Jak naprawić suszarkę, która się nie obraca? 5 niesamowitych wskazówek!

Zastanawiasz się, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca? Możesz rozwiązać ten problem, odstawiając suszarkę lub wymieniając jej wadliwe części.

Jeśli suszarka nie obraca się prawidłowo, problem może być łatwy do samodzielnego rozwiązania. Zacznij od wyszukania najbardziej podstawowych powodów, dla których Twoja suszarka elektryczna się nie obraca.

Jak naprawić suszarkę

Sprawdź dokładnie, czy suszarka jest podłączona, wyłączniki są wyłączone i nic nie zatyka bębna suszarki. Być może będziesz w stanie sprawić, by Twoja suszarka wirowała jak zwykle, korzystając z kilku niezbędnych elementów wyposażenia i odrobiny cierpliwości. Jeśli chcesz poznać rozwiązanie tego problemu, przyjrzyjmy się bliżej przyczynom i rozdzielczości suszarki, która nie obraca się prawidłowo.

Kroki naprawy suszarki, która się nie obraca

Na początek sprawdź, czy Twoja suszarka jest podłączona. W takim przypadku należy dwukrotnie sprawdzić, czy oba wyłączniki suszarki są włączone w skrzynce bezpieczników. W razie potrzeby zresetuj oba. Jeśli suszarka uruchamia się, ale nie obraca się prawidłowo, oznacza to, że musisz rozwiązać ten problem. Poniżej wymieniliśmy kroki, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca:

Krok 1. Sprawdzanie zasilania

Sprawdzenie zasilania jest najczęstszym rozwiązaniem w przypadku suszarki, która się nie obraca. Na początek poszukaj wtyczki podłączonej do gniazdka ściennego. Następnie sprawdź, czy w gniazdku na suficie nie jest przepalony bezpiecznik. Następnie weź detektor, aby sprawdzić źródło zasilania, przepalone bezpieczniki suszarki oraz różne części procesu suszenia i wirowania pod kątem ciągłości.

Krok 2. Wymień pasek napędowy

Najczęstszą przyczyną braku wirowania suszarki jest uszkodzony pasek napędowy. Przesuń bęben suszarki ręką, aby rozwiązać problem. Ponieważ sprawna taśma powinna dawać pewien opór, jeśli bęben obraca się bardzo łatwo i luźno, taśma jest najprawdopodobniej uszkodzona. Zdejmij osłonę z suszarki i odłącz ją, aby sprawdzić, czy pasek nie jest uszkodzony. Ponieważ pas napędowy współpracuje z silnikiem suszarki, obracając bęben, ta metoda jest najpopularniejszym sposobem mocowania suszarki, która się nie obraca. Odkręć metalowe zaciski utrzymujące pokrywę w dole i zmień kierunek pokrywy z powrotem, aby otworzyć górna część suszarki. Pasek bębna powinien być owinięty wokół niego. Zdejmij bęben i haki z pasa. Zapiąć wymienny pasek ponownie na bęben oraz za pomocą zaczepów silnika i koła pasowego. Dowiedz się, jak wymienić pasek suszarki.

Krok 3. Wymień bęben

Rolki bębna są umieszczone z tyłu suszarki i kolejno ją wspomagają. Rolki bębna powinny mieć możliwość niezależnego obracania się. Spróbuj obrócić suszarkę, odpinając pasek wokół bębna. Wiele suszarek z tyłu bębna ma dwie rolki pomocnicze bębna, a kilka suszarek ma z przodu. Silnik zostanie przeciążony, a suszarka zatrzyma się, jeśli rolki nie będą się swobodnie obracać. Odłącz taśmę od suszarki i obróć bęben ręcznie, aby sprawdzić, czy rolki bębna nie są zużyte. Sprawdź, czy rolki bębna obracają się, jeśli suszarka się nie obraca. Jeśli Twoje bębny są zużyte lub uszkodzone, lepiej kupić nowe.

Krok 4. Wymień oś rolki

Wałki bębna nie będą się swobodnie obracać, jeśli osie rolek na bębnie są uszkodzone lub przestarzałe, co powoduje zatrzymanie suszarki. Sprawdź osie rolek na bębnie podczas oceny rolek pod kątem zużycia. Osie są w doskonałym stanie, jeśli rolki bębna obracają się z łatwością bez chybotania. Osie należy wymienić, jeśli zauważysz, że rolka osi się chwieje.

Krok 5. Zużyte ślizgacze bębna

Prowadnice bębna to małe plastikowe elementy, które pomagają utrzymać bęben na miejscu. Bęben ślizga się po bębnie, gdy się obraca. jeśli zauważysz, że ślizgacze bębnów są przestarzałe, bęben może zacząć się zacinać, obciążając silnik i powodując jego nieprawidłowe działanie. Sprawdź trwałość tych ślizgaczy bębna i, jeśli to konieczne, wymień je.

Krok 6. Wymień łożysko bębna

Tył bębna jest podtrzymywany przez łożysko bębna. Wywiera naprężenia na silnik suszarki w miarę zużywania się, zmuszając go do zatrzymania. Odłącz pasek suszarki, przesuń kadź ręką, aby sprawdzić, czy to jest problem. Łożysko jest uszkodzone i należy je wymienić, jeśli bęben kręci się z trudem i/lub wydaje krzyki i wiele dźwięków podczas wirowania. Jeśli te sugestie nie działają, gwarancja na suszarkę może być w stanie Ci pomóc. Ekspert będzie mógł zdiagnozować problem i ponownie uruchomić suszarkę.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że wszyscy nauczyliście się, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca. Jeśli więc zauważyłeś, że Twoja suszarka uruchamia się prawidłowo, ale bęben się nie obraca, oznacza to, że Twoja suszarka wymaga naprawy. Powyżej wymieniliśmy wszystkie kroki, aby rozwiązać ten problem. Jeśli nie możesz rozwiązać tego problemu, lepiej zadzwonić do eksperta. Podziękuj znajomym za przeczytanie tego artykułu na końcu! Możesz również przeczytać o tym, jak naprawić suszarkę, która się nie kręci, i dlaczego moja suszarka się nie kręci.