Jak naprawić uszkodzoną przez wodę płytę betonową: samouczek w 4 krokach

Czyszczenie jest niezbędnym krokiem w naprawie uszkodzonej przez wodę płyty betonowej. W tym artykule omówimy etapy mocowania uszkodzonej przez wodę płyty betonowej i wyjaśnimy, jak to się dzieje.

Niezależnie od tego, czy Twoje pytania dotyczące zalania płyt betonowych dotyczą tego, w jaki sposób powstają szkody spowodowane przez wodę, czy też jak je sprawdzić pod kątem zalania, mamy dla Ciebie odpowiedź. Więc czytaj do końca!

Jak naprawić uszkodzoną przez wodę płytę betonową: samouczek w 4 krokach

Jak płyty betonowe ulegają uszkodzeniu przez wodę?

Beton jest trwały. Jest jednak również porowaty. Chociaż nie jest tak chłonny jak drewno, nadal może „wchłonąć” wodę.

Kiedy woda dostanie się do płyty betonowej, może prowadzić do pęknięć. Wtedy pęknięcia mogą spowodować, że przez beton będzie więcej wilgoci.

Ponieważ woda wkrada się do twoich płyt, może zostać wchłonięta przez glebę pod betonem. Może to doprowadzić do uszkodzenia fundamentu, powodując uszkodzenie konstrukcji.

Dlatego tak ważne jest, aby uważać na możliwe przyczyny uszkodzeń betonu przez wodę. Trzy z typowych przyczyn uszkodzeń spowodowanych przez wodę to pęknięta rura pod fundamentem, podnoszący się poziom wód gruntowych i nadmiar wód gruntowych.

W przeciwnym razie będziesz musiał poradzić sobie z rozwojem pleśni, nasyceniem materiałów budowlanych i utratą przyczepności podłogi.

Jak sprawdzić płytę betonową pod kątem uszkodzeń spowodowanych przez wodę

Uszkodzenia spowodowane przez wodę są trudne do wykrycia, głównie gdy występują pod spodem. Dlatego zalecamy udanie się do profesjonalisty, który wykona testy hydrostatyczne betonu.

Testy hydrostatyczne mogą pomóc w wykryciu nieszczelności instalacji. Jednak mogą to zrobić tylko profesjonaliści. Możesz jednak uważać na ślady zalania w Twoim domu.

Jeśli Twój rachunek za wodę wzrósł lub nagle wzrósł, przyczyną może być wyciek z kanalizacji. Zwłaszcza, że ​​przecieki pod betonem mogą zwiększyć o około 25% do 50% miesięcznego rachunku za wodę.

Kolejną rzeczą, na którą należy uważać, jest rozwój pleśni. Jeśli Twój beton został odsłonięty i wchłonął nadmierną wilgoć, istnieje szansa, że ​​pojawi się pleśń i pleśń.

Rozwój pleśni i pleśni może nawet prowadzić do gnicia dywanu. Wreszcie, szkody spowodowane przez wodę mogą prowadzić do inwazji termitów i mrówek. Jeśli widzisz takie rzeczy, lepiej wybrać bezpieczną trasę i skontaktować się z profesjonalistą.

Kroki naprawy uszkodzonej przez wodę płyty betonowej

Krok 1. Oceń szkody spowodowane przez wodę

Podobnie jak w przypadku każdej konstrukcji uszkodzonej przez wodę, pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest ocena stopnia uszkodzenia przez wodę. W ten sposób będziesz mógł zdecydować, czy sam rozwiązać problem, czy też musisz zatrudnić profesjonalistę.

Musisz także udokumentować szkody. Ma to na celu pomóc Tobie i Twojemu prawnikowi wesprzeć Twoje roszczenie ubezpieczeniowe. Byłoby również idealnym rozwiązaniem, jeśli w tym czasie skontaktujesz się z firmą ubezpieczeniową i zapytasz o polisy objęte ochroną ubezpieczeniową.

Krok 2. Oczyść powierzchnię

Usuń wodę powierzchniową i oczyść zanieczyszczenia na powierzchni, jeśli są. Jeśli są plamy z wody, wybierz środki do czyszczenia betonu, ponieważ mydło i woda mogą go nie przeciąć.

Istnieją różne środki do czyszczenia betonu na różne rodzaje plam. W przypadku plam z pleśni i pleśni najlepiej sprawdza się spray RMR-86 Instant Stain Remover. Jest to specjalny środek do czyszczenia betonu, który działa na wspomniany problem z plamami.

W przypadku ciężkich plam najlepiej sprawdzi się Zep Powdered Concrete Cleaner. To idealny środek do czyszczenia betonu, który usuwa trudne plamy. Ponadto jest łatwy w aplikacji.

Wybierając środek do czyszczenia betonu, upewnij się, że wiesz, jaki rodzaj plam chcesz usunąć, aby móc kupić do niego odpowiedni środek.

Krok 3. Określ obszary naprawy

Po ocenie uszkodzeń i oczyszczeniu powinieneś mieć jasne pojęcie, które części betonu wymagają naprawy. Zwróć szczególną uwagę na obszary, w których gromadziła się woda, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo tworzenia się kamienia, co powoduje głębokie pęknięcia i wyboczenia. Po ustaleniu obszarów naprawy, oczyść powierzchnię z brudu lub gruzu.

Krok 4. Drobne uszkodzenia

Jeśli beton ma niewielkie uszkodzenia powierzchni, można go odnowić, nakładając cienką warstwę betonu na powierzchnię. Małe pęknięcia i dziury należy wypełnić betonowym materiałem do łatania. Nawet jeśli nie widzisz dalszych uszkodzeń, nadal sugerujemy skontaktowanie się z profesjonalistą w celu zbadania uszkodzenia płyty betonowej przez wodę.

Wskazówki dotyczące ochrony płyty betonowej

Naprawa drobnych uszkodzeń betonu może być łatwa. Jednak nadal ponoszą koszty i niszczą struktury twojego domu. Biorąc to pod uwagę, pomyśleliśmy, że pomocne będzie zapoznanie się z tymi prostymi wskazówkami dotyczącymi ochrony płyty betonowej.

Pieczęć

Jak wspomniano wcześniej, beton jest porowaty. Dlatego musi mieć uszczelniacz ochronny, który pomoże mu oprzeć się plamom i odeprzeć wilgoć.

Wyczyść

Musisz wyczyścić plamy, które mają kontakt z betonem, gdy tylko się pojawią. Pozostawienie ich na dłużej tylko zniszczyłoby Twój beton, a tego nie chcemy.

Wniosek

Beton jest pod wieloma względami trwały, ale nadal może być podatny na uszkodzenia przez wodę. Dlatego przeprowadziliśmy Cię przez cały proces, od tego, jak dochodzi do zalania, po zapobieganie przyszłym uszkodzeniom spowodowanym przez wodę. Ostatecznie mamy nadzieję, że ten artykuł o tym, jak naprawić zniszczoną przez wodę płytę betonową, był dla Ciebie pomocny!