Jak naprawić uszkodzone przez wodę drewniane kołki: 4 proste kroki dla majsterkowiczów

Wiedza o tym, jak ocenić zakres szkód spowodowanych przez wodę, jest niezbędnym krokiem w naprawie uszkodzonych przez wodę kołków drewnianych. Ma to na celu pokazanie, ile wysiłku trzeba włożyć, aby odnowić drewniane kołki i ściany.

Oprócz oceny uszkodzeń, instrukcje zawierają również wskazówki dotyczące czyszczenia i renowacji. Jednak wcześniej postanowiliśmy wyjaśnić, czym są kołki do drewna i w jaki sposób ulegają uszkodzeniu przez wodę, aby lepiej poinformować Cię na ten temat.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę drewniane kołki: 4 proste kroki dla majsterkowiczów

Czym są kołki drewniane?

Drewniane kołki są częścią ramy Twojego domu. Służą do podtrzymywania drzwi i okien. Możesz jednak również użyć drewnianych kołków do oddzielenia przestrzeni (np. ścian działowych).

Szpilki mogą być również wykonane ze stali, a ich zastosowanie zyskuje na popularności. Chociaż w Ameryce Północnej drewno jest bardziej typowym materiałem używanym do budowy słupków.

Używając drewna na ćwieki, muszą być suche. W przeciwnym razie skręcą się lub skurczą. Poniżej dowiesz się więcej na temat uszkodzeń spowodowanych przez wodę na drewnianych kołkach.

Jak uzyskują obrażenia od wody?

Jak wspomniano powyżej, drewniane kołki są używane w konstrukcji twojego domu i muszą być suche, gdy są używane. To ostrzeżenie jest odpowiednie podczas budowy domu, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko narażenia na działanie żywiołów.

Podczas gdy suszenie może nie stanowić większego problemu w przypadku konstrukcji, drewniane kołki mogą się kurczyć podczas wysychania. Inną kwestią związaną z uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę podczas budowy jest rozwój pleśni, który zagraża integralności konstrukcji domu.

Niewątpliwie powodem do niepokoju są uszkodzenia wody podczas budowy. Szkody wodne mogą również wystąpić po budowie, w postaci nieszczelnych rur i ulewnych deszczy.

Ulewne deszcze i nieszczelne rury nasiąkają wodą ściany, powodując spuchniętą i kruszącą się ścianę. Woda byłaby wówczas bardziej wchłaniana i wpływała na drewniane słupki ścienne, co może wpłynąć na integralność strukturalną domu. Zapoznaj się z typowymi oznakami uszkodzeń spowodowanych przez wodę na drewnianych kołkach, aby dowiedzieć się, na co należy uważać poniżej.

Częste oznaki uszkodzenia przez wodę kołków drewnianych

Ponieważ słupki ścienne są częścią konstrukcji twojego domu, nie są widoczne. Oznacza to również, że nie można łatwo wykryć uszkodzeń spowodowanych przez wodę na kołkach drewnianych.

Jednak drewniane kołki są często narażone na uszkodzenia przez wodę za ścianami, a oto oznaki tego:

1. Barwienie

Plamy z wody trudno przeoczyć, zwłaszcza jeśli ściany są pomalowane na biało. Jest to jeden z najłatwiejszych do rozpoznania oznak zalania ścianą. Ponadto, jeśli nadal rośnie, oznacza to, że masz do czynienia z problemem hydraulicznym.

2. Wypaczone ściany

Ponieważ drewno chłonie wodę i z jej powodu zmienia kształt, nadmierne wystawienie na działanie wody spowodowałoby jego wypaczenie. Jeśli zobaczysz to na ścianach, w których podparte są twoje drzwi i okna, to twoje drewniane kołki mogą rzeczywiście zostać uszkodzone przez wodę.

3. Pleśń

Możesz wykryć pleśń wizualnie lub po zapachu stęchlizny, który wytwarza. Chociaż pleśń jest powszechna w łazienkach i piwnicach, nie jest powszechna w całym domu. Jeśli zauważysz wzrost pleśni na ścianach, może to oznaczać ukryty wyciek za ścianami, co może mieć wpływ na Twoje drewniane kołki.

Kroki mocowania uszkodzonych przez wodę kołków drewnianych

Krok 1. Oczyść obszar

Przed przystąpieniem do naprawy uszkodzonych przez wodę kołków drewnianych, musisz najpierw wyczyścić obszar. Dzieje się tak głównie w przypadku zalania wodą.

Ponadto udokumentuj szkody spowodowane przez wodę i sporządź rachunki. Może to ułatwić pracę prawnika nad wzmocnieniem roszczenia ubezpieczeniowego. Po rozmowie z prawnikiem skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową w sprawie ubezpieczenia od zalania.

Krok 2. Sprawdź ścianę

Oceń uszkodzenia ściany i dokonaj drobnych cięć, aby zobaczyć stan swoich kołków. Wytnij płytę gipsowo-kartonową, jeśli kołki są mokre, aby mogły wyschnąć.

Proces suszenia jest długi, więc możesz użyć osuszaczy, aby przyspieszyć proces suszenia. Jednak, nawet przy pomocy wentylatorów i osuszaczy, wysychanie kołków może zająć dni lub tygodnie.

Krok 3. Zdezynfekuj ścianę

Aby zapobiec dalszemu rozwojowi pleśni na ścianie, należy zdezynfekować dotknięty obszar roztworem wody z wybielaczem i pozostawić powierzchnię do wyschnięcia. Następnie posyp sodą oczyszczoną i odstaw na jeden dzień. Następnie odkurz go.

Krok 4. Przebuduj ścianę

Jeśli uszkodzenie przez wodę jest rozległe, wymień całą płytę gipsowo-kartonową. Jeśli jednak uszkodzenie przez wodę nie jest tak duże, możesz użyć wypełniacza epoksydowego, aby wypełnić przestrzenie na płycie gipsowo-kartonowej.

Pamiętaj o przeszlifowaniu przed nałożeniem szpachlówki epoksydowej i po jej użyciu. Następnie odpowiednio uszczelnij powierzchnię, aby była wodoodporna.

Następnie ponownie przeszlifuj obszar. Następnie dopasuj farbę do otaczającej płyty gipsowo-kartonowej.

Wniosek

Drewniane kołki stanowią podstawę Twojego domu, więc nie musisz się martwić, jeśli chcesz chronić je przed uszkodzeniem przez wodę. Jednak w przypadkach, w których i tak dojdzie do zalania, mamy nadzieję, że ten artykuł o tym, jak naprawić uszkodzone przez wodę drewniane kołki, pomoże ci.