Jak naprawić silnik wentylatora klimatyzatora? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się, dlaczego klimatyzator nie działa dobrze, a cewki są zamrożone, zastanawiasz się, jak naprawić silnik wentylatora klimatyzatora? Można to zrobić w pięciu prostych krokach, a te rzeczy poznasz podczas dalszej lektury artykułu.

Klimatyzatory są niezbędne dla każdego na całym świecie, szczególnie w gorące i słoneczne dni.

Jak naprawić silnik wentylatora klimatyzatora? 5 prostych kroków!

Są idealne do posiadania, ponieważ wykorzystują ciepło wokół ciebie. Większość pracy wykonuje wentylator wewnętrzny. Najpierw zasysa gorące powietrze do wnętrza systemu, gdzie za pomocą wężownicy jest przekształcane w zimne powietrze.

Często nie zdajemy sobie sprawy, kiedy są przepracowane z powodu energii naszych systemów klimatyzacji, gdy są one stale używane. Jeśli tak się stanie, może coś jest nie tak. Dlatego powinieneś natychmiast sprawdzić swoje urządzenie, gdy zauważysz, że nie działa dobrze. Dobrze, że trafiłeś do właściwego artykułu.

Dla osób, które mają problemy takie jak Twoje, możemy Ci w tym pomóc. Pozwól, że nauczymy Cię, jak zapobiegać takim wydarzeniom; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Metody, które możemy zrobić, aby naprawić silnik wentylatora klimatyzatora

Jak naprawić silnik wentylatora klimatyzatora? Wentylatory klimatyzatora odgrywają kluczową rolę w wewnętrznym systemie klimatyzatora; bez pracy wentylatora może spowodować zamarznięcie i pęknięcie cewki parownika. Powinieneś często sprawdzać jego części, ponieważ możesz nie zauważyć, że powoli się psuje z powodu nadmiernego zużycia. O ile to możliwe, ustaw czas użytkowania.

Jeśli chcesz, aby wentylator klimatyzatora działał poprawnie, powinieneś zawsze słuchać wszelkich dźwięków; dzięki temu będziesz w stanie stwierdzić, czy to działa w ten sposób.

Załóżmy, że masz podręcznik swojej jednostki, to dobrze. Postaraj się dokładnie przejrzeć niektóre jego sekcje, ponieważ może zawierać przydatne informacje, z których możemy później skorzystać. Jest kilka niezbędnych części, które powinieneś wiedzieć o wewnętrznym systemie twojego klimatyzatora, więc jeśli nie masz podręcznika, możesz się stąd rozpocząć.

Gdy skończysz z nimi radzić, możemy cię zapewnić; nie będzie więcej problemów, z którymi będziesz musiał się już uporać. Wtedy możesz mieć zasłużony odpoczynek, którego potrzebujesz po długim, męczącym dniu pracy i tak dalej. Poniżej znajduje się zestaw metod, które możesz wykorzystać do wydajnej i łatwej pracy. Ponadto możesz użyć go jako odniesienia, dzięki czemu nie będziesz miał trudności z radzeniem sobie z nim.

Krok 1. Poznanie budowy jednostki klimatyzacyjnej

Jak powiedzieliśmy wcześniej, niezbędna jest wiedza na temat zewnętrznych i wewnętrznych części klimatyzatora; zapoznanie się z tym będzie bardzo pomocne, jeśli jesteś w tym nowy. Agregat skraplający i wężownice parownika, które znajdują się w komorze pieca, to dwa podstawowe elementy systemu klimatyzacji.

Ważną rolę odgrywają tutaj agregaty skraplające. To one wdmuchują powietrze z zewnątrz na cewkę, aby usunąć ciepło. Bez niego cewki parownika mogą zamarznąć, a system klimatyzacji nie będzie już nigdy działał w ten sam sposób.

Krok 2. Czyszczenie wężownic skraplacza

Przede wszystkim pierwszą rzeczą, którą powinieneś zawsze zrobić, to wyłączyć zasilanie urządzenia. Chcemy uniknąć obrażeń podczas czyszczenia cewek klimatyzacji. Wężownice skraplacza zwykle znajdują się na zewnątrz, co czyni go idealnym miejscem do usuwania nagromadzonego kurzu. Więc teraz chcesz zabrać ze sobą wąż ogrodowy.

Skieruj go do górnej części wężownicy, aby usunąć nagromadzony kurz wokół wężownic skraplacza. Powtórz to z drugiej strony i upewnij się, że wokół urządzenia nie pozostały żadne zanieczyszczenia.

Krok 3. Testowanie bezpieczników

W wielu blokach rozłączników znajdują się dwa bezpieczniki kasetowe. Dlatego przed rozpoczęciem naprawy należy je dokładnie sprawdzić, aby się upewnić. Zwykle przepalony bezpiecznik wskazuje, że element wewnątrz agregatu skraplającego ulega pogorszeniu. Dzięki temu powinieneś wymienić prawie wszystkie części, aby uniknąć problemów.

Za pomocą multimetru ustaw go na najniższą skalę omów i pozwól, aby na końcach bezpiecznika stykały się zarówno czerwone, jak i czarne przewody. Jeśli wskazuje odczyt liczbowy, oznacza to, że twój bezpiecznik jest dobry; Jeśli nie, oznacza to zepsuty bezpiecznik.

Krok 4. Wyjmowanie i wymiana kondensatorów roboczych

Teraz będziesz chciał najpierw rozładować kondensatory, po prostu wyjmując je ze wspornika mocującego. Następnie za pomocą izolowanego śrubokręta dotknij HERM. Następnie powtórz ten krok, dotykając go między zaciskiem FAN a zaciskami C.

Gdy to zrobisz, zrób zdjęcie, aby użyć go jako odniesienia do późniejszego ponownego podłączenia przewodów. Możesz tego potrzebować, ponieważ jest ich wiele w systemie wewnętrznym.

Przygotuj swój nowy podwójny kondensator. Używając szczypiec, zerwij każdy przewód i umieść go na odpowiednich wypustkach na nowym kondensatorze. Dopasuj je ciasno; po umieszczeniu wszystkich przewodów zamocuj nowy kondensator na miejscu.

Krok 5. Wymiana stycznika

Stycznik to przekaźnik mechaniczny, który przełącza prąd o wysokim natężeniu do sprężarki i wentylatora skraplacza za pomocą prądu o niskim napięciu z termostatu. Odgrywają one istotną rolę w Twojej jednostce klimatyzacyjnej, dlatego należy je często zmieniać; w przeciwnym razie może to doprowadzić do awarii systemu.

Najpierw odkręć stary stycznik z jego miejsca; wtedy będziesz chciał usunąć jego przewody i umieścić go w jednostce zastępczej. Następnie dokręć wszystkie złącza i zabezpiecz nowy stycznik w agregacie skraplającym.

Gdy skończysz, zainstaluj ponownie wszystkie elementy, które wcześniej usunąłeś, i od razu przetestuj jednostkę klimatyzacyjną, aby dodatkowo sprawdzić, czy nie występują problemy. Jeśli ich nie ma, możesz iść.

Wniosek

I tak naprawić silnik wentylatora klimatyzatora. Ponownie, od czasu do czasu śledź swoją jednostkę; gdy już wyczujesz, że coś jest nie tak, możesz oprzeć się na powyższych krokach. Jeśli sam nie poradzisz sobie z tą sytuacją, zalecamy skontaktowanie się z profesjonalistą, który może Ci pomóc. Chcesz przeczytać więcej artykułów związanych z klimatyzatorami? Przeczytaj, jak olej silnik wentylatora klimatyzatora.