Jak naprawić podgrzewacz propanowy? 3 najlepsze sposoby!

Zastanawiasz się, jak naprawić grzejnik na propan? Koniec z zastanawianiem się, trafiłeś we właściwe miejsce. Ilekroć grzejnik propanowy nie pozostaje zapalony, często grzejnik gazowy wykrywa, że ​​płomienie działają nieprawidłowo w określony sposób, aktywując mechanizmy ochronne grzejnika propanowego i wyłączając go.

Możliwe, że problem jest prawdziwą wadą lub może to być problem z wyczuwaniem. Spróbuj sprawdzić, czy czujnik nie jest w 1/3 zasłonięty przez ogień, lub spróbuj wyczyścić gadżet papierem ściernym, aby sprawdzić, czy tak właśnie jest.

Jak naprawić podgrzewacz propanowy? 3 najlepsze sposoby!

Może to pomóc w rozwiązaniu problemu z nagrzewnicą propanową. Większość problemów związanych z podgrzewaczem propanu może być spowodowana wadliwym pilotem. Możliwe, że termopara się przepaliła i wymaga wymiany. Spróbuj go odinstalować, odpiąć żarówkę, odłączyć kabel od kranu gazowego i umieścić go w dokładnym miejscu. Jako środek ochronny stale wyłączaj dopływ gazu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak działa podgrzewacz propanu?

Za każdym razem, gdy termostat jest podniesiony, do zaworu wlotowego do nagrzewnicy wysyłany jest niski impuls elektryczny, który powoduje jego uwolnienie i wysłanie strumienia gazu do pieca, gdzie zapala się pilot. Temperatura rośnie, aż osiągnie punkt, w którym wartość termostatu zrówna się z temperaturą otoczenia. Gdy czas upłynie lub temperatura w pomieszczeniu spadnie, zawór gazowy otworzy się ponownie, umożliwiając skierowanie świeżego strumienia benzyny w dół, aby zapalić palnik, aby osiągnąć określone ustawienie.

Z drugiej strony, jego pilot musi być zapalony przez cały czas pracy, aby zapalić główny palnik. Może to skutkować dużymi stratami gazu, ale ponieważ pilot będzie musiał nadal działać, może to być jedną z głównych przyczyn zablokowania gazociągów.

Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy ogrzewacz propanowy do wnętrz.

Sposoby naprawy podgrzewacza propanu

Brudna termopara, termopara znajdująca się zbyt daleko od płomieni, zatkana iskra, przepełniony zbiornik gazu i przeciągi są zdecydowanie najczęstszymi przyczynami wadliwego podgrzewacza propanu. Grzejniki na propan mają delikatne ustawienia, które zarządzają dopływem gazu i ogrzewają pomieszczenie, a gdy jeden się zepsuje, problem prawie zawsze dotyczy układu benzynowego lub zapłonu, a nie sterowania.

Zatkany przewód gazowy, lampka do siedzenia, która miga lub wypala się, lub elektryczny zapłon, który po prostu nie zapala się, to typowe przyczyny. Chociaż zawory gazowe wyglądają na trudne do wymiany, może to nie być tak trudne, jak ludzie sądzą. Na szczęście większość nabywców domów byłaby w stanie samodzielnie poradzić sobie z tymi problemami. Naprawmy niektóre z tych problemów, co pomoże ci zrozumieć, jak naprawić grzejnik propanowy.

#1. Napraw złą termoparę

Termopara jest podobna do termostatu, ponieważ jest używana głównie jako niewiele więcej niż urządzenie do wykrywania ciepła do monitorowania i regulacji przepływu gazu, aby zapobiec marnowaniu. Termopara gwarantuje, że stały przepływ benzyny przepływa przez gaz w górę, jeśli jest wystarczająco ciepły, gdy pilot jest zapalony. Jeśli rzeczywiście rozrusznik znajduje się zbyt daleko od ognia, nie nagrzeje się wystarczająco, ale w rezultacie nie będzie się długo palił. Zbliżając termoparę do pilota, użytkownicy mogą to dostosować. Jeśli to nie działa, być może trzeba go zaktualizować.

#2. Problemy z iskrami elektronicznymi

Gdy maszyna jest wyposażona w wentylator, przy każdym włączeniu słychać trzaski. Jest to dźwięk elektronicznego generatora zapłonu i będziesz w stanie zobaczyć płomień, jeśli zajrzysz do komór palników. Prawdopodobnie jest problem z obwodem elektronicznym zapalnika, kiedy nie możesz tego zrozumieć. Aby go naprawić, będziesz potrzebować schematu elektrycznego przedmiotu, który zazwyczaj znajduje się w podręczniku klienta. Zbiornik z propanem zapewniający grzałkę może się wyczerpać, a nawet benzyna może zostać wyłączona, gdy grzałka miga, ale nie zapala się. Wytrzyj otwór zaworu wlotowego tylko strzykawką, niezależnie od tego, czy masz pewność, że urządzenie zawiera gaz

#3. Zły płomień palnika

Palnik płomieniowy jest jednym z podstawowych elementów nagrzewnicy, ponieważ wytwarza większość ciepła. Kiedy myślisz, że jest za niski, jest to objaw niskiego ciśnienia gazu. Sprawdź ciśnienie gazu w kranie, aby sprawdzić, czy jest dostarczane. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku, poszukaj załamań lub zagięć w rurach lub wężu. Jeśli wydaje się, że wszystko jest w porządku, być może nadszedł czas na wymianę cylindra. Wymień zawór, wyłączając go i wkładając nowy.

Zabezpieczenia dla grzejników propanowych

Korzystne są grzejniki propanowe. Robią to od dłuższego czasu i oczekuje się, że przetrwają co najmniej kilka kolejnych pokoleń. Grzejniki propanowe mogą być używane na zewnątrz, a zwykłe grzejniki mogą utrzymywać ciepło w pomieszczeniu. Jak wiele urządzeń domowych, grzejnik na propan może być kołem ratunkowym, ale wymaga ogromnej uwagi i konserwacji. Aby utrzymać doskonałą pracę i bieganie, musisz poświęcić trochę więcej uwagi na jego utrzymanie i konserwację przynajmniej raz w sezonie. Im bardziej go posiadasz i bierzesz na siebie odpowiedzialność, tym większe prawdopodobieństwo, że nie zawiedzie Cię, gdy będziesz tego potrzebować. Przeprowadzaj regularne przeglądy zbiornika propanu. W każdym razie powinieneś również znać kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa nagrzewnicy propanowej.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się naprawiać grzejnik propanowy. Wyżej wymienione wskazówki zawsze pomogą Ci w doborze grzejnika propanowego. Jeśli zwrócisz odpowiednią uwagę na grzejnik propanowy, możesz nie napotkać tych problemów z naprawą. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, jak bezpieczny jest grzejnik naftowy w pomieszczeniach.