Jak naprawić uszkodzoną przez wodę ścianę przyczepy kempingowej: 3 najlepsze kroki dla majsterkowiczów

Czy masz problem ze znalezieniem sposobu na naprawienie uszkodzonej przez wodę ściany kampera? Jeśli tak, to w tym artykule dostarczymy Ci wszystkich potrzebnych informacji, które mogą pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu.

Co to jest ściana kempingowa?

Ściana zewnętrzna, izolacja pośrodku i ściana wewnętrzna składają się na trzyczęściową kanapkę w kamperze. Zwykle używają włókna szklanego, materiałów kompozytowych lub aluminium na zewnątrz kamperów.

Jak naprawić uszkodzoną przez wodę ścianę przyczepy kempingowej: 3 najlepsze kroki dla majsterkowiczów

Airstream to najbardziej znana marka, która nadal wykorzystuje aluminium do swoich ścian zewnętrznych. Większość ścian zewnętrznych większości innych kamperów jest wykonana z włókna szklanego lub kompozytów.

Izolacja jest następnie umieszczana pomiędzy ścianami wewnętrznymi i zewnętrznymi kampera. Do izolacji kamperów użyjesz włókna szklanego, pianki w sprayu lub pianki sztywnej.

Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem izolacji w kamperze jest włókno szklane. Co więcej, możesz zmierzyć izolację w „Wartościach R”, które mierzą stopień izolacji kampera.

Jakie są różne rodzaje materiałów ściennych do przyczep kempingowych?

Istnieją trzy główne rodzaje materiałów, których możesz użyć do budowy ścian wewnętrznych swojego kampera, z których każdy ma swój własny zestaw zalet i wad.

1. Sklejka kompozytowa lub kompozytowa

Sklejka składa się z kilku sprasowanych ze sobą cienkich arkuszy drewna. Ściany wewnętrzne ze sklejki RV są bardziej powszechne w kamperach o średniej i wysokiej cenie. Jeśli chcesz zmienić kolor ściany wewnętrznej kampera wykonanej ze sklejki, musisz najpierw usunąć tapetę, fornir lub farbę na nią nałożoną

Oto zalety i wady sklejki złożonej lub kompozytowej:

ZALETY

Sklejka jest materiałem sztywnym. Trudno go zgiąć lub złamać i jest mało prawdopodobne, że przypadkowo przebijesz w nim dziurę. Jeśli kupisz używany kamper ze ścianami ze sklejki i nie podoba ci się jego kolor, możesz go łatwo pomalować lub pokryć wybraną tapetą.

MINY

Woda nie lubi sklejki, a uszkodzenia przez wodę są typowym problemem w kamperach. Jeśli masz przeciek w dachu lub inną wyrwę w ścianie, która umożliwia spływanie wody, ściany ze sklejki bardzo szybko staną się bardzo miękkie.

Sklejka jest również podatna na rozwój pleśni — jeśli masz poważny wyciek wody, który przesiąka przez wewnętrzne ściany ze sklejki twojego kampera, istnieje uzasadnione ryzyko, że pojawi się pleśń. Aby uniknąć tego problemu, musisz szybko wykryć i zatrzymać wycieki wody.

2. MDF (płyta pilśniowa średniej gęstości)

MDF jest powszechnie stosowany w ścianach wewnętrznych kamperów. Składa się z trocin, które zostały ze sobą połączone i umieszczone między dwoma arkuszami forniru.

Oto zalety i wady MDF:

ZALETY

Płyty MDF są niedrogie, co ułatwia wymianę ścian wewnętrznych w kamperze po niskich kosztach. Jest lekki i pomoże utrzymać wagę Twojego kampera, co jest niezbędne podczas podróży samochodem.

Płyta MDF jest dość łatwa do wycięcia w formach, których będziesz potrzebować do wewnętrznych ścian twojego kampera, co oznacza, że ​​jest elastyczny. Jest również wszechstronny, ponieważ można go zamalować, dodać tapetę i powiesić na nim takie rzeczy, jak rodzinne zdjęcia z względną łatwością.

MINY

MDF ma krótszą żywotność niż inne materiały do ​​ścian wewnętrznych RV. Z czasem może niszczeć, ponieważ jest zrobiony z sklejonych trocin, osłabiając całą ścianę.

3. Winyl

Winyl przeszedł długą drogę w ostatnich latach i jest obecnie bardzo opłacalnym pokryciem ścian wewnętrznych do samochodów kempingowych. Winyl to sztywny plastik, który może wytrzymać wiele nadużyć. Jest to popularny wybór do ścian wewnętrznych pojazdów kempingowych, ponieważ jest lekki i prosty w montażu.

ZALETY

Jest tani. Możesz dostać ogromny kawałek winylu na wewnętrzne ściany twojego RV za rozsądną cenę. Jeśli wewnętrzne ściany twojego RV są wykonane z winylu, już zaoszczędziłeś pieniądze na zakupie!

MINY

Winyl jest najmniej wytrzymałym materiałem na ściany wewnętrzne kamperów. Winyl zaczyna wykazywać oznaki zużycia średnio po dwóch latach. Jednak, ponieważ jest tak niedrogi, zwykle można go wymienić kilka razy, zanim zapłacisz tyle, ile za inne materiały ścian wewnętrznych RV.

Jak naprawić uszkodzoną przez wodę ścianę kempingową

Krok 1. Najpierw zlokalizuj źródło przeciekającej wody, która powoduje uszkodzenie ściany kampera. Usuń brud, zwłaszcza pleśń, i poczekaj, aż całkowicie wyschnie. Pomoże Ci również znaleźć inne uszkodzenia i zeskanować ścianę kampera.

Krok 2. Po dokonaniu oceny usuń uszkodzoną część. Możesz szukać profesjonalnej pomocy, jeśli jest to dla Ciebie trudne.

Sprawdź podłogę. Naciśnij ręce, aby wskazać, które części są uszkodzone, a następnie wymień je na nowe. Wymień uszczelki okien, jeśli uszkodzona przez wodę ściana kampera znalazła się w takiej sytuacji.

Krok 3. Gdy ściana kampera jest całkowicie sucha, dokładnie sprawdzona i naprawiona, możesz rozpocząć naprawę ścian uszkodzonych przez wodę, zdejmując tapety i wymieniając je na nowe.

Wniosek

Powyższe informacje pomogą dowiedzieć się, jak naprawić uszkodzoną przez wodę ścianę kampera. Jeśli nadal nie możesz tego naprawić, najlepiej skontaktuj się lub zatrudnij profesjonalistę.