Jak naprawić oparcie siedzenia do rozkładanego fotela dwuosobowego?

A teraz, jak naprawić oparcie siedzenia z odchylanym fotelikiem? Powinieneś dokładnie pomyśleć o wyrzuceniu swojego fotela tylko dlatego, że jego plecy nie działają poprawnie. Ale z drugiej strony nie niszcz związku, rezygnując z niego, ponieważ wymaga to trochę TLC.

Siadasz w swoim ulubionym, rozkładanym foteliku, pociągasz dźwignię pochylania i nic się nie dzieje. Odbijasz się mocniej i z większą siłą, tylko po to, by napotkać opór. Próbujesz podnieść się na podnóżku.

Jak naprawić oparcie siedzenia do rozkładanego fotela dwuosobowego?

Trochę się unosi i albo przykleja, albo cofa się na krześle. Mogło to następować stopniowo w ciągu kilku tygodni lub wszystkie naraz. To częsty problem w przypadku wielu foteli rozkładanych.

Naprawa fotela jest zazwyczaj niezwykle prosta i zajmuje kilka minut. Łamliwe lub brakujące elementy mocujące, takie jak nakrętki i śruby lub wkręty, należy wymienić. Możliwa jest naprawa, a nawet odbudowa rozłupanego szkieletu drewnianego.

Jak naprawić oparcie w przypadku rozkładanego fotelika?

Zmniejsz zakres problemu

Musisz wskazać źródło problemu z oparciem fotela. Ale najpierw zastanów się, co sprawia ci teraz problemy. Jako przykład, oto kilka problemów, z którymi możesz się zmierzyć z oparciem swojego rozkładanego fotela.

Tył fotela jest zbyt niechlujny i dużo się porusza. Oparcie krzesła nie odchyla się wystarczająco mocno. Oparcie krzesła zaczęło się zbytnio przechylać do tyłu.

Nie daj się przytłoczyć.

Twoje krzesło składa się zasadniczo z zaledwie kilku części. Masz na przykład uchwyt do ciągnięcia, podnóżek, oparcie siedzenia, sprężyny i linkę. Nie wydaje się to skomplikowane w przypadku wystąpienia problemu, z wyjątkiem dziwnej plamy na materiale.

Potrzebny sprzęt

Niektóre z tych narzędzi mogą być potrzebne do naprawy oparcia fotela rozkładanego. Ponownie, możesz nie potrzebować wszystkich tych zasobów. Jednak lepiej jest mieć je wszystkie na początku, niż szukać ich na bieżąco.

Wymagana będzie latarka. Dodatkowo potrzebny jest śrubokręt (płaski i krzyżakowy na wszelki wypadek). Na koniec można wyregulować klucz WD40 (Wax Degreaser) (upewnij się, że podczas procesu nie piszczy).

Rozpoczęcie zdejmowania tylnej części fotela

Pochyl fotel całkowicie do przodu, celując w sufit, aby mieć bezpośredni dostęp do oparcia. Pokazuje dokładnie, co należy zrobić, aby zdjąć oparcie. Twój rozkładany fotel najprawdopodobniej ma jedno z tych trzech odchylanych oparcia.

Zwróć dźwignię (wsporniki przymocowane po bokach oparcia). Zapięte na plecy (dostępne przez deskę zakrywającą śruby). Zatrzaski z tyłu lub zakładki zabezpieczające (miejsce zamknięte).

Określ typ oparcia swojego fotela

Określ rodzaj posiadanego odchylanego oparcia, a następnie odłącz je lub odkręć. Możesz także użyć prostych narzędzi, które masz w pobliżu, aby go otworzyć. Podczas zdejmowania oparcia należy podnieść poziom blokady.

Podłączanie luźnego sprzętu

Jeśli masz szczęście, mogłeś już natknąć się na ten problem. Najpierw sprawdź wszystkie wsporniki i zaczepy elementów montażowych po zdjęciu oparcia fotela. Jeśli są luźne, dokręć je mocno, ponieważ problem może dotyczyć zbyt dużego ruchu z tyłu fotela.

Najprawdopodobniej kabel.

Czy Twój fotel nie chce się położyć lub rozkłada się nadmiernie? Linia najprawdopodobniej daje ci wszystkie te problemy. Naprawa zajmie trochę czasu, ale uratuje twój fotel. Jest to również jeden z powodów, dla których musisz naprawić oparcie siedzenia do rozkładanego fotelika.

Jak wymienić kabel

Ucząc się, jak naprawić oparcie fotelika z odchylanym oparciem, powinieneś sprawdzić kable. Aby to zrobić, oto co musisz zrobić:

Odwróć swój fotel do góry tak, aby spód był skierowany do sufitu. Z tyłu podnóżka najprawdopodobniej będą cztery śruby; Usuń ich. Kolejne dwie śruby powinny przymocować siedzisko do spodu krzesła.

W tym momencie usuń dwie śruby. Na tym etapie powinieneś być w stanie zobaczyć linię, która steruje mechanizmem pochylania. Znajduje się po stronie dźwigni fotela.

Podłącz ponownie linię, jeśli została odłączona i swobodnie się obraca. Jeśli linia jest w porządku, element dźwigni jest utrzymywany na miejscu za pomocą chybotliwej śruby. Powinien zostać ponownie przykręcony na swoim miejscu.

Usuń linię, jeśli odkryjesz, że pękła, kiedy tam wejdziesz. Wymień linię. Znalezienie takiego może zająć Ci kilka dni, więc bądź wytrwały i nie poddawaj się.

Przywróć oparcie fotela rozkładanego w pierwotne położenie.

Po naprawieniu ponownie podłącz fotel do pierwotnej pozycji i możesz go wypróbować. Zamocujesz go ponownie w ten sam sposób, w jaki został usunięty za pierwszym razem. Zostaną użyte śruby, nakrętki lub śruby mocujące dźwignię blokującą.

Wniosek

Fotele są przeznaczone do relaksu i odpoczynku, a nie tylko jako meble rozrywkowe. Procedura naprawy rozkładanego fotelika jest prosta, jeśli zrozumiesz jego specyfikę i cechy. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie naprawiłeś rozkładanego fotela, możesz ustawić większość problemów.

Zbierz niezbędny sprzęt i zacznij działać. Mamy nadzieję, że te informacje o tym, jak naprawić oparcie fotelika z odchylanym oparciem, okazały się pomocnym mechanizmem. Więc nie zapomnij powiedzieć o tym swoim przyjaciołom i krewnym.