Jak naprawić świecę, która stopiła się na boki?

Jaką cudowną atmosferę może wydzielać świeca w pokoju, mam rację? To znaczy, chyba że twoja świeca zacznie palić się w nierówny sposób, a teraz twój piękny stół jest pełen wosku. W tym artykule nauczymy Cię, jak naprawić świecę, która stopiła się na boki.

Jeśli masz problem ze świecami, musisz dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje, aby naprawić świecę. Świece palą się nierównomiernie z powodu równomiernego wdechu powietrza napędzającego płomień w jednym kierunku. Knot, który jest zbyt daleko z jednej strony i nieprzycięty knot, który generuje krzywy płomień.

Jak naprawić świecę

Przyczyny i jak naprawić świecę, która stopiła się na boki

Po zapaleniu świece są niezwykle kruche. Większość ludzi wierzy, że wystarczy zapalić świecę i pozwolić jej się zapalić. Świece, po zapaleniu, będą wymagały uwagi, jeśli chcesz uzyskać czyste oparzenie bez zmarnowanego wosku.

Przyjrzyjmy się niektórym z najczęstszych przyczyn nierównomiernego spalania świec. Jeśli wystawisz świecę na działanie przeciągów, klimatyzacji lub wentylatora, płomień będzie migotał, a wosk stanie się nierówny. Strona wosku, która otrzymuje największe ciepło z płomienia, będzie spalać się szybciej niż ta, na której działają prądy powietrza.

Początkowe spalanie świecy, według Krajowego Stowarzyszenia Świec, określa, czy będzie się ona paliła nierównomiernie w ciągu swojego życia. Jeśli twoja świeca ma 2 cale średnicy, pozwól jej się palić przez co najmniej 2 godziny przed zgaszeniem płomienia. To powoduje, że wosk topi się równomiernie na całym obwodzie.

Co jeśli płomień nie pali się przez określony czas? Świeca będzie paliła się nierównomiernie przez resztę swojego życia, co skutkuje marnowaniem wosku. Biorąc to pod uwagę, istnieją rozwiązania, które omówię w innym artykule.

Knot, który nie jest wyśrodkowany, to kolejny główny powód, dla którego świece palą się nierównomiernie. Nie trzeba być geniuszem, aby dowiedzieć się, że świeca będzie się paliła, gdziekolwiek zostanie umieszczony knot. Jeśli knot zaczyna się w środku świecy, ale przesuwa się w lewo, dalej w dół, świeca pali się w tym kierunku.

W efekcie lewa strona wosku będzie się paliła dłużej niż prawa. Jeśli nie wybierzesz przezroczystej świecy, nie ma możliwości sprawdzenia, czy twój knot jest prawidłowo ustawiony. Jak wcześniej wspomniano, istnieje rozwiązanie wszystkich tych problemów, więc czytaj dalej.

Wreszcie trzecia przyczyna, której się przyjrzymy, jest zarówno prosta, jak i łatwo zaniedbywana. Oto powód, dla którego twoje świece palą się nierównomiernie, jeśli twoje knoty są nierówne. Nadmiar płynnego wosku na nieprzyciętym knotze nada mu wygląd przypominający grzyby.

W wyniku tego płomień zostaje wyciszony. Nieprzycięty knot będzie również zbyt długi, ponieważ płomień świecy topi wosk znajdujący się najbliżej knota. Co gorsza, dodatkowy brud na nieprzyciętym knotze może spowodować gromadzenie się niespalonych cząstek węgla lub sadzy wokół pojemnika na świece.

Gdy płomień zaczyna gwałtownie wybuchać, stwarza to niebezpieczeństwo pożaru. Jeśli musisz wyjść z domu za mniej niż trzy godziny, nie zapalaj świecy. Początkowe oparzenie jest najbardziej krytyczne.

Jak naprawić świecę, która stopiła się na boki

Wiedza, jak naprawić świecę, która stopiła się na boki, nie jest tak skomplikowana. Przyjrzeliśmy się przyczynom, a teraz czas przejść do konkretów. Aby uzyskać najjaśniejsze i najczystsze oparzenie, przytnij knot. Przycinanie powinno być wykonywane co 4 godziny czasu palenia i powinno być wykonane do 14-calowej długości.

Jeśli jesteś kolekcjonerem świec lub chcesz odpowiednio dbać o swoje świece, możesz rozważyć zakup trymera do knotów. Jeśli tunelowanie jest na tyle złe, że wycięcie knota nie wystarczy, możesz wypróbować jeszcze kilka opcji. Folia aluminiowa jest doskonałym przewodnikiem ciepła.

Aby zastosować to podejście, po prostu owinąć kawałek folii aluminiowej na krawędzi pojemnika na świece. Upewnij się, że zakrywa akumulację, pozostawiając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca, aby świeca mogła się prawidłowo zapalić. Pamiętaj, że tlen podsyca płomienie, więc nie zbliżaj się zbytnio z folią.

Pozwól świecy płonąć przez co najmniej 2 godziny, aby powierzchnia mogła się wygładzić. Świece można również upiec w piekarniku. Usuń wszelkie etykiety z pojemnika i rozgrzej piekarnik do 175° F.

Nagromadzony wosk stopi się i równomiernie rozprowadzi w ciągu zaledwie pięciu minut. Usuń nadmiar wosku, który nagromadził się na knotze przed umieszczeniem pojemników na stojaku chłodzącym. Ponieważ wymaga to ścisłego monitorowania, ta metoda nie jest często stosowana do topienia świec.

Jest jednak szybszy niż folia aluminiowa, więc warto spróbować. Ogrzewanie świec w piekarniku jest niebezpieczne; pojemnik może pęknąć, co wymaga zeskrobania gorącego wosku i szkła z piekarnika. Zastanów się, czy warto ryzykować.

Do gaszenia płomienia świecy, oprócz trymera do knotów, szczególnie przydatny jest gaszenie świec. Zapobiegnie rozpryskiwaniu się gorącego wosku, który pojawia się podczas zdmuchiwania świecy.

Jak nie dopuścić do nierównego palenia świec?

W rezultacie doszliśmy do wniosku, że tunelowanie jest nie tylko nieestetyczne, ale także trudne do naprawy. Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać nierównomiernemu spalaniu się świec. Świece należy trzymać z dala od miejsc o dużym natężeniu ruchu, przeciągów i otwartych okien.

pomaga utrzymać kształt łzy płomienia i ułatwia równomierne topienie wosku. Ogranicza produkcję sadzy i grzybienie knota. Kup świece z wieloma knotami.

Spalą się one jasno i równomiernie, więc nie musisz się martwić o nierównomierne spalanie. Najbardziej wydajne świece mają trzy knoty. Bez wątpienia będą się palić szybciej, ale będą też płonąć równomiernie przez całe życie.

Świece nie powinny być palone dłużej niż 4 godziny. Świece się przegrzewają. Jeśli wosk otaczający środek zmięknie, knot nie będzie mógł pozostać na swoim miejscu.

Wniosek dotyczący naprawy świecy, która roztopiła się na boki

Oto dogłębna analiza, dlaczego i jak naprawić świecę, która stopiła się na boki. Może to być takie kłopotliwe, jeśli Twój obrus zostanie nawoskowany z powodu nierównomiernego spalania świecy. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i gotowe!