Jak naprawić uszczelkę lodówki? 2 proste kroki dla Ciebie!

Czy wiesz, jak naprawić uszczelkę lodówki? Po prostu zdejmij i wyczyść uszczelkę, sprawdź też, czy nie ma uszkodzeń. Jeśli tak, to nadszedł czas, aby go wymienić. Czy pamiętałeś, że jako dziecko powoli zamykałeś drzwi lodówki, czekając na dokładny czas, w którym światło się wyłączy?

Potem zastanawiasz się, skąd światło lodówki wie, że drzwi są zamknięte, a gdy się starzejesz, zauważasz mały przycisk, który po naciśnięciu wyłącza światło? Nagle przestała być tajemnicą. Jeśli robiłeś to jako dziecko, to byłeś bystry.

W każdym razie, mówiąc o zamknięciu drzwi lodówki, jeśli jesteś tutaj, bo twoje się nie zamykają, to trafiłeś we właściwe miejsce. Kiedy zamykamy lodówkę, powodem, dla którego pozostaje zamknięta, zapobiegając ucieczce zimnego powietrza, jest uszczelka przymocowana do ramy drzwi lodówki.

Nazywa się to również uszczelką. Jak każda ważna część lodówki, musi być regularnie konserwowana i sprawdzana. Jeśli pozwoli to na wyciekanie powietrza z lodówki na zewnątrz, musisz natychmiast coś z tym zrobić.

To sprawiłoby, że lodówka pracowałaby ciężej, aby utrzymać określoną temperaturę, zwiększając zużycie energii przez kompresor. Będziesz wtedy musiał zapłacić więcej za swój rachunek za prąd. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak naprawić własną uszczelkę lodówki.

Sprawdzanie uszczelki

Abyśmy wiedzieli, jak naprawić uszczelkę lodówki, najpierw dowiedz się, co powoduje, że uszczelka nie wykonuje swojej pracy prawidłowo. Czy drzwi lodówki nie zamykają się prawidłowo? Sprawdź uszczelkę, jeśli ponownie otwiera drzwi po ich zamknięciu.

Czy czujesz powietrze przeciekające przez uszczelkę? Poszukaj jakichkolwiek pęknięć lub szczelin, aby sprawdzić, czy uszczelka jest szczelnie dopasowana. Poniżej znajduje się kilka zaleceń, co zrobić w zależności od tego, co znajdziesz po sprawdzeniu uszczelki lodówki.

Czasami to, co uniemożliwia prawidłowe zamknięcie drzwi lodówki, to cały brud i brud nagromadzony przez lata, który stwardniał uszczelkę. Jeśli tak jest, rozważ wyczyszczenie uszczelki. Jeśli jednak tak się dzieje, wykazuje oznaki deformacji i uszkodzeń fizycznych, co powoduje wyciek chłodnego powietrza. Wtedy zastąpienie go nowym jest prawdopodobnie tym, co musisz zrobić.

#1. Wyczyść uszczelkę

Pierwszą rzeczą, którą należy spróbować, jest wyczyszczenie uszczelki, niezależnie od tego, czy problem polega na tym, że drzwi nie zamykają się prawidłowo, czy na przeciekach. Jeśli to zadziała, będziesz w stanie zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie będziesz musiał kupować nowej uszczelki lodówki i tracić czasu na zdejmowanie i ponowne zakładanie nowej uszczelki.

Ponieważ uszczelka jest wykonana z gumy, mydło i woda będą działać dobrze, możesz również użyć sody oczyszczonej, możesz również wybrać gąbkę lub szczoteczkę do zębów. Wystarczy otworzyć drzwi lodówki i dokładnie wyczyścić wszystkie krawędzie. Zrób to jednak szybko, nie chcesz, aby cały ten chłód uciekł.

Kroki wymiany uszczelki lodówki

Jeśli czyszczenie uszczelki nie rozwiąże problemu, obawiam się, że musiałbyś ją zdjąć i zdecydować, czy musisz iść po nową. Zanim zaczniesz zdejmować uszczelkę, wskazówką byłoby, aby wyłączyć lodówkę, aby oszczędzać energię, podczas gdy otwierasz drzwi lodówki i nie spiesz się z pracą.

Krok 1. Usuwanie starej pieczęci

Aby zdjąć uszczelkę lodówki, najpierw znajdź śruby mocujące ją do drzwi lodówki. Może to być ukryte pod uszczelką. Jeśli nie znajdziesz śrub na powierzchni, spróbuj podnieść uszczelkę i sprawdź, czy je tam znajdziesz.

Jeśli nie ma śrub, po prostu mocno zdejmij uszczelkę, aż oddzieli się od drzwi lodówki. Za pomocą śrubokręta krzyżakowego ostrożnie odkręć wszystkie dołączone śruby. Następnie uszczelka powinna być łatwa do oddzielenia od drzwi. Sprawdź ponownie uszczelkę pod kątem pęknięć lub deformacji.

Jeśli nie widzisz żadnych uszkodzeń, czas ponownie wyczyścić w ciepłej wodzie z mydłem. Po wyschnięciu przymocuj go ponownie do ościeżnicy i sprawdź, czy to rozwiąże twoje problemy. W przeciwnym razie zdobądź zamienną uszczelkę, która pasowałaby do twojej starej.

Krok 2. Zakładanie nowej uszczelki

Po otrzymaniu zamiennej uszczelki lodówki, co zrobić dalej, jest bardzo proste. W ten sam sposób, jak przy usuwaniu starej uszczelki, tym razem użyj jej do zamocowania nowej.

Możesz również nałożyć smar silikonowy na stronę uszczelki zwróconą do drzwi lodówki. Pomogłoby to gumie trwać dłużej i zapobiegłoby pękaniu. Jeśli wszystko inne zawiedzie, zadzwoń po pomoc do specjalisty. Nadal lepiej jest wypróbować to najpierw przed zakupem zupełnie nowych drzwi lodówki, jeśli w ogóle je sprzedajesz i jeśli znajdziesz je dla swojego modelu lodówki.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się naprawiać uszczelkę lodówki. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane.