Jak naprawić suszarkę Roper? 4 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak naprawić suszarkę Roper? Bez obaw, trafiłeś we właściwe miejsce. Fakt, że suszarka Roper nie działa prawidłowo, automatycznie wskazuje, że jest uszkodzona lub ma problemy techniczne.

W niektórych okolicznościach wystarczy sprawdzić źródło zasilania, co może spowodować zakłócenia w działaniu suszarki. Możliwe również, że Twoja suszarka nie nagrzewa się z powodu problemu z elementem grzewczym, który można łatwo naprawić.

Jak naprawić suszarkę Roper? 4 proste kroki!

Rozważ rozwiązanie takich problemów przed skontaktowaniem się z drogim specjalistą ds. konserwacji, niezależnie od przyczyny. Naprawienie suszarki Roper, która nie działa, często można wykonać za pomocą śrubokręta i odrobiny wysiłku łokciem. Czasem to idzie w sporej mierze problemy są ogromne. Poszukaj wyzwolonych wyłączników automatycznych lub przepalonych bezpieczników w gnieździe wtykowym. Zresetuj wyłącznik automatyczny i wymień przepalone bezpieczniki. Do suszarki Roper potrzebne są dwa bezpieczniki; sprawdź je oba.

Kroki, które należy wykonać, aby naprawić suszarkę Roper

Jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawić suszarkę Roper, przeczytaj uważnie poniższe kroki. Opisaliśmy cztery proste etapy naprawy suszarki. Jeśli dokładnie się ich nauczysz, zapewniamy, że szybko naprawisz swoją suszarkę Roper.

Krok nr 1. Suszarka się nie uruchamia

Może występować problem z przełącznikiem startowym lub panelem sterowania. Jeśli Twoja suszarka nie uruchamia się, sprawdź, czy włącznik startowy nie jest uszkodzony. Przełącznik startowy nie jest uszkodzony, jeśli suszarka brzęczy, ale nie uruchamia się. Przełącznik startowy może być uszkodzony, jeśli suszarka nie reaguje lub wydaje dźwięki. Sprawdź przełącznik startowy pod kątem ciągłości za pomocą multimetru. Wymień przełącznik, jeśli nie ma ciągłości. możesz złamać główną tablicę kontrolną. Jest to jednak rzadkie zjawisko. Sprawdź wszystkie najczęściej uszkodzone części przed wymianą głównej płyty sterującej. Wymień główną płytę sterującą po ustaleniu, że wszystkie inne elementy są w dobrym stanie.

Krok nr 2. Suszarka nie nagrzewa się

Włącz suszarkę na trzy minuty na wysokim ogniu, a następnie wyłącz ją. Poszukaj elementu grzejnego, który powinien się świecić po otwarciu drzwi. Jeśli tak nie jest lub jeśli nie czujesz ciepła, powinieneś wymienić element grzejny. Następnie odłącz przewody termiczne elementu grzejnego, zacisk mocujący i inne kable. W zależności od posiadanego modelu suszarki Roper może być konieczne użycie śrubokręta. Podczas odłączania przewodów trzymaj je jak najbliżej złącza elementu grzejnego za pomocą szczypiec z wąskim czubkiem. Usuń element grzejny odkręcając pokrywkę i wyjmując elementy. Zamknąć suszarkę w odwrotnej kolejności niż w tej sekcji, zastępując wadliwy element elementem zastępczym. Oto odpowiedź na Twoje pytanie: jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa?

Krok nr 3. Suszarka nie wirująca

Pasek napędowy lub łożysko bębna może spowodować, że suszarka nie będzie się obracać, a pasek napędowy jest długim, wąskim paskiem, który owija się wokół bębna suszarki, koła napinającego, a następnie koła pasowego silnika napędowego. Normalne zużycie może spowodować uszkodzenie paska złamać. Suszarka nie będzie się obracać, jeśli pasek jest uszkodzony. Wejdź do suszarki i obróć bęben ręcznie, aby szybko zidentyfikować zerwany pas. Pasek najprawdopodobniej pęka, jeśli bęben obraca się wyjątkowo szybko.

Kiedy taśma suszarki pęka w większości suszarek, silnik pracuje, ale bęben się nie obraca. Z drugiej strony, niektóre suszarki są wyposażone w przełącznik, który wyłącza dopływ prądu do suszarki w przypadku zerwania paska napędowego.

Łożysko bębna podtrzymuje tył bębna suszarki. To łożysko z czasem się zużywa. Jeśli łożysko bębna zużyje się, silnik może być przepracowany, powodując zatrzymanie suszarki w środku cyklu. Zdejmij pasek suszarki i spróbuj ręcznie obrócić bęben, aby sprawdzić, czy łożysko bębna jest uszkodzone. Wątpliwe, czy łożysko bębna będzie zużyte, jeśli będzie się swobodnie obracać. Sprawdź łożysko bębna i wymień je w razie potrzeby, jeśli wydaje krzyki lub zgrzytanie lub trudno się obraca.

Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja suszarka się nie kręci i jak naprawić suszarkę, która się nie kręci.

Krok nr 4. Cykl suszarki jest za długi

Może występować problem z przepływem powietrza lub dmuchawą, który powoduje, że cykl suszenia trwa zbyt długo. Podobnie przepływ powietrza przez suszarkę zostanie zmniejszony, jeśli otwór wentylacyjny jest zatkany lub częściowo zatkany, co znacznie wydłuża czas suszenia. Aby zagwarantować prawidłowe działanie suszarki, należy czyścić system wentylacyjny suszarki przynajmniej raz w roku. Silnik napędowy i koło dmuchawy wciągają powietrze do bębna suszarki. W rezultacie grudki kłaczków, skarpetki i drobne kawałki odzieży mogą zostać uwięzione w kole dmuchawy, jeśli przejdą przez filtr kłaczków.

Tuleja koła dmuchawy może się również zużyć, powodując chybotanie koła dmuchawy na wale silnika. Suszenie odzieży może trwać zbyt długo, jeśli koło dmuchawy jest zatkane lub uszkodzone. Najpierw zdejmij otwór wentylacyjny suszarki i sprawdź intensywność przepływu powietrza, aby sprawdzić, czy koło dmuchawy działa prawidłowo. Sprawdź koło dmuchawy pod kątem blokad, jeśli przepływ powietrza jest słaby. Jeśli nie ma blokad, spróbuj ręcznie obrócić koło dmuchawy. Wymień koło dmuchawy, jeśli chybocze się podczas obracania. Dowiedz się, jak wybrać właściwy cykl suszenia.

To okładka!

Mamy nadzieję, że lepiej zrozumiesz, jak naprawić suszarkę Roper. Gwarantujemy, że przeczytanie tych kroków będzie dla Ciebie pomocne, teraz możesz samodzielnie naprawić swoją suszarkę Roper. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!