Jak naprawić uszkodzoną przez wodę skórę drzwi wejściowych: 9 łatwych kroków

Jednym z kroków, aby wiedzieć, jak naprawić uszkodzoną przez wodę skórę drzwi wejściowych, jest usunięcie zamka, klamki i kołków w drzwiach. Kolejne kroki są opisane poniżej.

Oprócz instrukcji naprawy uszkodzonej przez wodę poszycia drzwi wejściowych, uwzględniliśmy również koszty naprawy uszkodzonych przez wodę drzwi, w tym poszycia drzwi w tym temacie. Na koniec zajęliśmy się również kwestią naprawy lub wymiany, więc koniecznie sprawdź cały artykuł, aby nie przegapić niczego istotnego!

Jak naprawić uszkodzoną przez wodę skórę drzwi wejściowych: 9 łatwych kroków

Kroki naprawy uszkodzonej przez wodę skóry drzwi wejściowych

Istnieje wiele powodów, dla których poszycie drzwi wejściowych zostało uszkodzone przez wodę. Może to być spowodowane brakiem konserwacji obszarów podatnych na wycieki lub pogodą. Tak czy inaczej, oto kroki w naprawie uszkodzonej przez wodę skóry drzwi wejściowych.

Krok 1. Wysuszyć drzwi

Jak w większości przypadków, jeśli chcesz naprawić poszycie drzwi wejściowych, musisz je najpierw wysuszyć. Możesz użyć osuszacza lub przewietrzyć, aby wyschło.

Podczas suszenia drzwi najlepiej byłoby ocenić szkody spowodowane przez wodę. Sprawdź swoje drzwi pod kątem obrzęków. Sprawdź również, czy woda wpłynęła na framugę drzwi.

Krok 2. Zdejmij uchwyt, zamek i zawiasy

Najpierw zdejmij klamkę i zamek drzwi. Następnie wyjmij sworznie zawiasów. Następnie połóż drzwi na płaskiej powierzchni.

Krok 3. Odbłyszczanie

Usuń dawny połysk drzwi mieszanką jednego galonu ciepłej wody i ½ szklanki fosforanu trójsodowego. Użyj gąbki, aby zmyć istniejącą farbę lub wykończenie.

Następnie pozostaw drzwi do wyschnięcia. Po wyschnięciu przeszlifuj papierem ściernym o ziarnistości 120 i szlifierką tarczową.

Krok 4. Usuń uszkodzoną powłokę drzwi

Po wyschnięciu i przeszlifowaniu usunąć uszkodzoną okleinę za pomocą noża uniwersalnego. Następnie użyj wypełniacza do drewna, aby wypełnić miejsca, w których usunięto uszkodzoną powłokę drzwi.

Za pomocą szpachli rozprowadzić szpachlówkę. Pozostaw wypełniacz do wyschnięcia, a następnie przeszlifuj go na płasko.

Krok 5. Zakładanie nowej skóry drzwi

Po wypełnieniu przestrzeni drzwi zmierz okleinę potrzebną do wykonania drzwi i odpowiednio ją przytnij. Upewnij się, że skóra drzwi jest dłuższa i szersza o co najmniej jeden cal.

Umieść go na drzwiach, pamiętając o słojach drewna. Upewnij się, że słoje drewna są prostopadłe do dłuższej krawędzi drzwi. Następnie za pomocą ołówka zaznacz górne rogi drzwi na poszyciu drzwi.

Krok 6. Przygotuj okleinę

Po zaznaczeniu forniru odczep go od drzwi i połóż na parze kozłów. Załóż maskę i upewnij się, że ślady na skórze drzwi są widoczne.

Następnie za pomocą wałka malarskiego nanieść warstwę cementu kontaktowego na poszycie drzwi i powierzchnię drzwi. Następnie pozostaw cement do wyschnięcia.

Krok 7. Umieść okleinę

Po wyschnięciu cementu odwróć poszycie drzwi i wyrównaj znaki na rogach drzwi. Następnie umieść go na górze drzwi.

Po umieszczeniu go dociśnij. Zacznij od środka, a następnie pracuj w kierunku końców poszycia drzwi.

Krok 8. Nacięcie forniru

Użyj noża uniwersalnego, aby naciąć skórę drzwi od krawędzi drzwi. Następnie przetnij okleinę. Zrób to samo po trzech stronach drzwi.

Krok 9. Szlifować fornir

Po przycięciu forniru, użyj papieru ściernego o ziarnistości 150, aby wygładzić krawędzie forniru. Powierzchnię również przeszlifować. Na koniec nałóż wykończenie na skórę drzwi.

Koszty naprawy drzwi uszkodzonych przez wodę

Koszt naprawy uszkodzonych przez wodę drzwi waha się od 100 do 400 dolarów. Naprawa drzwi nie jest kosztowna. Jednak zidentyfikowanie problemu i naprawienie go może być kosztowne.

Pamiętaj, aby zidentyfikować przyczynę zalania, aby wiedzieć, czy jest ona objęta ochroną ubezpieczeniową. Wypadki są zwykle objęte ubezpieczeniem, ale lepiej sprawdzić polisy swojej firmy ubezpieczeniowej, aby mieć pewność. Skontaktuj się również ze swoim prawnikiem, aby wzmocnić swoje roszczenie ubezpieczeniowe.

Czy należy naprawić lub wymienić drzwi uszkodzone przez wodę?

W większości przypadków drobne nieszczelności wokół drzwi nie wymagają wymiany drzwi. Drobne nieszczelności wymagają jedynie ponownego uszczelnienia drzwi.

Aby dowiedzieć się, czy należy naprawić, czy wymienić, sprawdź obszary podatne na przecieki na drzwiach, aby ocenić uszkodzenia spowodowane przez wodę. Cztery obszary podatne na przeciekanie drzwi to ich górne rogi, wzdłuż ościeżnic, dolnych rogów i dolnej części drzwi. Ponadto sprawdź, czy drzwi nie są spuchnięte i poszukaj widocznych śladów uszkodzeń na drzwiach.

Sprawdź dolne rogi ościeżnicy pod kątem zgnilizny. Jeśli jest miękka, warto wymienić drzwi i ościeżnicę. Jeśli widoczne uszkodzenia są rozległe, wymiana jest oczywista.

Wniosek

Umiejętność naprawy uszkodzonej przez wodę skóry drzwi wejściowych to tylko jeden ze sposobów naprawy drzwi. Mamy nadzieję, że ten artykuł o naprawie uszkodzonej przez wodę poszycia drzwi wejściowych poinformował Cię o uszkodzeniu drzwi przez wodę.