ubezpieczeniową firm ubezpieczeniowych. Mogą jednak być dość surowe, jeśli chodzi o koszty napraw.

Rzeczoznawcy ubezpieczeniowi mogą zatrudnić dla Ciebie kontrahentów, co może być dla Ciebie dobrą lub złą wiadomością. Dobrze, bo wtedy nie będziesz musiał sam szukać kontrahentów. Źle, bo wtedy nie mógłbyś prześwietlać kontrahentów tak, jak chcesz.

Najlepszym posunięciem jest nadal skonsultowanie się z prawnikiem, co zrobić w związku z likwidatorami ubezpieczeń i kosztami naprawy szkód spowodowanych przez wodę.

Wniosek

Dotarłeś do końca tego artykułu o naprawie uszkodzonego przez wodę blatu! Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś o naprawie blatów, usuwaniu plam i ubezpieczeniu od zalania.