Jak naprawić uszkodzony beton z myjki ciśnieniowej? 8 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak naprawić uszkodzony beton z myjki ciśnieniowej? Czy zauważyłeś jakieś widoczne znaki wodne lub linie na powierzchni betonu po użyciu myjki ciśnieniowej, jak sądzę. Możesz to zrobić w ośmiu prostych krokach.

Znaki wodne lub linie po myciu ciśnieniowym są powszechne, więc nie martw się zbytnio, ponieważ naprawimy to myciem kwasem! Znane jest również jako wytrawianie kwasem, jeśli nie znasz jeszcze prania kwasem. Jest to proces, w którym użyjesz kwasu do czyszczenia lub usuwania tych śladów.

Ale jak pojawiają się linie lub znaki wodne? Kiedy wykonujesz pracę (mycie ciśnieniowe), ciśnienie wody wychodzącej z dyszy ma wyższe ciśnienie, a koncentracja dyszy kontroluje przepływ. Dlatego zawsze zaleca się zachowanie odległości od dyszy do pożądanej powierzchni i użycie odpowiedniej dyszy do czyszczenia. Ponadto niektórzy twierdzą, że znajdują małe dziury poza liniami wodnymi.

Wytrawianie lub pranie kwasem

Do usuwania znaków wodnych z powierzchni betonu można użyć trzech kwasów, takich jak kwas amidosulfonowy, fosforowy i solny. Sulfamic może być stosowany w pomieszczeniach i jest najbezpieczniejszy spośród innych, natomiast fosfor jest łatwiejszy w użyciu w obszarach, w których znajdują się materiały wrażliwe na kwasy lub stal nierdzewną. Tymczasem kwas solny, powszechnie znany jako kwas murianowy, jest dobry na zewnątrz, ponieważ ma silne opary i jest preferowany przez większość profesjonalistów. Ponieważ kwasy te są niebezpieczne, należy prawidłowo obchodzić się z tą metodą, nosić odzież ochronną i stosować środki ostrożności.

Kroki mocowania uszkodzonego betonu z myjki ciśnieniowej

Jeśli nie jesteś jeszcze odpowiednio przeszkolony w używaniu myjki ciśnieniowej i nie znasz różnych typów dysz, jednym z problemów, które napotkasz po myciu, są białe linie lub nierówny kolor powierzchni betonu. Z drugiej strony niektórzy użytkownicy zgłaszają również, że pojawiają się dziury. Ale możesz naprawić te dwa rodzaje szkód od razu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, jak naprawić uszkodzony beton z myjki ciśnieniowej i poznaj kilka wskazówek. Możesz użyć trawienia kwasem do naprawy linii wodnych lub śladów.

Krok 1. Usuń brud i brud

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to usunąć wszystkie zabrudzenia i brud. Jeśli robisz tę metodę na swoim podjeździe lub chodniku, możesz szybko to zmieść. Możesz użyć długiej szczotki lub miotły, a następnie przenieść materiały lub meble, aby zapobiec ich zamoczeniu. Oto jak czyścić cegłę i beton myjką ciśnieniową!

Krok 2. Nosić odzież ochronną

Po skutecznym usunięciu zabrudzeń z powierzchni należy przystąpić do przygotowania ochraniaczy. Możesz używać rękawic i innego sprzętu ochronnego, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Używając kwasu moczowego, użyj respiratora z filtrem kwasowym. Ten rodzaj kwasu wytwarza silne opary. Zawsze podejmuj środki ostrożności podczas obchodzenia się z chemikaliami, ponieważ ich zignorowanie może spowodować niepożądane sytuacje, a my nie chcielibyśmy, abyś zrobił sobie krzywdę.

Krok 3. Przygotuj kwas

Zwykle kwasy muratowe są obecne w domu i łatwiej je kupić, ale można je znaleźć w sklepach metalowych i innych domach towarowych, jeśli wolisz inne kwasy. Jeśli masz już kwas do użycia, czas wymieszać go z wodą. Do mieszania roztworu należy używać plastikowych wiader, ponieważ tworzywa sztuczne są kwasoodporne. Następnie wlej najpierw trochę wody do wiadra, a następnie sprawdź dokładną ilość potrzebną na etykiecie producenta z tyłu opakowania w każdym rodzaju kwasu.

Krok 4. Zwilż powierzchnię betonu

Użyj węża ogrodowego i zwilż betonową powierzchnię bez budyniu. Upewnij się, że usuniesz wszystkie znajdujące się w pobliżu meble i rośliny. Możesz również podzielić sekcję w trawieniu, aby utrzymać je w stanie wilgotnym i zapobiec wysychaniu.

Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej i jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej.

Krok 5. Zastosuj kwas

Teraz możesz nanieść roztwór kwasu na powierzchnię. Do rozprowadzenia roztworu można użyć zraszacza ogrodowego. Następnie rozprowadź kwas za pomocą pędzla do kamienia i pozostaw na co najmniej dziesięć minut.

Krok 6. Spłucz kwas

Zanim kwas wyschnie na powierzchni należy go kilkakrotnie spłukać. Możesz również użyć długiego pędzla do zeszorowania kwasów. Proszę nie pozostawiać kwasu do wyschnięcia na powierzchni, ponieważ pozostawienie go może spowodować uszkodzenia.

Krok 7. Zneutralizuj powierzchnię

Po spłukaniu kwasu należy zneutralizować powierzchnię. Możesz użyć amoniaku, sody oczyszczonej, wapna ogrodowego lub kupić produkty neutralizujące kwasy. Aby przygotować rozwiązanie, postępuj zgodnie z etykietą neutralizującą na opakowaniu. Ale dodaj wodę na amoniak, sodę oczyszczoną i wapno ogrodowe.

Krok 8. Spłucz neutralizator kwasu

Do spłukania neutralizatora kwasu można użyć węża ogrodowego. Zetrzeć neutralizator kwasowy i kontynuować proces aż do całkowitego usunięcia. Możesz użyć paska pH, aby sprawdzić kwasowość, aby się upewnić. Jeśli Twój beton ma małe dziury po myjce ciśnieniowej, możesz wylać trochę cementu i wyrównać powierzchnię. Następnie pozostaw do wyschnięcia.

To okładka!

Traktowanie uszkodzonego betonu myjką ciśnieniową nie jest trudne. Na powierzchnię można wytrawić kwasem lub wylać cement. Teraz kłopot z naprawą uszkodzonego betonu z myjki ciśnieniowej nie jest już problemem.