Jak naprawić rysę na lodówce ze stali nierdzewnej? 2 proste sposoby!

Czy wiesz, jak naprawić rysę na lodówce ze stali nierdzewnej? Możesz to zrobić na różne sposoby, w zależności od tego, jak poważne jest zadrapanie.

Masz szczęście, jeśli zadrapanie, z którym masz do czynienia, jest dość małe, możesz je potraktować łagodnie. Bez względu na rodzaj zarysowania, którego chcesz się pozbyć na swojej lodówce ze stali nierdzewnej, z pewnością można sobie z tym poradzić, stosując odpowiednią pielęgnację.

Jak naprawić rysę na lodówce ze stali nierdzewnej? 2 proste sposoby!

Kilka materiałów składa się na lodówkę. Niemniej jednak zewnętrzna część lodówki jest w większości wykonana ze stali nierdzewnej, co jest trendem w tej epoce. Lodówka ze stali nierdzewnej tworzy w domu czystą i minimalistyczną atmosferę. Nic dziwnego, że jest wybierany przez większość.

Możesz się martwić, ponieważ wczesnym rankiem zauważyłeś, że Twoja lodówka ze stali nierdzewnej jest porysowana. Prawdopodobnie od twojego zabawnego dziecka, uroczego psa, kota, a może zrobiłeś to sam. Możesz poznać winowajcę, ale to nie rozwiąże problemu. Więc zamiast tego musisz nauczyć się metody, którą wykonasz, aby usunąć tę uciążliwą rysę.

Zgadnij co? Jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule przyjrzymy się różnym możliwym sposobom rozwiązania tego problemu. Kto chce zadrapań na swojej lodówce? Więc zakasaj rękawy, gdy się tym zajmiemy. Dobre rzeczy się wydarzą, jeśli będziesz dalej przewijać!

Sposoby naprawy rys na lodówce ze stali nierdzewnej

Nie wszystkie zadrapania są takie same, więc musimy również rozważyć radzenie sobie z nimi według ich rodzaju lub dotkliwości. Niewłaściwe traktowanie może spowodować pogorszenie zarysowania lodówki ze stali nierdzewnej.

W tym artykule rozważymy dwa rodzaje rys i odpowiednio je potraktujemy. Dla tych, którzy chcą zachować estetykę swojej lodówki ze stali nierdzewnej, wysiłek na pewno się opłaci! Po prostu zachowaj podekscytowanie, gdy odpowiemy na nasze pytanie, które mówi: „Jak naprawić zadrapanie na lodówce ze stali nierdzewnej.

#1. Łagodne traktowanie

Ta metoda jest przeznaczona do drobnych zadrapań, a więc najłatwiejsza do usunięcia i polerowania. Podzielimy to na dwie sekcje, w których rozważymy 2 potencjalne rozwiązania dla tego typu zarysowania. Do pierwszego musisz przygotować nieścierny detergent, wodę i czystą szmatkę. Do drugiego użyjemy destylowanego białego octu.

Używanie nieściernego detergentu

Jeśli zaobserwowałeś, w twojej lodówce ze stali nierdzewnej jest osadzony pewien drobinek ziarna. Może iść w górę lub w bok. Musisz to najpierw zidentyfikować przed naprawą.

Lepiej wybrać detergent w płynie, aby uniknąć dalszych zarysowań – w miarę możliwości kup ten. Jeśli jest w postaci sproszkowanej, upewnij się, że dobrze rozpuściłeś ją w wodzie. Jeśli masz detergent w płynie, musisz go również wymieszać z wodą.

Przetrzyj lodówkę miękką szmatką nasączoną wodą. Upewnij się, że obszar, który chcesz naprawić, jest wytłumiony. Jednak lepiej wyczyścić całą lodówkę, więc jeśli chcesz, zwilż całą lodówkę. Następnie spryskaj zwilżoną część odpowiednią ilością detergentu.

Rozetrzyj delikatnie, podążając za słojami, kładąc nacisk na rysę. Następnie spłucz wodą i wytrzyj do sucha czystą, miękką ściereczką. Upewnij się, że podczas wycierania rób to tak delikatnie, jak to możliwe.

Za pomocą destylowanego białego octu

W tej metodzie nie będziemy przechodzić procesu mieszania. Zamiast tego sam ocet wystarczy do oczyszczenia delikatnej rysy. Doskonale nadaje się również do konserwacji lodówki z polerowanej stali nierdzewnej.

Najpierw wlej odpowiednią ilość octu do wanny. Następnie zwilż miękką czystą szmatkę do octu. Następnie ponownie, zgodnie z ruchem pociągnięć, pocieraj nim powierzchnię, na której znajduje się rysa. Następnie możesz również zdecydować się na wykonanie tego na całej powierzchni lodówki w celu oczyszczenia, nie wspominając o dezynfekcji.

Następnie pozostaw na 8-10 minut. Następnie wytrzyj go wilgotną ściereczką, aby nie pozostał tam zapach. Na koniec użyj czystej, suchej szmatki, aby była sucha i gotowa do ponownego użycia.

#2. Leczenie od umiarkowanego do twardego

Jeśli rysa na lodówce ze stali nierdzewnej wydaje się być dość widoczna, musisz się jej pozbyć mniej delikatnie. Tak, tylko mniej delikatny, bo nie chcemy zepsuć całej lodówki.

Do rozwiązania tego problemu użyjemy pasty do zębów i szczoteczki o miękkim włosiu. W przeciwieństwie do produktów, które rozważaliśmy wcześniej, pasta do zębów jest trochę trudna, jeśli chodzi o ścieranie.

Nie zaleca się jednak nakładania pasty do zębów na całą lodówkę. Może to mieć różny wpływ na twoją lodówkę, a jednocześnie będzie cię dużo kosztować. Więc zamiast tego nacieraj go prosto do zadrapania – nie zapomnij iść drogą słojów.

Od czasu do czasu wytrzyj go miękką wilgotną szmatką, aby sprawdzić, czy rysa w końcu zniknęła. Po pomyślnym pozbyciu się zarysowania zaleca się wyczyszczenie całej zewnętrznej części lodówki i wypolerowanie jej olejem.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się, jak naprawić rysę na lodówce ze stali nierdzewnej. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane!