Jak naprawić suszarkę do włosów, która się nie włącza? 2 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak naprawić suszarkę, która się nie włącza? Czy jesteś zestresowany, ponieważ Twoja suszarka do włosów się nie włącza? Odkrywanie, że Twoja suszarka do włosów nie działa, gdy już się spóźniasz, jest dla Ciebie frustrujące. Nie martw się, ponieważ odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta i łatwa. Wykonując czynności opisane w tym artykule, możesz rozwiązać problemy z suszarką do włosów.

Suszarka do włosów to gadżet składający się z dwóch elementów; silnik wentylatora i element grzejny. Element grzewczy różni się w zależności od używanej suszarki do włosów.

Jak naprawić suszarkę do włosów

Czasami suszarka nie działa z powodu drobnych problemów. Jednak ludzie nie zawracają sobie głowy rozwiązywaniem nawet drobnych problemów, ponieważ suszarki do włosów nie są bardzo drogie. Dlatego możesz je wymienić. Ale dobrze jest kupić wysokiej jakości suszarkę i samodzielnie dokonywać drobnych napraw. Typowe problemy z suszarką do włosów można łatwo rozwiązać, wykonując kilka kroków. Najpierw spróbuj wykryć problem. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Naprawianie kłopotliwej suszarki do włosów

Suszarka do włosów to proste urządzenie często używane w domach. Jeśli Twoja suszarka się nie włącza, problem może stanowić element grzejny i wentylator silnika.

Rzeczy, których potrzebujesz, aby naprawić suszarkę do włosów

Małe części suszarki można łatwo kupić w każdym sklepie AGD. Instrumenty lub narzędzia potrzebne do naprawy kłopotliwej suszarki do włosów to:

 • Śrubokręt
 • Multimetr
 • Klucze
 • Kroki, aby naprawić suszarkę do włosów, która się nie włącza

  Jak więc naprawić suszarkę do włosów, która się nie włącza? Oto kilka kroków, które musisz wykonać, aby naprawić suszarkę:

  Krok 1. Zdemontuj suszarkę

  • Wyłącz zasilanie lub odłącz suszarkę.
  • Oddziel dyszę suszarki od filtra, który jest przymocowany za pomocą małych śrub.
  • Jeśli ma ekran filtra, wyjmij go i wyczyść odpowiednio.
  • Zdejmij obudowę suszarki, poluzowując śruby mocujące obudowę suszarki.
  • Teraz możesz zobaczyć wewnętrzne części suszarki do włosów.
  • Uważnie sprawdź silnik i element grzejny. W większości przypadków uszkodzenie jest widoczne i możesz szybko wymienić wadliwą część.
  • Następnie zmontuj zdemontowane części suszarki i sprawdź, czy działa.

  Krok 2. Sprawdź i napraw wyłącznik termiczny suszarki

  Jeśli występuje problem z wyłącznikiem termicznym suszarki do włosów, wykonaj poniższe czynności, aby naprawić uszkodzoną część.

  • Otwórz obudowę suszarki, aby zdemontować element grzejny.
  • Zlokalizuj wyłącznik termiczny pod kątem ewentualnych uszkodzeń.
  • Wyłącznik termiczny jest połączony z dwoma przewodami prowadzącymi z przewodu elektrycznego i wewnątrz obudowy.
  • Użyj sprężonego powietrza do czyszczenia wewnętrznych części wyłącznika termicznego. Bądź ostrożny i nie dotykaj niczego wrażliwego.

  Powody, dla których warto naprawić suszarkę do włosów

  Wiele drobnych problemów powoduje kłopoty w działaniu suszarki. Możesz jednak szybko rozwiązać te problemy w domu. Oto kilka z tych problemów:

  Suszarka do włosów nie włącza się

  Czasami przyczyną, dla której suszarka się nie włącza, jest wadliwe zasilanie lub problem z włącznikiem/wyłącznikiem suszarki. Możesz szybko rozwiązać ten problem, podłączając suszarkę do innego gniazdka elektrycznego lub naciskając przycisk włączania/wyłączania z odrobiną siły.

  Z dyszy nie wydostaje się powietrze

  Jeśli z suszarki do włosów wydobywa się mało powietrza lub wcale, może to być spowodowane zablokowaniem dyszy lub ekranu filtra. Postaraj się ostrożnie usunąć widoczne blokady, a Twoja suszarka znów zacznie działać. W innych przypadkach suszarka jest ustawiona na opcję niskiego powietrza i można ją odpowiednio ustawić. Uszkodzony silnik wentylatora powoduje również niskie ciśnienie powietrza.

  Z suszarki wydobywa się tylko chłodne powietrze

  Upewnij się, że Twoja suszarka nie jest ustawiona na doskonałą lub zimną opcję, ponieważ spowoduje to wypychanie zimnego powietrza z dyszy suszarki. Jeśli wszystkie ustawienia są w porządku, a problem nadal występuje, oznacza to, że problem dotyczy elementu grzejnego suszarki do włosów. Musisz naprawić lub wymienić element grzejny zgodnie z typem suszarki do włosów.

  Przegrzanie

  Gdy używasz suszarki do włosów przez dłuższy czas, suszarka automatycznie się wyłączy. Odłącz suszarkę i pozwól jej ostygnąć przez 2 do 3 minut, gdy to się stanie. Po tym czasie Twoja suszarka zazwyczaj się uruchomi. Ponownie, proszę nie umieszczać suszarki w wodzie, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenie życia i urządzenia. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o watach suszarki do włosów.

  To okładka!

  Wiesz, jak naprawić suszarkę do włosów, która się nie włącza. Suszarka do włosów to powszechnie stosowane urządzenie. Ludzie używają go do stylizacji i suszenia włosów. Będąc często potrzebnym urządzeniem, możesz napotkać pewne problemy w działaniu suszarki do włosów, które wymagają naprawy. Nie zawsze trzeba zabierać urządzenie do jakiegoś warsztatu lub potrzebujesz pomocy profesjonalnego mechanika. Możesz szybko rozwiązać drobne problemy w domu, uważnie wykonując czynności opisane w tym artykule. Podejmij wszelkie środki ostrożności podczas używania i obsługi suszarki. Używaj dokładnych narzędzi do montażu i demontażu części suszarki. Wreszcie, ciesz się dobrym fryzurą dzięki doskonałej działającej suszarce. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak działa suszarka do włosów i jak wybrać suszarkę do włosów.