Jak naprawić pralkę, która nie odpływa? 6 niesamowitych wskazówek!

Czy prałeś ubrania i nagle rura odpływowa pralki przestała działać, a teraz zastanawiasz się, jak naprawić pralkę, która nie odpływa? Nie martw się, ten artykuł pomoże Ci szybko naprawić odpływ pralki.

Rozumiemy, jak niewygodne jest pójście do pralni, aby zmienić worek na pranie z pralki na suszarkę, tylko po to, aby stwierdzić, że woda pozostaje w pralce nawet po zakończeniu procesu. Kiedy tak się dzieje, może to być kłopotliwe, denerwujące i niewygodne.

Jak naprawić pralkę

Możesz spróbować uruchomić cykl płukania i sprawdzić, czy woda odpływa, lub jeśli to nie zadziała, doprowadzi to do rozpoczęcia procesu z wsadem prania i pralką napełnioną wodą. Pralka działająca to skuteczne narzędzie do usuwania brudu, potu i zanieczyszczeń z odzieży. Prawidłowy sposób płukania ubrań zmienia się w zależności od wybranych ustawień, ale ogólna koncepcja jest taka sama: bęben próbuje napełnić wodą po naciśnięciu przycisku „Start”. Bęben usuwa wodę po procesie prania i rozpoczyna się pierwszy cykl rotacyjny. Bęben jest następnie ponownie napełniany świeżą wodą w celu wypłukania ubrań. W końcu pralka opróżnia i obraca ubrania do wyschnięcia po raz ostatni. Coś jest naprawdę nie tak, jeśli pralka przestała działać, a ty otworzysz pokrywę i znajdziesz ubrania unoszące się w wodzie. Bez wątpienia bęben się nie opróżnił, ale dlaczego? Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami pomocy technicznej, zanim zadzwonisz do technika.

Wskazówki, jak naprawić podkładkę, która nie będzie odpływać

Aby naprawić odpływ pralki, spójrz poniżej, aby rozwiązać problem. Dzięki tym wskazówkom zrozumiesz, jak naprawić pralkę, która nie spływa. Oto następujące:

Wskazówka nr 1. Wykonaj reset główny

Odłącz pralkę na prawie minutę. Następnie ponownie podłącz maszynę. Aby poinformować pralkę o konieczności ponownego uruchomienia wszystkiego, otwórz i zamknij drzwi wielokrotnie w ciągu 12 sekund. Może nie działać we wszystkich maszynach, ale jest to łatwa metoda mocowania pralki.

Wskazówka nr 2. Sprawdź, czy pokrywka jest prawidłowo zamknięta

Pralki ładowane od góry będą opróżniać i wirować tylko wtedy, gdy pokrywa jest bezpiecznie zamknięta. W rezultacie przyczyną problemu może być wadliwy układ klapki pokrywy. Zbadaj maszynę, aby zobaczyć, czy reaguje na naciśnięcie przełącznika pokrywy dłonią. Jeśli spowoduje to opróżnienie bębna, wystarczy przedłużyć trzonek pokrywy, aby zmniejszyć przełącznik. Jeśli klikniesz przełącznik pokrywy, ale nic się nie dzieje, może być konieczna jego wymiana.

Wskazówka nr 3. Sprawdź wąż spustowy

Wąż odprowadzający wodę z dna pralki może powodować jej nieprawidłowe odprowadzanie. Wąż spryskiwacza może mieć lekkie zagięcie blokujące przepływ wody lub element może znajdować się zbyt blisko ściany, przerywając ruch wody w rurze. Inną szansą jest to, że rura jest zatkana.

Naprawić to:

 • Spróbuj odłączyć dyszę spustową (w pobliżu znajduje się duży pojemnik na wodę) i zapalić latarkę w środku, aby poszukać przeszkód.
 • Jeśli nie masz dostępu do tego, co spiętrza rurkę, wynieś ją na zewnątrz i przepuść przez nią wodę wężem.
 • Podłącz ponownie wąż spustowy do urządzenia, uruchom ponownie urządzenie i uruchom szybkie płukanie, aby sprawdzić, czy odpływa prawidłowo.
 • Być może zainteresuje Cię również sposób czyszczenia węży spustowych pralki.

  Wskazówka nr 4. Czyszczenie pułapki na monety

  Niektóre pralki zawierają pułapkę na monety, która wychwytuje ciała obce, zanim dostaną się do odpływu. Pułapki na monety mają zazwyczaj prosty panel. Jeśli pralka ma taką, wypłucz ją i sprawdź, czy wanna teraz odpływa.

  Wskazówka nr 5. Sprawdź poziom wody

  Jeśli pralka nie spuszcza wody ani nie wiruje, kontrola poziomu wody może być uszkodzona. Sprawdź system operacyjny maszyny pod kątem plastikowego kabla podłączonego do rury poziomu wody. Jeśli jest zatkany, użyj octu, aby go wyczyścić. Jeśli dysza jest zardzewiała, może być konieczna jej wymiana. Możesz również przeczytać o tym, jak wypoziomować podkładkę.

  Wskazówka 6. Użyj jak najmniejszej ilości detergentu

  Być może używasz dużo proszku do prania lub używasz niewłaściwego rodzaju do urządzenia. W tym scenariuszu Twoja pralka przestanie się poruszać i spróbuje zgromadzić nadmiar piany w tubie. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu mydła w płynie, aby określić, czy nadaje się ono do pralki. Upewnij się, że nie przekraczasz zalecanej kwoty. Ponadto konsekwentnie stosuj instrukcję obsługi, aby uzyskać sugestie, takie jak rodzaj proszku do prania i prawidłowe ładowanie pralki. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

  To okładka!

  Musiałeś znaleźć kilka rozwiązań, jak naprawić podkładkę, która nie spływa. Jeśli rozwiązania tych problemów nie ujawnią przyczyny nieprawidłowego odprowadzania wody z pralki, być może będziesz musiał mimo wszystko wezwać warsztat. Faktem jest, że obecna pralka ma żywotność 14 lat.

  Ta skala czasowa jest oparta na siedmiu obciążeniach tygodniowo. Możesz być w stanie wymyślić niezawodną maszynę na dłuższy okres, opierając się na konkretnym modelu, ale jeśli zbliżasz się do 14-letniego znaku i miałeś problemy z pralką w dawnych czasach, może nadszedł czas na coś nowego.