Jak naprawić palniki kuchenek gazowych? 4 najlepsze sposoby!

Zastanawiasz się, jak naprawić palniki kuchenek gazowych? Na cztery proste sposoby możesz; i te sposoby, które zrozumiesz, zagłębiając się dalej w ten artykuł.

Rzeczywiście, trudno jest zajść bardzo daleko, jeśli Twój kominek nie błyszczy, więc gdy się zepsuje, od razu znajdziesz sposób na włączenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoi goście będą przychodzić i przygotowujesz się do jedzenia .

Jak naprawić palniki kuchenek gazowych? 4 najlepsze sposoby!

Zawsze możesz modyfikować menu i podawać np. gazpacho lub inne dania bez przygotowania. Możesz użyć prostego podejścia do rozwiązywania problemów, aby naprawić palnik kuchenki gazowej, który nie działa poprawnie, jeśli chcesz zrobić słynny sos do spaghetti lub po prostu naprawić kuchenkę gazową na dobre.

Sposoby naprawy palników gazowych

Zanim zaczniesz naprawiać palniki, powinieneś najpierw sprawdzić swoje urządzenie, aby znaleźć problem. Poniżej przedstawiliśmy różne sposoby naprawy palników kuchenek gazowych w zależności od problemu:

#1. Sprawdź, czy dopływ gazu jest zablokowany

Załóżmy, że słyszysz i widzisz iskry po uruchomieniu palnika i czujesz, że gaz płynie dobrze, ale ogień się nie zapala. Zamiast tego może blokować dopływ gazu. Jeśli tak, wymagało to łatwej naprawy. Wystarczy oderwać ruszt, zdjąć nasadkę palnika i wypchnąć palnik poza górną granicę zakresu. Niektóre modele mogą wymagać odkręcenia dwóch śrub mocujących palnik, co można zrobić za pomocą standardowego klucza nasadowego lub nasadki.

Zajrzyj za palnik, aby znaleźć mały otwór wielkości szpilki. Dostarcza gaz do zapalnika, rozpala ogień i często jest zatkany tłuszczem lub innymi zanieczyszczeniami. Wystarczy włożyć wykałaczkę, igłę lub inny przedmiot tego samego rozmiaru do wyczyszczenia w jego otworze. Następnie wróć do palnika. Gaz powinien jak zwykle płynąć i zapalić palnik. W każdym razie możesz sprawdzić, jak podłączyć kuchenkę gazową.

#2. Sprawdź połączenia zapłonnika iskry

Jeśli palnik piekarnika nie działa prawidłowo, sprawdź dokładnie połączenia zapłonu, aby upewnić się, że nie ma z nimi nic złego. Następnie musisz zdjąć piekarnik ze ściany, ponieważ będziesz pracować z elektroniką i nie chcesz być zszokowany.

Ostatecznie wyjmij głowicę palnika z piekarnika – kabel powinien być podłączony do podstawy palnika – i sprawdź połączenia, aby zapewnić prawidłowe połączenia między przewodami a zapalnikiem. Dzieje się tak, ponieważ zapalnik i płomienie mogą zapobiegać iskrzeniu luźnych połączeń.

#3. Wymień cały zapalnik

Zapalnik może wymagać całkowitej wymiany po bezpiecznych połączeniach, a piekarnik jest podłączony i przetestowany, ale palnik się nie zapala. Wyłącz światło i obserwuj kolor iskier zapalnika. To doskonała metoda, aby to sprawdzić. Powinieneś mieć chłodny niebiesko-biały kolor. Jeśli tak nie jest, może być konieczna wymiana zapalnika. Sprawdź numer modelu i odbierz przełącznik w lokalnym sklepie ze sprzętem lub w Internecie.

Przed wymianą zapłonnika sprawdź połączenie, odłączając gaz i prąd od kuchenki, całkowicie wyjmując głowicę palnika i obracając ją z powrotem. Następnie odłącz kabel płaskim śrubokrętem od zapalnika. Następnie upewnij się, że nie wsunie się do wnętrza pieca.

Szybko usuń stary zapalnik za pomocą śrubokręta krzyżakowego. Następnie wyjmij i wymień stary zapalnik na nowy. Po przywróceniu przetestuj swoją płytę kuchenną jeszcze raz.

Najlepiej, abyś wiedział, jak wymienić zapalnik do kuchenki gazowej.

#4. Wymiana wiązki przewodów inflatora

Jeśli tylko jeden (lub więcej) palnik nie zapala się, może być konieczne umieszczenie wiązki przewodów inflatora, ponieważ przycisk sterujący nie wytwarza iskry, ale inne gałęzie są iskrzenie i zapalają się prawidłowo. Płyn może zagotować się i rozlać, lub gdy obracający się wałek wyrównany z zaworem palnika zostanie usunięty i nie będzie mógł się prawidłowo obracać z upływem czasu, może to spowodować uszkodzenie elementów wiązki inflatora.

Aby rozwiązać ten problem, wyłącz dopływ gazu, odłącz piekarnik, usuń kratki i palniki oraz wymień okablowanie zapłonnika. Następnie możesz odkręcić nakrętki mocujące metalową płytę grzejną za pomocą klucza do nakrętek. Ale zostaw je na razie. W każdym razie możesz przeczytać o tym, jak otworzyć płytę kuchenną.

Proszę otworzyć drzwi do panelu przedniego i sprawdzić pod nim. Wykręć wkręty mocujące panel górny po zdjęciu panelu przedniego i zwolnij panel górny. Następnie przeciągnij i odłóż górny panel na bok. Następnie należy wyjąć piekarnik ze ściany za pomocą wkrętaka do nakrętek. Uprząż zapalnika byłaby teraz w pełni widoczna. Ponadto widoczne będą dwa przewody, jeden biegnący z tyłu piekarnika, a drugi łączący się z czołem modułu iskrowego.

Wyjmij tylny przewód z plastikowego zacisku, a drugi przewód z zacisku modułu zapłonu za pomocą płaskiego śrubokręta. Usuń również wszystkie cztery wały zaworu gazowego. Przełóż nową wiązkę zapłonnika za pomocą przewodów i wymień każdy przełącznik zaworu gazowego na nowy. Następnie zmontuj piekarnik, podłączając przewód tylnego panelu do zacisku modułu iskrowego.

To okładka!

Teraz wiesz, jak naprawić palniki kuchenek gazowych na cztery różne sposoby. Ale żadne z tych rozwiązywania problemów nie działa; najlepiej jest wezwać profesjonalną pomoc, aby ponownie korzystać z kuchenki gazowej.

Możesz przeczytać artykuły związane z tym tematem; zrozumieć, jak malować piec.