Jak naprawić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową za pomocą Kilz

Musisz wiedzieć, jak naprawić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową za pomocą Kilz, ponieważ usuwa zapach i plamy z wody. Kilz można zastosować po oczyszczeniu i wysuszeniu uszkodzonej przez wodę płyty gipsowo-kartonowej.

Ten artykuł mówi o Kilz i o tym, jak pomaga w uszkodzeniu przez wodę, krokach w stosowaniu go na uszkodzonej przez wodę płycie gipsowo-kartonowej i czy można go użyć jako ostatniej warstwy. Wreszcie, ten artykuł dotyczy szkód spowodowanych przez wodę i ochrony ubezpieczeniowej.

Jak naprawić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową za pomocą Kilz

Co to jest Kilz i jak może pomóc w uszkodzeniu przez wodę?

Kilz jest blokerem plam i służy do pokrywania plam. Dobrze radzi sobie z plamami wodnymi powstałymi w wyniku zalania wodą, przecieków lub powodzi.

Kilz jest również podkładem i służy jako warstwa przed nałożeniem wodoodpornej farby na uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową. Daje to gładkie wykończenie.

Co więcej, jest to również uszczelniacz, który może chronić Twoją płytę gipsowo-kartonową przed wilgocią. Może być również używany do wypełniania powierzchni podobnych do gąbki i pomaga lepiej przylegać farbą do powierzchni.

Który Kilz jest najlepszy do usuwania plam z wody?

W przypadku płyt gipsowo-kartonowych możesz użyć lateksu Kilz2, ponieważ jest idealny do porowatych powierzchni. Ten podkład Kilz podkreśli również kolor twojej farby i sprawi, że będzie wyglądać równomiernie i gładko.

W przypadku plam możesz użyć Kilz Premium, aby stworzyć barierę. Dlatego zapobiegamy wnikaniu plam do farby. Ten podkład wyróżnia się spośród innych, ponieważ całkowicie blokuje nawet plamy z wody dzięki podkładowi na bazie wody i oleju.

Jeśli potrzebujesz uniwersalnego podkładu, który uszczelnia i blokuje plamy, a jednocześnie oferuje doskonałe właściwości adhezyjne i jest odporny na pleśń, to Kilz 2 All-Purpose Primer jest idealnym podkładem dla Ciebie. Ten podkład może blokować drobne plamy z wody i może być również stosowany, gdy chcesz zmienić kolor swojej płyty gipsowo-kartonowej.

Jeśli chcesz zakryć większe plamy i zablokować zapachy dymu, wypróbuj Kilz 3 Premium. Jak widać, Kilz poważnie traktuje swoje startery, ponieważ mają one dostępne na każdą sytuację!

Kroki korzystania z Kilz do płyt kartonowo-gipsowych uszkodzonych przez wodę

Po zapoznaniu się z Kilz, oto kroki, które musisz wiedzieć, aby zastosować Kilz na uszkodzonej przez wodę płycie gipsowo-kartonowej. Przede wszystkim upewnij się, że przed nałożeniem Kilz naprawiłeś uszkodzenia spowodowane wodą z płyty gipsowo-kartonowej. W przeciwnym razie przyniosłoby to efekt przeciwny do zamierzonego.

Krok 1. Przygotuj

Najpierw przygotuj powierzchnię, na której nałożysz Kilz. Możesz przygotować powierzchnię usuwając brud, łuszczącą się farbę i inne zanieczyszczenia, które uniemożliwią przyleganie farby do płyt kartonowo-gipsowych.

Krok 2. Piasek

Innym sposobem przygotowania powierzchni jest jej szlifowanie, więc przeszlifuj płytę gipsowo-kartonową. Upewnij się, że cała powierzchnia uszkodzonej przez wodę płyty gipsowo-kartonowej jest gładka po szlifowaniu.

Krok 3. Wyczyść

Po wyszlifowaniu powierzchni należy ją odkurzyć i oczyścić. Wyszoruj części, w których zamierzasz nałożyć Kilz, używając zamiennika TSP.

Po oczyszczeniu pozostawić powierzchnię do wyschnięcia. Następnie zabezpiecz powierzchnię, na której nie będziesz używać Kilza, taśmą malarską.

Krok 4. Zastosuj

Użyj pędzla lub wałka — zależy to od rozpiętości obszaru uszkodzonego przez wodę — podczas nakładania Kilz. Nałóż równomiernie i pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 30 minut. Jeśli mieszkasz w wilgotnym środowisku, zostaw to na dłużej.

Krok 5. Łatka testowa

Nałóż warstwę wierzchnią na jeden obszar, aby służyć jako plaster testowy. Jeśli występuje krwawienie lub jeśli oryginalna powierzchnia jest widoczna, nałóż kolejną warstwę Kilz.

Jeśli nie, kontynuuj nakładanie warstwy nawierzchniowej. Pozostaw warstwę nawierzchniową do wyschnięcia i nałóż wodoodporną farbę.

Ile warstw Kilz potrzebujesz?

To zależy. Średnio wystarczy tylko jedna warstwa. Jeśli jednak pierwotna powierzchnia jest trwała i nadal przesiąka po jednej warstwie, nałóż drugą.

Czy możesz użyć Kilz jako ostatniej warstwy?

Nie. Jest używany jako baza, jako podkład. Nie jest przeznaczony do przeciwstawiania się elementom, którymi zwykle chronią Twoje płyty gipsowo-kartonowe.

W przypadku farb nawierzchniowych można użyć:

Poliuretan

Poliuretan jest powszechnie stosowany na bejcowanym drewnie i jest trwały. Jednak po pewnym czasie farba na meblach ma tendencję do żółknięcia.

Wykończenia aksamitne

Ten produkt to warstwa nawierzchniowa z wbudowaną farbą, dzięki czemu uderza w dwa ptaki jednym kamieniem. Aksamitne wykończenia są szczególnie przydatne na ruchliwych powierzchniach.

Jej warstwa nawierzchniowa, zwana Protect, wykonana jest z poliuretanu. Jest jednak na bazie wody, podczas gdy ta pierwsza jest na bazie oleju. Nie żółknie również.

Poliakryl

Poliuretany są zwykle oparte na oleju (z wyjątkiem Velvet Finishes Protect), ale poliakryl jest na bazie wody i jest odpowiedni zarówno do drewna, jak i farby.

Czy szkody spowodowane przez wodę na płycie gipsowo-kartonowej są objęte ubezpieczeniem?

Tak, uszkodzenie płyty gipsowo-kartonowej przez wodę jest objęte ochroną ubezpieczeniową, o ile uszkodzenie jest nagłe. Musisz jednak pożegnać się z ubieganiem się o ubezpieczenie, jeśli twoje uszkodzenie przez wodę już rozwinęło się w pleśń. W przypadku pytań i wyjaśnień najlepiej jest skontaktować się z prawnikiem.

Wniosek

Ten artykuł dobrze Cię poinformował, jak naprawić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową za pomocą Kilz. Dowiedziałeś się, jak doskonały jest produkt Kilz, więc czekamy na Ciebie, gdy otworzysz swoje domy i wykorzystasz je w projektach naprawy lub przemalowania!