Jak naprawić uszkodzone przez wodę myte drewno: 8 łatwych kroków

Oczyść pleśń i plamy z wody, a następnie przemaluj materiał. Ta metoda jest najlepszym sposobem naprawy uszkodzonego przez wodę, umytego na biało drewna.

Uważaj na wszelkie oznaki zalania, ponieważ pleśń i pleśń, które się z nią wiążą, mogą być szkodliwe dla Twoich bliskich. Nie stresuj się jednak; naprawa umytego na biało drewna to łatwe zadanie, które wymaga minimalnej ilości materiałów.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę myte drewno: 8 łatwych kroków

Co to jest bielone drewno?

„White wash” to sposób na rozjaśnienie drewna. Białą farbę rozcieńczasz wodą lub terpentyną i malujesz na deskach.

Rozcieńczona farba pozwala na uwidocznienie naturalnego słojów drewna. Daje to materiałowi wygodną i lekką estetykę i jest popularny wśród domów na plaży i gospodarstw rolnych.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę myte drewno

Być może Twoje drewno jest stale mokre przez deszcz lub jest wyciek, którego nie zauważyłeś w domu. Ten piękny materiał nie jest odporny na uszkodzenia przez wodę, więc powinieneś być gotowy do wykonania odpowiednich napraw, gdy zauważysz jakiekolwiek oznaki.

Krok 1. Usuń całą widoczną pleśń i pleśń

Wynieś meble na zewnątrz, aby usunąć pleśń. Wymieszaj dwie szklanki wybielacza z wiadrem ciepłej wody i dodaj 3 szklanki płynu do mycia naczyń.

Użyj tej mieszanki do czyszczenia drewna, a następnie zmyj je wężem ogrodowym. Pamiętaj, aby podczas czyszczenia używać rękawiczek, aby chronić ręce.

Krok 2. Usuń plamy z wody

Nałóż trochę środka do czyszczenia mebli drewnianych na miękką białą szmatkę. Dodaj trochę olejku pomarańczowego, aby pomóc w czyszczeniu.

Wcieraj czyścik w drewno okrężnymi ruchami, aż plama zniknie. Alternatywnymi środkami czyszczącymi są majonez lub dressing z oleju sałatowego, które można usunąć środkiem do czyszczenia drewna.

Krok 3. Przeszlifuj meble, aby uzyskać silne plamy

Użyj szlifierki elektrycznej z papierem ściernym o ziarnistości 220. Używaj maski przeciwpyłowej i upewnij się, że masz odpowiednią wentylację podczas pracy.

Najpierw przeszlifuj części plamami wodnymi, a następnie kontynuuj do reszty drewna, aby było równe. Usuń pył drzewny za pomocą pędzla.

Krok 4. Użyj chemicznego środka do usuwania głęboko osadzonych plam

Zanurz pędzel w środku do usuwania i nałóż go na powierzchnię mebli. Poczekaj, aż roztwór utleni się lub zacznie bąbelkować.

Krok 5. Zeskrob meble

Użyj szpachelki, aby zeskrobać drewno po usunięciu go. Następnie użyj papieru ściernego o ziarnistości 150, aby usunąć nadmiar.

Krok 6. Przyklej luźne połączenia drewna

Czasami uszkodzenie przez wodę może spowodować rozpad drewna. Więc musisz je ponownie skleić mocnym klejem do drewna.

Usuń stary klej, szlifując obszar papierem ściernym o ziarnistości 150. Następnie sklej ze sobą elementy mebli i pozostaw je do wyschnięcia na noc za pomocą zacisku.

Krok 7. Ponownie pomaluj drewno

Po naprawieniu mebli możesz przemalować drewno, stosując technikę białego lakieru. Upewnij się, że używasz równych pociągnięć, aby uzyskać schludny wygląd.

Krok 8. Nałóż trochę lakieru

Lakier jest idealnym wykończeniem Twojego drewna. Wybierz typy odporne na wodę i owady, aby Twoje meble były bezpieczne.

Czy można malować mokre drewno?

Czasami musisz dokończyć swoje majsterkowanie. projekty w pośpiechu, więc masz tendencję do szukania skrótów w każdy możliwy sposób. Jedną z najbardziej czasochłonnych części naprawy mebli jest oczekiwanie na wyschnięcie drewna.

Może się to wydawać nieproduktywne, ale możliwe jest malowanie drewna, gdy jest jeszcze wilgotne od wszystkich środków czyszczących.

Użyj ręcznika papierowego, aby maksymalnie wysuszyć drewno. Następnie umieść wentylator elektryczny obok tarcicy na kilka minut.

Teraz możesz pokryć drewno białą farbą. Ta opcja jest dostępna tylko wtedy, gdy się spieszysz; zawsze najlepiej jest pozostawić drewno do wyschnięcia w sposób naturalny przed nałożeniem farby.

Pielęgnacja białych mytych mebli

Zapobieganie uszkodzeniom jest zawsze najlepszym sposobem na zakup mebli. Dbaj o bezpieczeństwo drewna, podejmując również inne środki zapobiegawcze.

Chroń go przed zalaniem

Trzymaj meble w miejscu, które nie zamoczy się szybko lub nałóż wodoodporny lakier, aby zapobiec plamom.

Trzymaj go z dala od bezpośredniego światła słonecznego

Stała ekspozycja na światło słoneczne może powodować blaknięcie, odpryskiwanie lub żółknięcie drewna. Trzymaj meble z dala od miejsc, w których będzie za dużo słońca.

Czyść go raz w miesiącu

Comiesięczne czyszczenie pomoże Ci wykryć plamy lub pleśń, więc niech to będzie rutyna dla Twoich mebli. Możesz użyć dostępnego DIY. środki czyszczące, takie jak ocet winny zmieszany z wodą. Usuń również odciski palców na meblach, aby były piękne.

Czy ubezpieczenie może obejmować bielone bielone drewno?

Może twoje obrażenia od wody są trochę zbyt intensywne dla majsterkowania. technik obsługi i potrzebujesz pomocy profesjonalisty. To będzie spory koszt!

Chyba że masz ubezpieczenie mebli, oczywiście. Plan ochrony mebli może pomóc w pokryciu kosztów ubocznych. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje wszystko, od plam po oparzenia, w zależności od Twojej polisy.

To najlepszy sposób, aby chronić swoje finanse przed wszelkimi incydentami związanymi z meblami; pamiętaj tylko, aby skonsultować się z prawnikiem w przypadku jakichkolwiek pytań.

Wniosek

Białe meble dodają pięknej estetyki do Twojej przestrzeni życiowej, ale mogą się to zmienić, gdy zostaną uszkodzone. Kiedy wiesz, jak naprawić zniszczone przez wodę białe, myte drewno, możesz sprawić, by Twój dom wyglądał na spokojny i relaksujący.