Jak naprawić podwójną suszarkę Whirlpool? 4 proste kroki!

Być może zastanawiasz się, jak naprawić suszarkę Whirlpool Dual, jeśli nie działa dobrze. Jak wiecie, Whirlpool jest znaczącym producentem pralni w całym wszechświecie, takich jak projekty Cabrio i Dual. Projekty podwójne to standardowa linia; ponadto, podobnie jak w przypadku każdego sprzętu AGD, suszarki Dual mogą mieć pewne problemy z konserwacją.

Gdy podwójna pralka lub suszarka przestają działać, wiele problemów można łatwo naprawić i przywrócić za pomocą kilku technik i zalecanych działań. Whirlpool udostępnia online wskazówki krok po kroku oraz inne informacje o urządzeniu, takie jak samouczki dla użytkowników.

Jak naprawić podwójną suszarkę Whirlpool? 4 proste kroki!

Rozważ następujące typowe problemy. Następnie możesz albo zadzwonić do zespołu serwisowego i zapłacić za zgłoszenie serwisowe i segmenty, albo spróbować rozwiązać problem samodzielnie. Suszarka, która nie uruchamia się, może osłabić Twój entuzjazm tak samo, jak zwilża Twoje ubrania. Jednak niefortunny wypadek prania nie musi nawet zepsuć dnia ani wymagać czasochłonnej konserwacji. Najczęstsze powody takiej suszarki Whirlpool nie zaczynają się od problemów z zasilaniem po niedokładne ustawienia, a wiele z nich ma proste rozwiązania. Jeśli suszarka Dual nie działa, należy wykonać następujące czynności.

Kroki naprawy podwójnej suszarki Whirlpool

Oto cztery podstawowe kroki, jak naprawić suszarkę Whirlpool Dual.

Krok 1. Sprawdź obwody

Za każdym razem upewnij się, że suszarka ma prawidłowy procent mocy 240 V. Sprawdź, czy błąd występuje w obwodach i upewnij się, że jest podłączony. Gdy taka suszarka Whirlpool Dual nie uruchamia się, słuchaj uważnie, naciskając przycisk zasilania, aby sprawdzić, czy przełącznik startowy nie jest uszkodzony. Jeśli usłyszysz brzęczący dźwięk, gdy suszarka próbuje się otworzyć, przełącznik startowy najprawdopodobniej nie jest uszkodzony. Gdy nic się nie dzieje, może to być przycisk startowy. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, jest użycie multimetru, urządzenia wykrywającego obecność wytwarzania energii. Jeśli multimetr nie odczytuje spójności, wyłącznik startowy jest uszkodzony i należy go wymienić.

Krok 2. Sprawdź mechanizm zatrzaskowy

Jeśli w jakiś sposób zawór klapowy ulegnie awarii, suszarka nie uruchomi się od razu. Może wymagać jedynie konserwacji w celu usunięcia kłaczków i zanieczyszczeń przed wykonaniem pełnego połączenia lub może wymagać wymiany. Czyszczenie jest tak proste, jak namoczenie wacika w spirytusie metylowym i przetarcie wszystkich punktów połączeń. Przed uruchomieniem suszarki sprawdź, czy drzwi są całkowicie zamknięte. Suszarka Whirlpool jakoś nie włącza się jako środek ostrożności, jeśli drzwi nie są zamknięte i zablokowane. Nawet jeśli drzwi wydają się być zamknięte, naciśnij je, aby upewnić się, że są zamknięte. Sprawdź, czy wszystkie ubrania wydają się być w suszarce i czy żadne zakleszczone elementy nie próbują uniemożliwić prawidłowego zamknięcia drzwi.

Krok 3. Sprawdź bezpiecznik temperatury

Jeśli zostanie przedmuchany (obudowa kryształu zrobiła się czarna), suszarka nie uruchomiłaby się jako bariera zapobiegawcza, aby uniknąć przegrzania. Bezpieczniki są łatwo wymienialne. Podczas przegrzewania zwykle wyzwala się bezpiecznik termoelektryczny suszarki; odcięcie zasilania suszarki jest koniecznością. Chociaż bezpiecznik termiczny może z czasem ulec awarii, zatkane otwory suszarki są istotnym powodem pęknięcia bezpiecznika.

Krok 4. Sprawdź przycisk zasilania

Na koniec użyj woltomierza, aby sprawdzić przełącznik rozruchu. Powinieneś to zmodyfikować, jeśli nie działa prawidłowo. Kiedy to zostanie przywrócone, upewnij się, że masz najbardziej znaczący rezultat z suszarki. Sprawdź również, czy Twoja suszarka Whirlpool nie uruchamia się, ale ma energię, sprawdź dwukrotnie, czy wybrałeś prawidłową konfigurację suszarki. Aby rozpocząć suszenie, przekręć korbę suszarki w tryb „W pełni zautomatyzowany” lub „Czasowy”. Po wybraniu opcji „Minimalizacja zmarszczek” w niektórych projektach suszarka nie uruchamia się natychmiast. Co zrobić, jeśli Twoja suszarka Whirlpool ma problem z silnikiem. Może nie działa poprawnie. Jak to naprawić? Spójrz poniżej, aby się tego dowiedzieć.

Jak naprawić silnik?

Jeśli wszystkie powyższe elementy są w dobrym stanie, wadliwy silnik suszarki może być przyczyną braku uruchomienia suszarki Whirlpool. Przed faktyczną wymianą silnika upewnij się, że nie ma żadnych przeszkód w kole dmuchawy silnika. Jeśli koło nie jest utrudnione, najprawdopodobniej silnik jest uszkodzony i musi zostać wymieniony przez eksperta. Najlepiej też wiedzieć, jak usunąć panel sterowania ze sportowego duetu Whirlpool.

To okładka!

Ponieważ teraz nauczyłeś się, jak naprawić suszarkę Whirlpool Dual, zawsze pamiętaj, że to, że Twoja suszarka się nie uruchomi, nie oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić za kosztowną konserwację. Wiele problemów można rozwiązać przy stosunkowo niewielkim wysiłku, a znacznie bardziej rozległe renowacje można zwykle zakończyć za pomocą zaledwie kilku części naprawczych. Bardzo dobra suszarka przetrwa co najmniej dekadę, ale może też wytrzymać kilka lat, prawdopodobnie przy odpowiedniej konserwacji. Liczne drobne czynności konserwacyjne można wykonać za pomocą uproszczonych narzędzi i maszyn, co może znacznie przedłużyć żywotność urządzenia, jeśli jest to wygodne. Przeczytaj powiązane artykuły; Dowiedz się, ile kosztuje pralka i suszarka Whirlpool Cabrio i jak odblokować pralkę Whirlpool duet.