Jak naprawić pompę do spryskiwaczy ciśnieniowych? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak naprawić pompę do spryskiwaczy ciśnieniowych? Można go ustawić poprzez przyspawanie, uszczelnienie wlotu wody, wyciągnięcie zamrożonej wody z pompy oraz wymianę oringu i tłoka. Naprawienie pompy spryskiwacza pęknięć nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Ale dobrym pomysłem jest ponowna wymiana pompy spryskiwacza tak szybko, jak to konieczne, jeśli pęknie. Pompa do pęknięć stwarza wiele problemów podczas jej użytkowania.

Jak naprawić pompę do spryskiwaczy ciśnieniowych? 6 prostych kroków!

Dlatego w tym poście dowiesz się, jak naprawić pękniętą ciśnieniową pompę wodną. Obejmuje to również informacje dotyczące naprawy pękniętych pomp myjek ciśnieniowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przyczynach pęknięcia pompy ciśnieniowej wody i jak ją ulepszyć, postępuj zgodnie z podanymi poniżej krokami. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Powody, dla których pękła pompa myjki ciśnieniowej?

Zamarzająca woda w pompie myjki ciśnieniowej jest jedną z najczęstszych przyczyn pęknięcia pompy. Dzieje się tak również dlatego, że ciecz podnosi się, gdy zamarza, narażając pompy na niebezpieczeństwo. Zdolność pompy do spryskiwaczy mechanicznych do zwiększania ciśnienia cieczy jest utrudniona przez zimną wodę, taką jak woda lodowa. Pompy muszą trzymać tylko określoną ilość wody przed pęknięciem, ale mogą pęknąć, jeśli tego nie zrobią. W przypadku wykrycia pękniętej pompy myjki ciśnieniowej należy ją jak najszybciej naprawić, aby uniknąć dalszych szkód lub uszkodzeń podczas jej użytkowania.

Kroki, aby naprawić pompę do spryskiwaczy ciśnieniowych

Pompa myjki ciśnieniowej jest uważana za istotną część całej maszyny, która pomaga wypłynąć wodzie z dyszy myjki ciśnieniowej pod odpowiednim ciśnieniem. Naprawa pękniętej pompy ciśnieniowej spryskiwacza nie jest tak trudnym zadaniem. Znajomość podstawowych kroków związanych z naprawianiem sprawia, że ​​Twoje prace są bardziej dostępne i nieskomplikowane. Więc przestań szukać więcej informacji o tym, jak naprawić pompę do spryskiwaczy ciśnieniowych. Poniżej wymieniliśmy kilka kroków, które pomogą Ci rozwiązać Twój problem.

Krok 1. Sprawdź swoją myjkę elektryczną

Proszę znaleźć dokładne położenie tych pęknięć i oszacować wielkość takich szczelin na pompie przed jej spawaniem. Teraz zeszlifuj wystający metal ze złamania i dokładnie wyczyść je miękką ściereczką z mikrofibry. Dokładnie sprawdź, czy nie ma wystających pozostałości metalu. Po wyczyszczeniu upewnij się, że pompa myjki ciśnieniowej jest idealnie wypoziomowana. Nie ma w nim dołów i wybojów.

Krok 2. Zapal gaz

Po wykonaniu pierwszego kroku zapal miotacz płomienia spawalniczego, wyreguluj poziom gazu i poczekaj, aż pojawi się drobny granatowy ogień. Zawsze pamiętaj, że palniki spawalnicze wymagają kilku regulacji, zanim zaczniesz posługiwać się pompą. Dlatego nie trzeba się niecierpliwić i pracować, aż pojawi się palący błękitny ogień. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak uruchomić myjkę gazową.

Krok 3. Aktywuj pęknięcie

Proszę wypełnić pęknięcie mosiężnym drutem lutowniczym i pozostawić na noc. Daj wystarczająco dużo czasu, aby substancja śruby zgromadziła się w naprawionym obszarze. Jeśli się spieszysz, twoja poprawka będzie słaba i krótkotrwała.

Krok 4. Uszczelnienie wlotu wody

Zadaniem uszczelnienia wlotu będzie utrzymanie wilgoci na wlocie. Jeśli pojawiła się rura jest połączona, jest zwijana w łącznik, który mocno wiąże rurę i uszczelnia połączenie, zapobiegając wyciekowi wody. Z biegiem czasu taka mieszanina może blaknąć lub pękać. Jeśli ciecz wypływa z rury i łącznika wejściowego przecieka tylko na myjce wysokociśnieniowej, zarówno uszczelka wejściowa, jak i ewentualne złącze są uszkodzone i należy je wymienić. Wyświetlacz i połączenie muszą zostać wyłączone i zmodyfikowane.

Krok 5. Wyjmij kolorową wodę z pompy

Pompa myjki elektrycznej może się zepsuć, jeśli woda dostanie się do środka i zamarznie. Lodowata woda przepływa przez pompę, zagrażając jej grubości i ciśnieniu. Jeśli pompy na podkładce są pęknięte, należy je naprawić. Uszkodzoną pompę można raczej naprawić niż konserwować. Dlatego upewnij się, że widać lód wodny za każdym razem, gdy uruchamiasz pompę. Zamiast stosować maksymalne ciśnienie za jednym razem, najpierw spróbuj rozmrozić lód wodny.

Krok 6. Sprawdź uszczelkę na tłoku

Wewnętrzne osłony tłoka prawdopodobnie ulegną uszkodzeniu lub pęknięciu, jeśli z spryskiwacza woda wycieknie bezpośrednio do pompy i nie będzie widocznego uszkodzenia pęknięć w pompie. Pompa zawiera tłoki, które wytwarzają napięcie, aby zbierać i wypychać wodę z pompy. Takie tłoki powinny być zabezpieczone, aby pompa odpowiednio sprężyła wodę. Możesz rozwiązać ten problem, wyjmując pękniętą pompę z pojemnika i sprawdzając w niej o-ring i tłoki. Następnie należy wymienić te oringi i tłoki na nowe, aby naprawić pęknięcia na pompie. Oto wskazówki dotyczące konserwacji i rozwiązywania problemów.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu dowiesz się, jak naprawić pompę do spryskiwaczy ciśnieniowych, czytając powyższe różne kroki. Wszystkie powyższe kroki zdziałają cuda w rozwiązaniu tego problemu. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami! Możesz również przeczytać o tym, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej i jak zbudować myjkę ciśnieniową.