Jak naprawić uszkodzone przez wodę skórzane foteliki samochodowe na 4 proste sposoby?

Gdy zastanawiasz się z niepokojem „jak naprawić uszkodzone przez wodę skórzane foteliki samochodowe”, prawdopodobnie zapomniałeś, że drzwi lub okno Twojego samochodu są otwarte. Dobra wiadomość jest taka, że ​​niewielka ilość wody, jeśli zostanie natychmiast wyczyszczona, nie uszkodzi skóry .

Fotele skórzane to wyrafinowany dodatek do każdego wnętrza, czy to w domu, czy w pojeździe. Jednak chociaż materiał jest wytrzymały, wytrzymały i może wytrzymać wiele uszkodzeń, jest również podatny na długotrwałe uszkodzenia spowodowane takimi żywiołami, jak deszcz czy woda. Jeśli te problemy zostaną rozwiązane jak najszybciej po rzeczywistych szkodach, możesz je rozwiązać.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę skórzane foteliki samochodowe na 4 proste sposoby?

Jak naprawić uszkodzony przez wodę skórzany fotelik samochodowy

1. Mydło do naczyń

Za pomocą płynu do naczyń można usunąć plamy z wody ze skórzanych foteli samochodowych. Ta procedura pozwala na użycie zwykłego łagodnego mydła do naczyń lub detergentu do naczyń.

Jednym z najtrudniejszych aspektów tej procedury jest to, że większość środków do mycia naczyń nie reaguje, co oznacza, że ​​najlepiej sprawdzą się w przypadku lekkich plam z wody na skórzanych siedzeniach samochodowych. Pamiętaj, że nie chcesz używać mydeł do naczyń, które zawierają wiele chemikaliów lub są potencjalnie szkodliwe dla zdrowia. Twoja skóra może ponieść negatywne konsekwencje, jeśli ich użyjesz, ponieważ może być niebezpieczna.

2. Ocet

Jeśli chodzi o usuwanie wszelkiego rodzaju plam ze skóry, znakomitą metodą jest zastosowanie octu, a konkretnie octu białego. Ocet to niezawodny środek czyszczący, który jest wyjątkowo odporny na plamy, a jednocześnie dość łagodny dla skóry. Jeśli mieszanka zostanie niewłaściwie zastosowana, może to doprowadzić do nadmiernego wysuszenia skórzanego siedzenia, powodując pękanie i ścieranie się skóry z siedzenia.

Jeśli masz zacieki na skórzanych fotelach samochodowych, eliminacja metodą białego octu jest całkiem skuteczna. Pozostawi twoją skórę bez skazy i znów będzie wyglądać dobrze. Ta procedura będzie doskonała do usuwania uporczywych zacieków.

3. Docieranie

Ta procedura składa się z prostego procesu odwracania plamy wodnej w celu jej usunięcia. Aby zabieg ten zakończył się sukcesem, konieczne jest ponowne zagęszczenie zabrudzonego wodą obszaru.

Użyj gąbki, aby lekko przetrzeć całe odbarwione skórzane siedzisko. Włóż mokrą gąbkę do krawędzi zaplamionego obszaru, upewniając się, że cała woda została usunięta. Utrzymuj nadmierne nasycenie na skórzanej powierzchni fotelika samochodowego, ale unikaj nadmiernego nasycenia go, aby wsiąknął w siedzenie.

4. Soda oczyszczona

Jeśli chodzi o nakładanie sody oczyszczonej na skórę, może to być trochę brudne, ale może być bardzo skuteczne w usuwaniu uszkodzeń spowodowanych przez wodę ze skóry przy prawidłowej aplikacji. Chociaż jest to bardzo skuteczna metoda usuwania plam wodnych ze skóry, możliwe jest pozostawienie plam z proszku do pieczenia na siedzeniach pojazdu, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki ostrożności.

Nałóż sporą ilość sody oczyszczonej na uszkodzone miejsca w skórzanym foteliku samochodowym. Upewnij się, że przebarwienie jest całkowicie zakryte. Pozostaw na około 15-20 minut. Możesz użyć odkurzacza, aby usunąć sodę oczyszczoną, która utknęła w skórzanym foteliku samochodowym, jeśli użyjesz sody oczyszczonej zamiast octu.

Czy woda niszczy skórę?

Niewielka ilość wody w żaden sposób nie zaszkodzi skórze, ponieważ większość produktów skórzanych jest pokryta warstwą ochronną, która zapewnia wystarczająco dużo czasu na usunięcie rozlanych płynów, zanim skóra wchłonie wodę. Kiedy rozpryski i niewielka ilość wody uszkadzają skórę, skóra jest zwykle tylko usztywniana z powodu uszkodzenia.

Z różnych powodów naprawa skórzanych foteli samochodowych po ich uszkodzeniu przez wodę jest niezbędna. Oprócz wpływu na wygląd i wartość odsprzedaży pojazdu, wyrządzone szkody mogą powodować rozwój pleśni i nieprzyjemny smród, który przenika do Twojego pojazdu. W szczególności pleśń może stać się alergią, która może irytować Ciebie lub członka Twojej rodziny.

Jak wysuszyć fotelik samochodowy po deszczu?

Krok 1. Wchłonąć wodę za pomocą lnianego ręcznika. Usuń nadmiar wody z siedziska odkurzaczem na mokro i sucho, aby uniknąć rozwoju pleśni. Nietłusta ściereczka i środek czyszczący usuną starą odżywkę, która wypłynęła na powierzchnię z powodu opadów deszczu.

Krok 2. Odwodnij skórę. Unikaj wystawiania skóry na słońce w celu wysuszenia. W rezultacie skóra może pękać i twardnieć.

Krok 3. Przygotuj skórę. Nałóż odżywkę do skóry na wilgotną skórę. Pozwala na wniknięcie roztworu do skóry.

Krok 4. Odwodnij skórę. Pozostaw odżywkę na 30 minut. Jeśli jakakolwiek odżywka urosła do góry, wytrzyj ją ręcznikiem. Odczekaj kilka godzin, aż skóra wyschnie.

Wniosek

Znajomość niezbędnych informacji pomoże Ci w naprawianiu uszkodzonych przez wodę skórzanych fotelików samochodowych. Pamiętaj, aby natychmiast wykonać kroki i sposoby naprawy.

W ten sposób możesz uratować swoje skórzane siedzenie następnym razem, gdy woda ostatecznie je uszkodzi. Zaoszczędzi to również więcej czasu na jego naprawę.